Skip to content

Jak vytvářet, sdílet a sledovat navijáky Instagram

6 de Červenec de 2021
s o c i a l c u t hCjo bIkVig unsplash d774b604b2754724ada0a7ad80446258

Co je třeba vědět

 • Vytvořit: V Instagramu klepněte na Fotoaparát ikona. Nastavte horizontální rolovací nabídku na Navijáky. Zaznamenejte (nebo nahrajte) video. Přidejte efekty a sdílejte.
 • Sdílet: Přidejte do svého příběhu nebo klepněte na ikonu zpráva ikona, vyberte sledující a zvolte Poslatnebo klepněte na nabídku se třemi tečkami a vyberte Kopírovat odkaz.
 • Sledovat: Sledujte příběhy uživatelů. Zobrazit uživatele Navijáky na jejich profilech. Klepnutím na libovolný kotouč jej zobrazíte.

Tento článek vysvětluje, jak vytvářet, sdílet a dívat se na 15sekundová videa Reels, která lze nastavit na hudbu a zveřejnit je ve vašem kanálu Instagram Stories.

Jak vytvořit Instagram Reels

Postupujte podle těchto pokynů pomocí aplikace Instagram pro Android nebo iOS a vytvořte si vlastní naviják. Kroky jsou přesně stejné pro obě mobilní platformy.

 1. Na hlavní kartě zdroje Instagramu přejeďte doprava pro přístup ke kameře.

 2. Ve výchozím nastavení by vodorovná rolovací nabídka měla být nastavena na Story. Posuňte se doleva, aby bylo nastaveno na Navijáky namísto.

 3. Rozhodněte se, zda chcete v aplikaci natočit kotouč nebo jej nahrát ze zařízení.

  • Natáčení v aplikaci: Klepněte na ikonu akční tlačítko spusťte nahrávání a dalším klepnutím jej zastavte. Případně klepněte a podržte pro záznam a zvedněte prst, když chcete záznam zastavit.
  • Chcete-li nahrát video: Klepněte na ikona média v levém dolním rohu vyberte video ze svého zařízení.

  Jakmile vyberete video, posuňte prohlížeč videa po časové ose, abyste získali požadovaný klip, nebo jej ořízněte kratší klepnutím a tažením na koncích. Poté vyberte Přidat.

 4. Pomocí nástrojů, které se zobrazují na levé straně obrazovky, vylepšete své video a přidejte efekty.

  • Hudba: Klepněte na hudební symbol tlačítko pro výběr videoklipu nebo jeho vyhledání pomocí vyhledávací lišty v horní části. Vybrat hrát si nejprve slyšet, poté vyberte píseň použít to. Ve skutečnosti můžete vybrat část skladby, kterou chcete zahrnout, pomocí zvukového nástroje v dolní části a přetáhnout výběr zvuku na místo. Klepněte na Hotovo vpravo nahoře.
  • Rychlost: Klepněte na šipka Tlačítko zpomalí vaše video (3x nebo 0,5x) nebo zrychlí vaše video (2x nebo 3x).
  • Účinky: Klepněte na smajlíky ikona pro procházení a výběr z řady efektů filtrů (podobně jako filtry Snapchat) v dolní části obrazovky. Klepněte na jakýkoli účinek použít to.
  • Časovač: Klepněte na hodiny ikona pro nastavení časovače pro výběr délky klipu. Když se vrátíte ke svému klipu, začne odpočítávání, než klip začne nahrávat.
  • Zarovnat: Klepněte na rámy ikona pro zobrazení konce vašeho posledního klipu a poté použijte průhledný obrázek k zarovnání s dalším klipem.

  Pokud jste dosáhli limitu nahrávání, možná nebudete mít přístup k některým z výše uvedených nástrojů.

 5. Použijte vlevo a vpravo šipky na obou stranách tlačítka záznamu se můžete pohybovat tam a zpět mezi klipy a klepnout na odpadky ikona, pokud chcete odstranit konkrétní klip. Pokud nechcete mazat žádné klipy, jednoduše klepněte na ikonu šipka vpravo několikrát stiskněte tlačítko, dokud se nedostanete na konec všech svých klipů, abyste si mohli prohlédnout náhled kotouče.

 6. Volitelně můžete přidat další efekty klepnutím na ikonu samolepky knoflík, kreslit tlačítko nebo text tlačítko v horní nabídce.

  Úpravy Instagram Reel se zvýrazněnými různými možnostmi

 7. Klepněte na ikonu šipka vpravo znovu se připravte na zveřejnění.

 8. Do pole titulků zadejte titulek a poté klepněte na Podíl zveřejnit to na vašich navijácích.

 9. Případně klepněte na ikonu Příběhy nahoře a přidejte jej do svých příběhů.

  Uživatel Instagramu může sdílet nový kotouč ve svém kanálu nebo jej přidat do svého příběhu

  Pokud ještě nejste připraveni zveřejňovat příspěvky, klepněte na Uložit koncept dole. Uložené koncepty můžete zobrazit klepnutím na ikonu koncepty / video ikona v levém dolním rohu hlavní karty Live / Story / Reels.

Jak sdílet Instagram Reels

Navijáky můžete snadno sdílet s ostatními na Instagramu nebo na webu. Zde je postup, jak to udělat v aplikaci, s odkazem nebo s jinou aplikací.

 1. Chcete-li sdílet svitek se svými následovníky na Instagramu, klepněte na Role ikona.

 2. Klepněte na ikonu Podíl ikona vedle kotouče, který chcete poslat ostatním. Máte dvě možnosti sdílení:

  • Vybrat Přidejte svůj příběh do role zveřejnit to ve svých příbězích; nebo
  • Klepnutím na ikonu se rozhodnete poslat kotouč jednomu ze svých sledujících Poslat vedle jejich jména.
 3. Chcete-li naviják sdílet s kýmkoli na webu, klepněte na tři tečky vlevo dole a poté klepněte na:

  • Kopírovat odkaz zkopírovat hypertextový odkaz a vložit jej kdekoli na webu; nebo
  • Sdílet s vyberte aplikaci, kterou chcete sdílet.

  Uživatel Instagramu sdílí naviják s následovníkem

Navijáky také uživatelům Instagramu zvyšují expozici, pokud se zobrazí v sekci Navijáky na stránce Prozkoumat.

Kde sledovat navijáky Instagram

Musíte vědět, kde hledat, abyste našli cívky Instagramu. Tady jsou dva hlavní způsoby, jak je můžete procházet a prohlížet:

 • Přejít na profil osoby. Pokud chcete sledovat kotouč od konkrétního uživatele Instagramu, klepněte na jeho profil a potom klepněte na ikona naviják zobrazit všechny klipy, které zveřejnily.
 • Prozkoumejte kartu Cívky. Klepnutím na ikonu Cívky na domovské obrazovce zobrazíte náhodné klipy. Funguje to podobně jako na kartě Prozkoumat.

Zdroj Instagramu a profil uživatele se zvýrazněnou ikonou Cívka