Skip to content

Jak zveřejnit příběh na Instagramu

7 de Červenec de 2021
001 how to post a story on instagram 5069910 8b7af4b62a6547169c07bb659cc4eda6

Časově omezené příběhy Instagramu jsou skvělým marketingovým nástrojem pro budování značky, nebo mohou být zábavné jen pro sdílení okamžiků s přáteli a rodinou. Zde je návod, jak zveřejnit příběh na Instagramu a sdílet ho s ostatními. Informace v tomto článku se týkají aplikace Instagram pro Android a iOS.

Co je příběh Instagramu?

Příběhy Instagramu jsou fotografie nebo krátké videoklipy, které zmizí po 24 hodinách (pokud je nepřidáte do svého profilu jako zvýraznění). Na rozdíl od běžných příspěvků nemají příběhy určité funkce, jako jsou tlačítka sociálních médií a sekce komentářů. Je možné přeposílat příběhy Instagramu, na kterých jste označeni, za předpokladu, že původní plakát umožňuje sdílení. Pomocí funkce Instagram Live Video můžete dokonce živě streamovat příběhy Instagramu. Uživatelé, kteří mají 10 000 nebo více sledujících, mohou přidat odkazy na své Instagram Stories. Pro více informací má web Instagram rozsáhlou stránku FAQ o příbězích Instagramu. Najednou můžete odeslat pouze jeden příběh Instagramu. Když přidáte nový, předchozí se automaticky archivuje.

Jak vytvořit příběh Instagramu

Sdílení fotografií a videí jako příběhu na Instagramu:

 1. Spusťte Instagram a přejeďte doprava otevřete kameru nebo klepněte na ikonu Znaménko plus (+) a přejděte na Příběh.

 2. Klepněte na ikonu kruh pořídit fotografii nebo klepnutím a podržením nahrát video. Chcete-li vybrat fotografii nebo video z galerie zařízení, přejeďte prstem nahoru.

 3. Pomocí nástrojů v horní části můžete přidat čmáranice, text, filtry nebo nálepky.

 4. Klepněte na Tvůj příběh (nebo Vaše příběhy) ve spodní části obrazovky, chcete-li fotografii nebo video zveřejnit ve svém příběhu.

 5. V horní části zdroje klepněte na Tvůj příběh pro zobrazení vašeho příspěvku. Pokud si chcete příběh ponechat po 24 hodinách, klepněte na Zvýraznit pod tvým příběhem.

  Uživatel Instagramu přidá do svého příběhu fotografii

Kde se objevují příběhy Instagramu?

Kdykoli zveřejníte příběh na Instagramu, objeví se kolem vašeho profilového obrázku prsten. Když ostatní uživatelé klepnou na váš profilový obrázek, uvidí váš příběh. Ale váš příběh není viditelný na vaší profilové mřížce. Příběhy se zobrazují v horní části zdroje. Pokud vidíte profilovou fotku přítele, klepnutím na něj zobrazíte jeho příběh. Váš profilový obrázek se zobrazí v horní části zdrojů vašich přátel, vedle vašich příspěvků a přímých zpráv. Pokud váš příběh obsahuje hashtag nebo geotag, zobrazí se ve vyhledávání, pokud svůj účet Instagram neoznačíte jako soukromý.

Jak odstranit příběh Instagramu

Smazání aktuálního příběhu na Instagramu:

 1. Klepněte na Tvůj příběh na vašem krmivu.

 2. Klepněte na Více.

 3. Klepněte na Vymazat.

  Kroky, které je třeba provést k odstranění příběhu Instagramu.

Jak odstranit příběh z vašeho archivu

Jakmile příběh Instagramu vyprší, zůstane ve vašem archivu pouze pro vaše oči (pokud jste jej nezvýraznili nebo nesdíleli jinde). Trvalé smazání příběhu:

 1. Klepněte na svůj profilový obrázek ve spodní části zdroje.

 2. Klepněte na ikonu hamburgerové menu.

 3. Klepněte na Archiv.

  Kroky, které je třeba podniknout pro přístup k vašemu archivu příběhů Instagramu.

 4. Klepněte na příběh, který chcete odstranit.

 5. Klepněte na Více.

 6. Klepněte na Vymazat.

  Jak odstranit příběh z archivu příběhů Instagramu.

  Když smažete příběh z archivu, smaže se také z vašich zvýraznění a kdekoli jinde, kde jste jej sdíleli.

Jak sdílet příběh Instagramu

Je možné sdílet příběhy Instagramu, které jste dříve zveřejnili ze svého archivu:

 1. Klepněte na svůj profilový obrázek ve spodní části zdroje.

 2. Klepněte na ikonu hamburgerové menu.

 3. Klepněte na Archiv.

  Kroky, které je třeba podniknout pro přístup k vašemu archivu příběhů Instagramu.

 4. Klepněte na příběh, který chcete sdílet.

 5. Klepněte na Podíl ve spodní části obrazovky.

 6. Klepněte na Tvůj příběhnebo klepněte na Poslat komu pokud to chcete s někým sdílet.

  Kroky ke sdílení příběhu z archivu příběhů Instagramu.

Jak přidat do příběhu Instagramu

Před sdílením příběhu máte možnost přidat nálepky, text a další prvky. Pokud klepnete na nálepka Při úpravě příběhu se zobrazí ikona s dalšími možnostmi. Můžete například přidat hudbu, označit polohu nebo dokonce vytvořit kvíz. Chcete-li přidat selfie nálepku, přejděte dolů na stránku nálepek a klepněte na Fotoaparát. Přilepením obrazovky můžete upravit velikost samolepek, které umístíte. Filtry můžete procházet také přejetím doleva a doprava. Je také možné připnout nálepky a text na pohyblivé prvky ve videu. Po vložení textu nebo nálepky klepněte a podržte obrazovku, dokud se nezobrazí Kolík ve spodní části obrazovky a potom klepněte na objekt ve videu, ke kterému jej chcete připnout.

Screenshoty možností nálepek pro příběhy Instagramu.

Hashtagy můžete přidat jako samolepky nebo text. Ať tak či onak, hashtag lze prohledávat, když na něj někdo klepne.

Jak přidat tweet ke svému příběhu na Instagramu

Jak se nástroje sociálních médií stávají integrovanějšími, dochází mezi sociálními kanály k dalšímu přechodu. Pokud například používáte aplikaci iOS Twitter a aplikaci iOS Instagram, můžete přímo do svého příběhu Instagramu přidat příspěvek na Twitteru, který se vám líbí. Najděte příspěvek na Twitteru, který se vám líbí, a klepněte na tweet. Poté vyberte ikonu Podíl ikona a vyberte Instagramové příběhy. Tweet bude přidán do vašeho Instagram Story stejně jako jakékoli jiné fotografie nebo videa.

Přidání tweetu k vašemu příběhu na Instagramu