Skip to content

Lidstvo by mohlo být jednou z nejvíce návykových strategických her vůbec

13 de Červenec de 2021
7.Screenshot Humankind Carthage Punic Port PCGamer Exclusive 3df779807d6f4197ab9acfdaf5568dae

Klíčové jídlo

  • Lidstvo se ponoří hlouběji do strategických prvků, které si oblíbily franšízy jako Sid Meier’s Civilization.
  • Připravovaný titul Amplitude Studios vypadá, že zahrnuje milovanou hru „one turn turn“, která učinila minulé strategické hry tak návykovými.
  • Upgrady, rozvětvené cesty a možnosti hráčů budou hrát klíčovou roli při postupu lidstva vpřed v různých obdobích času.
Lidstvo ještě není venku, ale už přicházím s důvody hrát ještě jeden tah.

Sid Meierova civilizace je snadno jednou z nejuznávanějších franšíz strategických her v historii her. V posledních letech však série pocítila stagnaci. Uvízl na místě díky neměnné mechanice a nedostatku jedinečnosti různých skupin a civilizací hry. S Lidstvo, Amplitude Studios zdánlivě staví na vyzkoušeném a pravdivém vzorci, který vznikl Civilizace tak vytrvalé a zároveň zkoumající nové způsoby, jak hrát v historii. Na rozdíl od Civilizace série – a dokonce i další 4X strategické hry—Lidstvo umožní hráčům vytvořit jedinečnou civilizaci založenou na 60 různých kulturách. Každá kultura přidá do hry jinou vrstvu, což pomůže vytvořit jedinečnou verzi historie lidstva pokaždé, když budete hrát zápas. Je to závan čerstvého vzduchu pro žánr a něco, co jsme už nějakou dobu potřebovali.

4X

Prozkoumávejte, rozšiřujte, využívejte a vyhlazujte. To jsou čtyři základy žánru strategie 4X, který zahrnuje legendární tituly jako Civilizace IV, Nekonečná legenda, a více. Na rozdíl od fantastickějších nebo sci-fi přírůstků do žánru však Lidstvo prozkoumá historii lidstva podobnou té původní Civilizace hry.

Říká se, že historii píše vítěz, a to dovnitř Lidstvo vaším cílem je úplně přepsat historii. Jakmile vytvoříte svou jedinečnou civilizaci, můžete vyrazit do světa a setkat se s dalšími civilizacemi, včetně menších městských států nebo skupin, které se ještě plně nezformovaly. Velkou změnou oproti předchozím 4X hrám je však skutečnost Lidstvo vám umožní vybrat si z různých kultur, z nichž každá může navrstvit nové archetypy, jako jsou násilné nebo kruté – v druhé z nich uvidíte ochotu obětovat svou populaci a lidi, abyste mohli postupovat. „Lidstvo by mohlo mít hloubku, kterou většina her 4X ještě nepřiblížila průzkumu.“ To se podstatně liší od minulých 4X her založených na historii jako Lidstvo vás vidí míchat různé kultury navzájem a zcela je míchat dohromady, aby vytvořily jedinečnou civilizaci, která se mění pokaždé, když procházíte novou érou a do svého světa přidáváte další kulturní vlivy.

Ještě jedno otočení

Vždycky jsem od přátel slyšel frázi „ještě jedno otočení“, když hráli Civilizace III. Ale nikdy jsem si nemyslel, že to ve skutečnosti má nějaký skutečný význam. Alespoň ne, dokud jsem nehrál svoji první hru o Civilizace IV. Byl jsem závislý od začátku a brzy jsem zjistil, že trávím dlouhé noci hraním své první hry a neustále nacházím důvody, proč jsem ještě nemohl přestat.

Právě tato návyková hra mě dostala do strategických her. Vytvoření vlastní civilizace a vedení mých lidí k velikosti s hromadou strategie a hloubky bylo vítanou změnou od neustálého běhu a zbraně, na který jsem si u stříleček z pohledu první osoby tak zvykl. Vidět Lidstvo brát základy, které jsem v minulosti tolik miloval Civilizace hry a jejich následné rozšiřování je pro můj již tak napjatý spánkový plán vzrušující i znepokojující. Díky několika epochám, které je třeba prozkoumat, a sortimentu kultur, které můžete společně rozdrtit, Lidstvo může mít hloubku, kterou většina her 4X ještě nepřiblížila zkoumání. Vhoďte další skvělé části žánru strategie, na které se rozšiřuje – například faktory terénu v bitvách, růst města a postup vaší civilizace – a seznam profesionálů se jen prodlužuje. „Každá kultura přidá do hry jinou vrstvu, což pomůže vytvořit jedinečnou verzi historie lidstva pokaždé, když zahrajete zápas.“ Pokud to, co jsme dosud viděli, je indikátorem toho, co Amplitude Studios přináší ke stolu, pak Lidstvo by se mohlo stát určujícím pruhem pro všechny budoucí Civilizace hry a dokonce i žánr 4X. Hlubší archetypy, smysluplnější volby pro vaši civilizaci a schopnost vytvářet něco, co je jedinečné, bez ohledu na to, kolikrát to budete hrát, jsou tolik potřebné pokroky, na které 4X hry čekají roky.