Skip to content

„Návrat“ je ohromující přehlídkou hry PlayStation 5 Prowess

13 de Červenec de 2021
Returnal 2 ab1aec13e38b49779b1fc992c9c3143a

Klíčové jídlo

  • Vrácení je nejnovější hra od Housemarque, studia za oblíbenými položkami PlayStation Super Stardust HD, Mrtvý národ, a Resogun.
  • Organicky mísí mokrou atmosféru s pohlcujícím vyprávěním a návykovým bojem.
  • Jeho ohromující prezentace a nebývale vysoké hodnoty výroby vás vtáhnou, ale slabé srdce může odradit jeho strmá obtížnost.
PlayStation 5 exkluzivní Vrácení je vizuální omračovač s polskou a produkční hodnotou, ale je to také brutálně náročný vstup, který by mohl odcizit méně zkušené hráče. Nejnovější z Housemarque – finské studio, které dříve mělo puchýře s arkádovými střílečkami Mrtvý národ a ResogunVrácení kombinuje odměňování v boji, vstřebávání příběhů a strašidelné prostředí a přináší jednu z nejlepších exkluzivit pro systém PS5 od spuštění konzole loni na podzim. Ale i když by to na povrchu mohlo vypadat jako přímá sci-fi střílečka, je to vlastně „nepoctivý“, stále populárnější žánr, který po smrti zbavuje hráče většiny jejich pokroku. Vzorec vás povzbudí, abyste se při každém hraní zlepšili a získali více znalostí. Je to potenciálně obohacující smyčka, která podporuje touhu ponořit se zpět po umírání a zároveň dělat pomalý a stabilní pokrok směrem k vyprávění hry. Vrácení představuje žánr v celé své kráse, ale pravděpodobně neovlivní ty, kteří se dříve přísahali na jeho strmé výzvě a opakující se povaze.

Prezentace, za kterou stojí za to bojovat

První věc, která vás zarazí Vrácení není ohnivým útokem nějakého nepřítele s chapadly, ale jeho prezentace čelistí. Jako Selene, astronautka, která havarovala se svou lodí na tajemné planetě, budete okamžitě zacházeni s některými z nejvíce pohlcujících pohledů a zvuků, které vám kdy poskytly konzolovou hru. Svět s atmosférou budující hrůzy, přesto nekonečně lákavý, je svět absolutní lahůdkou k prozkoumání. Každý z jeho šesti rozmanitých biomů je plný detailů, plný tajemství a naplněn nápaditými baddies, kteří jen prosí, aby splnili obchodní konec vašeho arzenálu. „Vrácení je vizuální omračovač s lešticí a produkční hodnotou. “Také neubližuje tomu, že ovladač DualSense PS5 více než nese svou váhu, čímž se ponoří do světa, který se mohl objevit v mysli Ridleyho Scotta. Od slabých dešťů gamepadu komunikuje s gamutem uspokojivých hmatových vjemů. Technologie vás nejen umisťuje do bot Selene pomocí chytrých vibrací, ale také pomáhá v boji. Cítíte v dlaních velmi specifický rachot, když je zbraň silná Alternativní režim střelby je nabitý, což je funkce, kterou nyní chci u všech svých střelců.

Ale i bez této vítané zpětné vazby by bylo vyhlazení zlých mimozemšťanů výbuchem Vrácení. Díky super-citlivým ovládacím prvkům je střelba, vyhýbání se a úder zblízka, pulzující záležitost vyvolávající úsměv. Vyhoďte různé vynalézavé zbraně a stejně různorodou sestavu ošklivých mimozemšťanů, abyste je mohli uvolnit, a bleskově rychlý boj této hry odpovídá pouze vyleštěné prezentaci.

Připravte se na selhání … hodně

Kvalitní přestřelka je také požehnáním, protože budete trávit spoustu času za high-tech hardwarem Selene. VráceníPřísné darebácké sklony zajišťují, že budete hodně bojovat – a umírat. Každá smrt vás přivede zpět do výchozího bodu hry, i když jste se několik hodin snažili postupovat.

Návratová postava Selene objevující novou oblast a sochu

Ale i když bezpochyby pocítíte frustraci, když se zdlouhavý běh blíží bezvýznamnému konci, Vrácení poněkud vylepšuje trestající vzorec, takže je snesitelnější pro ty, kteří tento cyklus neocení. Pro začátečníky je zachován určitý pokrok v podobě odemčených vylepšení zbraní a traverzového zařízení. Jakmile například získáte ukotvení gadgetu, nemusíte jej znovu lovit. A zatímco úrovně a nepřátelé zůstávají stejné, jejich umístění je při každém běhu náhodně rozděleno. Ještě působivější, Vrácení odvádí fantastickou práci a organicky prolíná svůj příběh do nepoctivé šablony. Selene zažívá tuto podivnou smyčku podobnou Hromnice stejnému tempu jako hráč, takže místo opakování jako svévolný herní mechanik se opakování cítí jako záhadná součást cesty. „Svět s atmosférou budující hrůzy, přesto nekonečně lákavý, je svět absolutní lahůdkou k prozkoumání.“

Vrácení používá tento koncept obzvláště dobře prostřednictvím strašidelných zvukových protokolů, které Selene najde na svých minulých já, stejně jako rušivé, hratelné sekvence flashback / noční můry. Ve skutečnosti je hororové / sci-fi vyprávění hry vrcholem na stejné úrovni jako její prezentace a hratelnost.

Vrácení není jen jedním z nejlepších důvodů, proč vlastnit PS5, ale jemně vyladěný vstup, který by mohl vidět, že žánr výklenku získá více hlavního proudu. To znamená, že nováčci v podstatě náročné vzorce by měli vědět, že jeho obtížnost může být stejně děsivá jako hladový xenomorf.