Skip to content

Odborníci říkají, že herní systém do automobilu Tesla je problémový

8 de Červenec de 2021
ScreenShot2021 02 02at10.26.09AM 880a35d2f0934f0d8fd1d75add8c655a

Klíčové jídlo

  • Obnovený sportovní vůz Tesla Model S může hrát videohry.
  • Odborníci tvrdí, že hraní her v autě může být nebezpečné.
  • Technologie, která eliminuje potřebu řidiče, je v současné době testována, říkají odborníci.
Tesla nedávno předvedla videohru na přední konzole svého nového vozu, ale odborníci tvrdí, že hraní za jízdy je špatný nápad. Elon Musk, generální ředitel společnosti, nedávno představil obnovený sportovní vůz Model S ve výši 80 000 $. Tesla tvrdí, že vozidlo nyní může konkurovat herním konzolím nové generace a Zaklínač 3 se objevil v promo akci na obří přední obrazovce vozu vedle řidiče. Ale to, že můžete hrát v autě, ještě neznamená, že byste měli, říkají pozorovatelé. „Žádné vozidlo ani technologie, které jsou dnes na trhu k dispozici, nejsou dostatečně bezpečné, aby umožňovaly řidičům hrát hry během provozu automobilu,“ napsal Raj Rajkumar, profesor na Carnegie Mellon University a spoluautor General Motors-Carnegie Mellon Vehicular Information Technology Collaborative Research Lab, v e-mailovém rozhovoru. „Zavádějící a zavádějící balíček společnosti Tesla s názvem„ Full Self-Driving “je něco jiného, ​​než plně autonomní.“

Hrát si Zaklínač ve vaší Tesle?

Společnost Teslas se proslavila svým úhledným designem, elektrickým pohonem a poloautonomními jízdními schopnostmi. Musk chce, aby byla auta známá také svými herními schopnostmi. „Chtít hrát Zaklínač hra na vaší Tesle? (show již můžete sledovat v divadle Tesla Netflix), „napsal v nedávném Tweetu. Nový Model S přichází s 17palcovým, 2200 x 1300-pixelovým hlavním displejem a 8palcovým displejem v druhé řadě. Není jasné, který z nich umožňuje hraní her, ale videohra se jasně objevila na předním displeji vedle ovladače ve zpravodajských obrázcích. Ať tak či onak, vysílá špatnou zprávu, říkají někteří pozorovatelé.

Interiér modelů Tesla s možnostmi zábavy na předním displeji

Funkce automatického řízení společnosti Tesla vyžaduje, aby řidič průběžně sledoval silnici a nominálně vyžaduje, aby měl řidič ruku na volantu, vysvětlil Rajkumar. „Není jasné, zda software vozidla Tesla vynucuje tuto potřebu mít ruku na vozidle, nebo ne, protože aktualizace významně zmatily obraz,“ dodal. „Zavádějící a zavádějící balíček společnosti Tesla s názvem„ Full Self-Driving “je něco jiného, ​​než plně autonomní.“ Společnost Teslas byla účastníkem smrtelných nehod, při nichž řidiči nedrželi volant. Při nehodě v roce 2018 byl řidič Tesly Model X při nehodě při používání funkce autopilota, ale podle Národního výboru pro bezpečnost dopravy neměl ruce na volantu. V předběžné zprávě NTSB uvedla, že řidič dostal během jízdy dvě vizuální upozornění a jedno zvukové upozornění, aby si položil ruce na volant.

Jen poslouchejte rádio

Při řízení neexistují žádné možnosti bezpečné zábavy, kromě poslechu rádiových kanálů nebo zvuku Bluetooth, řekl Rajkumar. Jednoho dne inženýři doufají, že vyrobí plně samojízdné auto, ve kterém „člověk může spát, komunikovat s rodinou / přáteli, dělat kancelářské práce, užívat si koníčky atd., Ale my nejsme nikde blízko tomuto luxusu,“ řekl. „Zůstaňte naživu, takže až technologie dozraje, budete si moci tyto výhody užít.“ „Žádné vozidlo ani technologie, které jsou dnes na trhu k dispozici, nejsou dostatečně bezpečné, aby umožňovaly řidičům hrát hry při řízení automobilu.“ Technologie, která eliminuje potřebu řidiče, je v současné době testována, uvedla v e-mailovém rozhovoru Melanie Musson, specialistka na autonomní vozidla se srovnáním pojištění automobilů. „Technologie vlastního řízení funguje nejlépe, když jsou ostatní vozy na silnici také autonomní,“ dodala. „Autonomní vozidla mohou mezi sebou mluvit a nebudou provádět překvapivé pohyby ani manévry, jak by to mohli lidští řidiči dělat.“

Vnitřní pohled na zadní sedadlo modelů Tesla a jeho dvou displejů zobrazujících videohry

Když se auta stanou schopnější automatické jízdy, stále nebudete moci relaxovat. Plně samojízdná vozidla „budou pro města jako Phoenix nebo Sacramento dlouho předtím, než budou k dispozici v zasněžených ulicích Chicaga, v ulicích naložených chodci v New Yorku nebo v křivolakých a klikatých vzorech ulic v Bostonu,“ Nico Larco, a profesor architektury na univerzitě v Oregonu, uvedl v e-mailovém rozhovoru. Tesla, která předvádí schopnost automobilu hrát videohry, se zdá být žádající o potíže. Mějte oči na cestě a hraní her na konzole doma.