Skip to content

Proč byste měli (nebo možná neměli) přejít na Edisonův OnMail

14 de Červenec de 2021
yogas design J6Qn9sE4aKM unsplash 7aea09a4bb4d4fb29c5116d370d7e113

Klíčové jídlo

  • Edison’s OnMail je chytrá e-mailová služba, která pomáhá organizovat vaši doručenou poštu.
  • OnMail pracuje s téměř jakýmkoli existujícím e-mailovým účtem.
  • Edison říká, že služba OnMail je „zaměřena na ochranu soukromí“, ale její webová aplikace se pokouší připojit k Facebooku.
E-mail je uprostřed znovuzrození středního věku a aplikace, jako je Edisonův nový OnMail, to umožňují Harley Davidsons. Edison popisuje OnMail jako „moderní e-mailovou službu bez reklam, zaměřenou na ochranu soukromí“. Připojuje se k dalším novým hráčům, jako je Hey a nadcházející Big Mail. Stejně jako ty ostatní e-mailové služby a aplikace, i OnMail dnes e-mail přehodnocuje. Aplikace OnMail je nejkonvenčnější z této nové vlny doručovatelů. Jeho největší funkcí je však ta, kterou ve skutečnosti neuvidíte: Import všech vašich současných e-mailových účtů, abyste je umístili na jedno místo. „Myslíme si, že při používání e-mailu je dnes ochrana soukromí stále velkým problémem,“ řekla Lifewire prostřednictvím e-mailu Miranda Yan, spoluzakladatelka služby vyhledávání vozidel Vinpit. „E-mail je hlavním cílem hackerů a s eskalací kybernetických zločinů, jako je phishing, by měl být lépe chráněn.“

Co je OnMail?

Místo toho, abyste otevřeli ještě další e-mailový účet, jako byste to měli udělat s Hej, pracuje OnMail s vašimi stávajícími účty a poskytovateli e-mailů. Tímto způsobem je to spíš jako e-mailová aplikace v tom, že pouze stáhne vaše Exchange, Gmail, iCloud a další e-mailové účty a zobrazí vám je. Rozdíl je v tom, že OnMail také indexuje veškerý tento e-mail, takže může použít své funkce inteligentní umělé inteligence (AI). Stejně jako Hey, i OnMail začíná prověřováním odesílatelů. Místo toho, abyste komukoli s vaší e-mailovou adresou mohli ukládat svinstvo do vaší doručené pošty, musíte nejprve kliknout Přijmout odesílatele než budou povoleny jejich e-maily. Druhou úhlednou částí služby OnMail je, že automaticky analyzuje vaše příchozí e-maily a inteligentně prezentuje informace v nich nalezené. Například rezervace letu se zobrazí jako informační karta, například takto:

Informace o letu v systému OnMail.

Proč byste si měli vybrat OnMail?

Největším lákadlem OnMailu je jeho všudypřítomnost. Je k dispozici pro iOS a Android a lze jej použít ve webovém prohlížeči. Může také pracovat s e-mailem z Gmailu, Outlooku, AOL, Hotmailu a jakéhokoli obecného účtu IMAP. Je také zdarma, s 10 GB úložiště a limitem velikosti přílohy souboru 100 MB. Placené účty tyto limity zvyšují a přidávají možnosti, jako je podpora vlastních domén. Pokud se vám líbí vzhled inteligentních funkcí AI OnMail, ale nechcete (nebo nemůžete) opustit svého současného poskytovatele e-mailu, je OnMail dobrou volbou.

Proč byste se měli vyhnout OnMailu?

Zde je důvod, proč se vyhnout OnMail: aplikace pro iOS obsahuje tyto „inspirativní“ obrázky a slogany.

Inspirativní zprávy v systému OnMail.

Než uděláme srandu, je třeba zvážit několik věcí, než udělíte OnMail přístup ke všem vašim e-mailům. Například před rokem obsahovala aktualizace aplikace společnosti Edison Mail chybu, která odhalila e-mailové účty uživatelů ostatním. Uživatelé hlásili, že získali přístup k e-mailovým účtům, které s nimi neměly nic společného. Další Edisonův skandál zahrnoval společnost, která škrábala schránky uživatelů, anonymizovala tyto informace a používala je k prodeji produktů finančním, elektronickým a cestovním společnostem. OnMail je nová aplikace a služba, ale může vaše data používat podobným způsobem jako starý klient Edison Mail. Aktuální verze jejích zásad ochrany osobních údajů je o těchto použitích up-front. Pokud otevřete OnMail v Safari na svém iPadu nebo iPhone a pomocí přehledu ochrany osobních údajů Safari zjistíte, co je, zjistíte, že se OnMail pokouší kontaktovat mimo jiné Facebook a Google. Zde je snímek obrazovky:

Screenshot zásad ochrany osobních údajů Edison Mail.

Pro e-mailovou službu, která se v prvním řádku svého příspěvku na blogu uvádí jako „zaměřená na soukromí“, je to znepokojivý objev.

Kompromisy

Nakonec se rozhodnete, jak soukromá má být vaše komunikace. „Soukromí e-mailů je moje priorita číslo jedna, dokonce více než náklady a funkce,“ řekla pro Lifewire prostřednictvím e-mailu Caroline Lee, spoluzakladatelka zabezpečené služby elektronického podpisu CocoSign. „Používám svůj e-mailový účet primárně pro obchodní účely, takže ho musím chránit před kybernetickými hrozbami, jako jsou sociální útoky.“ Pokud opravdu chcete zamknout komunikaci, použijte aplikaci pro zasílání zpráv Signal. Pokud si ceníte chytrých funkcí před ochranou soukromí, pak jděte s e-mailovou aplikací, která zpracovává vaše data výměnou za prodej toho, co z těchto dat získává. A pokud vám záleží na zabezpečení komunikace, měli byste se e-mailu pravděpodobně úplně vyhnout.