Skip to content

Proč hraji mobilní hru Harry Potter od roku 2018

15 de Srpen de 2021
IMG 0001 3715900a2ec1475ea04c700f21012b91
Se svými dobrými přáteli Hagridem, profesorkou McGonagallovou a Snapem jsem se tvrdě vydal do paměťové dráhy. Dobře, ne ve skutečném životě, ale hrál jsem Jam City Harry Potter: Bradavické tajemství za poslední dva týdny. Nedávno jsem investoval do 11palcového iPadu Pro druhé generace a před jeho koupí jsem věděl, že si chci stáhnout nějaké hry. Jako vášnivý fanatik Harryho Pottera jsem si myslel, že tato dobrodružná hra může být dobrým prvním stažením do mého nového zařízení. Existuje několik funkcí a změn designu, které by mohly tento herní zážitek vylepšit, ale přesto měl pěkný historický nádech s různými výzvami, které testovaly vaši schopnost vědomostí zapamatovat si kouzla, fráze a lektvary z populární franšízy. „Existuje spousta mobilních aplikací Harryho Pottera, ale jen málo z nich dostatečně zachycuje aspekt dobrodružství.“ Podívejte se, rozhodl jsem se hrát tuto starou hru z roku 2018, protože pro jednoho má nejvyšší hodnocení v Apple App Store Harry Potter hry s 4,7 z pěti hvězdiček z přibližně 909 000 hodnocení. Za druhé, chtěl jsem hrát dobrodružnou hru s dlouhou životností a Bradavická záhada se umístila na 28. místě v dobrodružném žebříčku App Store. Existuje spousta Harry Potter mobilní aplikace, ale jen málo z nich adekvátně zachycuje aspekt dobrodružství. Ostatní hry, na které jsem narazil, byly hlavně jen Harry Potter tématické logické hry a odpovídající drahokamy. Ick. Takže upřímně, proč si nevzít hru, která má nejvyšší možnost, že ji miluji?

Navinutí mě v

Byl jsem schopen navrhnout svou vlastní hrající postavu! Ačkoli jsem trochu smutný, nemohl jsem si vybrat nízký bzučivý účes, jako je ten můj, protože jsem si vybral ženskou postavu, místo toho jsem šel s krátkým ledovým blond pixie střihem. Ve většině her, které jsem hrál, jsem dostal plné možnosti mužských a ženských funkcí, bez ohledu na pohlaví hráče, kterého si vyberu. Jam City v tomto rozhodně vynechal narážku na začlenění. V každém případě se prosím setkejte se stylovým a vtipným Wynter Stargaze. Toto jméno mi úplně přišlo poté, co jsem ji navrhl, bylo to, jak to mělo být.

Hráčova studentská postava v Harry Potter: Hogwarts Mystery

Když jsem spustil hru, dostal jsem úvodní scénu plnou hudby a portrétů od klasických postav (užitečné, protože jsem už nějakou dobu neviděl filmy). Dokonce jsem dostal svůj dopis o přijetí do Bradavic. Poté jsem si užil cestu do Příčné ulice, abych si vzal hůlku a setkal se se svým prvním přítelem Rowanem. Odtud se hra pohybovala docela hladce dopředu a nebyla přerušována typickými reklamami každých pár minut. Byl jsem zařazen do Ravenclaw, což je dům, který jsem chtěl. Stejně jako typické dobrodružné hry získáte zastřešující pohled na odměny, místnosti a další věci, které můžete odemknout při procházení úrovní. Ačkoli je to zjednodušující, design bradavického kampusu byl proveden dobře, od Velké síně po famfrpálový stadion a třídu Charms. Mohu říci, že designéři hry skutečně čerpali inspiraci z filmů, a přitom stále přidávají osobní nádech.

Mým oblíbeným aspektem hry je, že jsem schopen spřátelit se a konverzovat, abych získal jejich důvěru. Mám na výběr z různých možností dialogu a v konečném důsledku čím větší důvěru si u přátel vybuduji, tím blíže se s nimi dostanu, abych se mnou mohl podnikat mise. Z ostatních adventur, které jsem hrál (většinou hodně Tomb Raider na mém PS4) Takto se mi nedaří budovat vztahy, i když často křížím cesty s lidmi.

Where the Game Fell Short

Hra je nabitá spoustou dialogů, ale mimo úvodní scénu není mnoho zvuku … Přišlo mi to velmi zvláštní. Budete si muset přečíst dialog a spokojit se s mimikou a několika drobnými zvuky, jako je mručení a smích. Hra je bohužel založena na energetickém pruhu, jako mnoho her té doby. Začal jsem používat 25 jednotek energie a od té doby jsem se vypracoval až na 27 (energetická lišta se zvyšuje, jak dosahuji vyšších úrovní). Je těžké hrát tuto hru déle než 10–15 minut v kuse, protože jakmile mi dojdou síly, nemohu se pohnout kupředu, dokud se nenabiji, což se časem stane (pokud nechcete platit víc, samozřejmě). Nabití jedné energie trvá 4 minuty, takže k úplnému nabití to nyní trvá téměř dvě hodiny. „Existuje několik funkcí a změn designu, které mohly tento herní zážitek vylepšit.“ To je většinou nešťastné, protože hra také omezuje všechny úkoly. Někdy dostanu tři hodiny na uvaření lektvaru, a pokud to nezvládnu pomocí pouze jedné energetické tyčinky, musím počkat a sledovat hru zblízka. Někdy jsou ty časové zábrany více pobuřující, jako je toto 12hodinové čekání na opětovné nakrmení Nifflera. Je to rozhodně hra, na kterou chcete dostávat oznámení, protože upozornění je odesláno, když máte dostatek energie na splnění úkolu.

Feeding the Niffler in Harry Potter: Hogwarts Mystery

Hlavní věcí, která mě u této hry odrazuje, je způsob, jakým musíte plnit kouzla a úkoly ve třídě lektvarů. Abyste získali novou dovednost, musíte získat pět hvězdiček a tyto hvězdy získáváte plněním krátkých úkolů, jako je čtení desky, procvičování určitých pohybů nebo konverzace o obsahu učení se spolužáky. Ale kupodivu tyto věci ve skutečnosti neděláte, pouze je proklikáváte. Například pokud existuje úkol chatovat se spolužákem a stojí to za čtyři body směrem k hvězdě, jednoduše na toho spolužáka poklepu čtyřikrát a úkol dokončím, místo abych s danou osobou skutečně mluvil. Každé klepnutí také ubírá jeden energetický bod, takže si opravdu musíte najít tu správnou kombinaci úkolů, které musíte splnit, abyste získali pět hvězdiček a získali nové dovednosti. „Je to rozhodně hra, na kterou chcete dostávat oznámení …“ Způsobem, jak se dostat přes všechny tyto zátarasy, je samozřejmě utrácet peníze. Ve hře si můžete koupit téměř cokoli, co můžete vydělat, od energie po mince a diamanty. Jsem skutečný stan Harryho Pottera, ale odmítám utrácet peníze za postup v této hře. Je 100% možné porazit tuto hru bez utrácení peněz, ale může to trvat výrazně dlouho, jak je hra navržena. Bez ohledu na chyby této hry (a je jich mnoho) budu hrát dál Bradavická záhada jen proto, že jsem příliš odhodlaný dokončit hru, a možná držím palce při přepracování časových omezení. Jde mi hlavně o to zjistit, co se stalo mému bratrovi, který byl vyloučen z Bradavic. Oh, také budu trávit hodně času v místnosti pro souboje, takže mohu být připraven pro případ, že by se mě rozhodl navštívit „ten, kdo nesmí být jmenován“. Jistě, je to stará hra, ale přesto mě uchvátila.