Skip to content

Proč je exkluzivita pro Xbox od Bethesdy dobrá věc

12 de Červenec de 2021
sean do EHLd2utEf68 unsplash 0706afe2039945ceb8645a4d96092657

Klíčové jídlo

  • Bethesda se oficiálně připojila k rodině Xbox.
  • Budoucí hry Bethesda mohou být exkluzivní pro PC a Xbox.
  • I když je pro fanoušky PlayStation zklamáním, může to být vynikající krok pro hráče Xbox a PC.
Nyní, když se společnost Bethesda Softworks oficiálně spojila s Microsoftem, mají fanoušci PC a Xbox jasnou budoucnost, na kterou se těší, říkají odborníci. Když se před několika měsíci poprvé objevila zpráva o vstupu Bethesdy do rodiny Xbox, mnoho lidí se obávalo, co by to mohlo znamenat pro budoucnost her Bethesdy na platformách jiných než Xbox. Nyní, když dohoda oficiálně prošla, jsme konečně dostali odpověď. V budoucnu by některé tituly Bethesdy mohly být k dispozici pouze pro Xbox a PC, což znamená, že fanoušci PlayStation by mohli přijít o titul. „Dohoda o Bethesdě je velkým krokem pro Microsoft a Xbox,“ řekl Josh Chambers, redaktor HowtoGame, pro Lifewire prostřednictvím e-mailu. „Přispívá nejen k rozsáhlému seznamu vydavatelů, které získali v nedávné době, ale také podporuje Xbox Game Pass na zcela novou úroveň.“

Vytváření katalogu

Navzdory nadšení z obou nových konzolí společnosti Microsoft mnoho lidí cítilo, že Xbox Series X a Xbox Series S nenabízejí dostatečný důvod k jejich zakoupení. „Vše, co hovoří o Game Pass a hodnotě, a jediné datum spuštění Game Pass pro Xbox Series X a S je Gears Tactics … což znamená, že každá další hra (včetně Tactics) je pouze aktuální gen nebo 360 nebo Xbox. To je špatné hodnota a nedostatek důvodu ke koupi… “jeden uživatel napsal na Twitteru.

I když se mnozí shodli na tom, že nové generaci konzolí Xbox chybí nové hry, nedávná akvizice společnosti Bethesda společností Xbox by mohla být v tomto ohledu skokem vpřed, zejména proto, že Microsoft nadále prosazuje svou službu měsíčního předplatného Game Pass. „S přidáním kreativních týmů Bethesda by hráči měli vědět, že konzoly Xbox, PC a Game Pass budou tím nejlepším místem k vyzkoušení nových her Bethesda,“ napsal v příspěvku na blogu Phil Spencer, šéf Xbox, „včetně některých v budoucnu nové tituly, které budou exkluzivní pro hráče Xbox a PC. “ Závěrečná část tohoto prohlášení přináší velké naděje pro hráče Xbox a PC. Zatímco novější vydání jako Fallout 76 mohlo být zklamáním, Bethesda a její mateřská společnost, ZeniMax Media, získaly od hráčů spoustu lásky díky vydáním titulů jako The Elder Scrolls V: Skyrim. Vyhlídka na exkluzivní hraní těchto budoucích titulů by mohla pomoci přimět současné i nové fanoušky konzole Xbox k vyzvednutí Series X nebo Series S.

Dobrá doba být fanouškem Xbox

Od spuštění Game Pass a od spuštění Xbox Play Anywhere neměla konzole Xbox žádné skutečné „prodejce konzol“ nebo exkluzivní tituly. Nyní, když Bethesda zkoumá vydávání exkluzivních titulů na konzoli a PC, jsme konečně mohli vidět něco, co tlačí Series X k tomu, aby se skutečně cítila jako konzole nové generace. Je důležité si uvědomit, že ne každá hra Bethesda bude exkluzivní, alespoň zatím ne.

„Existují smluvní závazky, které projdeme, jako vždy v každém z těchto případů,“ vysvětlil Spencer u kulatého stolu, který měl premiéru 11. března. „Máme hry, které existují na jiných platformách, a budeme podporovat tyto hry na platformách, na kterých jsou. Existují komunity hráčů – tyto komunity máme rádi – a budeme do nich nadále investovat. “ „Ale pokud jste zákazníkem pro Xbox, chtěl bych, abyste věděli, že jde o poskytování skvělých exkluzivních her pro vás, které se dodávají na platformách, kde existuje Game Pass. To je náš cíl. Proto to děláme.“ V době, kdy Xbox obdržela velkou kritiku kvůli nedostatku exkluzivit, dává budoucnost hitů Bethesdy na PC a Xbox smysl. Vždy existuje také možnost, že hry Bethesda budou debutovat jako časované exkluzivní hry pro Xbox a poté budou vydány na PlayStation o měsíce nebo dokonce roky později. „I když to bylo trochu ticho nad budoucími exkluzivními hrami pro Xbox od Bethesdy,“ řekl nám Chambers, „očekával bych, že se dočkáme buď časované exkluzivity dalšího dílu franšízy Elder Scrolls a potenciálně plné exkluzivity Starfield, nová IP od Todda Howarda. “