Skip to content

Proč mi bude na telefonu chybět Cortana

7 de Červenec de 2021
GettyImages 1216596938 6f888adbae374ce7bc902aaf6d9cd2e8

Klíčové jídlo

  • Společnost Microsoft deaktivovala službu hlasového asistenta Cortana pro zařízení Android a iOS.
  • Strávil jsem desítky hodin hraním Halo a obraz Cortany ve hře je vrytý do mé mysli.
  • Cortanina interakce má o něco více lidské kvality než konkurenční hlasové asistentky.
  • Bude mi chybět Cortana navzdory jejímu nerovnoměrnému výkonu, který chápe můj hlas.
Cortano, stěží jsme tě znali. Milovaná postava z Svatozář videohry, které si Microsoft vypůjčil pro svého hlasového asistenta, budou asi méně než dříve. Společnost nedávno deaktivovala službu Cortana pro zařízení Android a iOS. Chybělo by mi, kdybych měl Cortanu u sebe, i kdyby pro mě nebyla tak užitečná jako hlavní šéf. Miluji myšlenku hlasových asistentů a bylo to vzrušení, když jsem slyšel Cortaniny známé tóny, spíše než mechaničtější intonace Siri nebo Alexa. „Byla Cortana skvělá hlasová asistentka? No, ne. Měla tendenci nepochopit mě mnohem víc než Siri od Apple nebo Alexa od Amazonu.“

Cortana dostane řez

Pokud jste používali mobilní aplikaci Cortana, přestala fungovat na konci minulého měsíce. Microsoft již nebude aplikaci podporovat a obsah Cortany, který uživatelé dříve vytvořili, včetně připomenutí a seznamů, nebude k dispozici. Ke všem informacím, které jste vytvořili v aplikaci Cortana v telefonu, však budete mít přístup prostřednictvím Cortany ve Windows. Připomenutí, seznamy a úkoly Cortany se automaticky synchronizují do bezplatné aplikace Microsoft To Do. Jsou to závěsy pro Cortanu i jinými způsoby. Hlasový asistent se loučí s některými sluchátky a reproduktory. Cortana byla odpojena od inteligentního reproduktoru Harman Kardon Invoke. Invoke používá Cortanu, a protože je pryč, je nyní hloupý reproduktor, který je vhodný pouze pro streamování přes Bluetooth. Invoke je vynikající reproduktor s mnohem lepší kvalitou zvuku než většina nabídek Amazonu. Koupil jsem ho minulý rok za výhodnou cenu 35 $. Rychle jsem byl blázen a nedělal jsem průzkum, abych zjistil, že Invoke ztrácí Cortanu.

Někdo mluví u telefonu, jako by mluvil s virtuálním asistentem.

Pokud vlastníte první verzi sluchátek Microsoft Surface Headphones, nebudete s nimi moci s Cortanou chatovat mnohem déle. V online poznámce společnost uvádí, že odstraní podporu pro předchozí verzi Cortany v první verzi Surface Headphones. Stále však budete moci používat obě verze sluchátek Surface Headphones a nová sluchátka Surface Earbuds k připojení do Cortany prostřednictvím aplikace Outlook mobile ke správě doručené pošty a plánování pomocí funkce Přehrát mé e-maily. Byla Cortana skvělým hlasovým asistentem? No, ne. Měla tendenci nepochopit mě mnohem víc než Apple Siri nebo Amazon Alexa. Při odpovídání na mé dotazy nastaly liché pauzy.

Více lidí než váš průměrný robot

Ale Cortana mi bude chybět i přes její nedostatky. Možná je to moje představivost, ale její interakce má o něco více lidské kvality než konkurenční hlasové asistentky. Mluvit s mým Google Nest Hubem je jako křičet do větru nebo neurčitě řvát směrem k sídlu Marka Zuckerberga. Není uspokojení, když řeknete: „Hej, Google.“ „Vím přesně, kdo je Cortana … Je to ta, která tě dostane z nebezpečí, když jsou čipy dole, a ze všech sil se snaží pomáhat při tvých misích zachránit lidstvo.“ Přinejmenším Amazonova Alexa, jako Cortana a Siri, má jméno. Přesto je podivně těžké představit si, jak Alexa vypadá. Má kancelář poblíž Jeffa Bezose a obědvají spolu? Prostě nemůžu říct s jejími robotickými tóny. U většiny chytrých asistentů není za hlasem žádná osobnost. Je to stejný problém se Siri. Její jméno je neurčitě severské a její tón je vždy trpělivý. Snažil jsem se jí dát více osobnosti tím, že jsem změnil její přízvuk z výchozího nevýrazného amerického na ženský jihoafrický. Zjevně nejsem jediný, kdo chce změnit věci se Siri. V nadcházejícím iOS 14.5 budete vyzváni k výběru výchozího hlasu pro Siri a Apple obsahuje dvě nové možnosti hlasu. Ale skoro jsem se vzdal snahy zjistit, kdo je Siri ve skutečnosti jako člověk. Je nepolapitelná, když jí kladu osobní otázky. Ptám se, jaká je její oblíbená barva a ona říká oranžová. O minutu později je odpověď zelená. Na druhou stranu přesně vím, kdo je Cortana. Strávil jsem desítky hodin hraním Svatozář, a její obraz je vyrytý v mé mysli. Je to ta, která vás dostane z nebezpečí, když jsou žetony dole, a ze všech sil se snaží pomoci vašim misím zachránit lidstvo. Jako hlasová asistentka mi dokonce ráno pomohla vstát z postele včas. To znamená, když pochopila můj rozkaz.