Klíčové jídlo
- Společnost Microsoft věří, že software s otevřeným zdrojovým kódem je nový „průmyslově uznávaný model spolupráce mezi společnostmi“.
- Odborníci tvrdí, že míříme do budoucnosti open-source, protože umožňuje větší spolupráci a lepší inovace mezi průmyslovými odvětvími.
- Investice do komunit otevřených zdrojů je prvním krokem k uskutečnění této inovace.
Společnost Microsoft nedávno nazvala software s otevřeným zdrojovým kódem (OSS) „průmyslovým modelem pro spolupráci mezi společnostmi“. Odborníci se domnívají, že otevřený zdroj je pravděpodobnou budoucností pro další zlepšování inovací. OSS je software, jehož zdrojový kód je viditelný a měnitelný veřejností nebo jinak otevřený. Posun společnosti Microsoft od původního oponování OSS v roce 2001 k aktivní podpoře modelu ukazuje, kam směřuje softwarový průmysl, a tento otevřený zdroj bude jeho velkou součástí. „Myslím, že [open source] je velmi dobrý trend a myslím si, že společnosti si stále více uvědomují důležitost a užitečnost open source, “řekl Heikki Nousiainen, technologický ředitel společnosti Aiven.
Záchranný drát v telefonickém rozhovoru. „Hodnotu open source považují za základ moderního zpracování informací.“
Zlepšení a spolupráce
OSS umožňuje programátorům vylepšovat software hledáním a opravováním chyb v kódu, aktualizací softwaru pro práci s novou technologií a vytvářením nových funkcí. Minulý týden se příspěvek na blogu společnosti Microsoft dotkl čtyř důležitých lekcí, které nás letošní open source může naučit, včetně toho, jak různé pohledy zlepšují software a nalezení dokonalé rovnováhy mezi politikou a autonomií. „Pevně věříme, že většina dnešních těžkých (a tím myslíme zajímavých) problémů si vyžádá vyřešení týmu nebo celého odvětví. To znamená, že všichni musíme být důvěryhodnými a (korporátně) vědomými účastníky v otevřeném source, “napsala v příspěvku na blogu Sarah Novotny, vedoucí open-source společnosti Microsoft pro Azure Office hlavního technologického ředitele. Novotný dodal, že „společnosti spolupracují častěji a množství mezioborových prací, které jsme schopni provést, se zvyšuje.“
Jsme však již ve světě open-source, protože mnoho věcí, které denně používáme, provozují programy typu open-source, včetně Androidu, redakčního systému WordPress, operačních systémů Linux a dokonce i Twitteru. Kromě populárnějších platforem a programů, které používáme každý den, existuje prakticky open-source program pro vše od střihu videa až po psaní hudby. A protože globální pandemie přinutila většinu pracovní síly ke kultuře vzdálené první, má přechod na otevřený zdroj ke komunikaci a spolupráci smysl pouze tehdy, když vstupujeme do postpandemického světa. „[Open source] dává podnikům klid, protože mají zaručený přístup k jejich vlastním datům bez ohledu na to, co se děje se zdrojem softwaru, „řekl Nousiainen.“ Poskytuje podnikům agilitu, aniž by museli investovat spoustu času. „“ Společnosti více spolupracují často a množství meziodvětvové práce, které jsme schopni dosáhnout, se zrychluje. “Dodal, že zatímco otevřený zdroj nemusí být nutně jediným dostupným typem softwaru, jeho výhody je třeba si uvědomit, když se vydáme do nového rok čelí novým výzvám. “Určitě budou existovat mezery a nové oblasti, kde bude prostor i pro tradiční software, ale myslím si, že výhody využití a sdílení vašeho vlastního vývoje jsou tak velké, že rozhodně pochoduje a bude být ještě častější, “řekl Nousiainen.
Příchod do budoucnosti otevřeného zdroje
Součástí základu otevřeného zdroje je stavění na vzájemných úspěších a Nousiainen prohlásil, že je to rozhodující pro podporu inovací pro budoucnost. „Schopnost napravit a zlepšit to, co udělali ostatní, je opravdu důležitá,“ řekl. Nousiainen však uvedl, že klíčem k tomu, aby se open-source stal budoucností softwarového průmyslu, je ve skutečnosti investování do těchto open source komunit a jejich priorita.
„Někdy je otevřený zdroj souborem nástrojů a může být obtížné začít a spouštět nebo provozovat software,“ řekl. Nousiainen uvedl, že kolem přijetí těchto nástrojů často chybí struktura. Mezi další překážky, které bude průmysl muset překonat, aby se budoucnost stala realitou, je zavedení více standardů kódování, provádění vzájemného hodnocení a zaměření na bezpečnost. Ale s velkými hráči, jako jsou IBM, Apple, Google a nyní Microsoft podporující OSS, by tyto problémy mohly být vyřešeny prostřednictvím spolupráce, protože o tom to celé je. „Jednou důležitou součástí otevřeného zdroje není snad jen samotný kód, ale také sdílení informací a to, jaké obchodní problémy pomáhá řešit,“ řekl Nousiainen.