Klíčové jídlo
- Policejní oddělení přecházejí na virtuální realitu, aby učili policisty, jak zacházet s duševně nemocnými podezřelými.
- Policejní útvary podléhají stále většímu dohledu nad tím, jak jednají s duševně nemocnými lidmi kvůli nedávným významným incidentům při střelbě.
- Všichni policisté v Denveru budou muset od příštího roku absolvovat výcvik virtuální reality, který má učit „empatii“.
Empatie prostřednictvím VR
Policejní oddělení v Denveru uvedlo, že bude používat virtuální realitu k výcviku policistů, kteří se budou mimo jiné zabývat schizofrenií, autismem a sebevražednými myšlenkami. „Důvodem, který sledujeme, je empatie sama o sobě, bychom měli hledat všichni,“ řekl policejní šéf Denveru Paul Pazen pro Denver Post. „Chceme vidět svět jinýma očima, abychom mohli lépe porozumět problémům nebo problémům, s nimiž se lidé potýkají. Myslím, že to znamená hodně.“ „Je lepší učit dovednosti uznávat a ověřovat zkušenosti a pocity člověka.“ Podle studie Centra pro léčbu léčby je u lidí s neléčenou duševní chorobou 16krát vyšší pravděpodobnost, že budou během policejního setkání zabiti, než ostatní civilisté, k nimž se donucovací orgány přiblížily nebo zastavily. A i když jsou celkem méně než jeden z 50 dospělých v USA, jednotlivci s neléčenou těžkou duševní chorobou jsou zapojeni do nejméně jednoho ze čtyř – a až poloviny – všech smrtelných policejních střel, uvádí studie. Z důvodu této prevalence může být nejlepší strategií pro snížení počtu smrtelných policejních střel v USA snížení počtu setkání policistů s lidmi s psychiatrickými chorobami, uzavírají autoři.
Prodával tasery, nyní trénink empatie
Společnost Axon Enterprises, která vyrábí také tělové kamery a tasery, dodává software policii v Denveru. Podle webových stránek společnosti její školení „zahrnuje řadu scénářů, které zmocňují důstojníky reagovat s větší jistotou na jednotlivce, kteří mohou být v krizi.“ Lze však empatii naučit prostřednictvím elektroniky? Jeden z konkurentů společnosti Axon říká, že scénář je přitažlivý. „Empatie je abstraktní pojem a ve skutečnosti konstrukt, protože existují věci, které ostatní nikdy nebudou schopni pochopit nebo s nimiž souvisejí, že někteří žili,“ řekl Lon Bartel, ředitel osnov VirTra, který policejním oddělením poskytuje výcvik simulace VR , řekl v e-mailovém rozhovoru. „Je lepší učit dovednosti uznávat a ověřovat zkušenosti a pocity člověka.“ „Čím více školení, pokud jde o frekvenci, délku a obsah, tím lépe bude důstojník připraven.“ Několik studií zkoumalo, zda virtuální realita může učit empatii, zejména mezi zdravotnickými pracovníky, uvedl Jeglic. „I když existují určité přísliby, omezený výzkum dosud přinesl smíšené výsledky,“ dodala. „Studie zjistily, že trénink ve virtuální realitě může zvýšit perspektivu a zapojení s klienty / jednotlivci.“ A někteří policisté, kteří šli po chodníku, pochybují, že VR může nahradit zkušenosti z reálného života. „Zdá se mi, že empatie je nejlepší zkušeností mezi lidmi,“ uvedl v e-mailovém rozhovoru Richard M. Morris, policejní seržant ve výslužbě vyškolený v krizové intervenci. „Vzhledem k tomu, že se všechna setkání Zoom konají kvůli pandemii, lidé jsou více citliví na video, ale není to stejné.“
Řešení nejednoznačnosti
Výcvik ve virtuální realitě je ideální pro výuku policie, jak řešit nejednoznačné situace, říkají někteří zasvěcenci z oboru. Například vývojová agentura VR Friends With Holograms vytvořila software, který má naučit pracovníky péče o děti, jak hodnotit rodinnou situaci „když není nic useknuté a suché“, uvedla v e-mailovém rozhovoru zakladatelka společnosti Cortney Harding. Harding vysvětlil, že software fungoval tak dobře, že stát Indiana jej začal používat pro trénink v loňském roce. V prvních šesti měsících došlo ve státě k 31% poklesu obratu pracovníků. Policie po celá desetiletí používá simulátory bez virtuální reality, známé jako výcvikové simulátory střelných zbraní. Používají software a virtuální cíle promítané na obrazovky a učí policisty, kdy by měli použít smrtící sílu. Ale takové simulátory, stejně jako nové školení ve virtuální realitě, mají svá omezení, říkají odborníci.