Skip to content

Proč PvP může pro některé hráče zničit Diablo 4

8 de Červenec de 2021
Diablo IV Rogue Key Art d13d8cb4bfa84908a67e7c0852213b5e

Klíčové jídlo

  • Diablo 4Vždy online svět bude obsahovat různé zóny PvP, které hráči budou moci prozkoumat.
  • Bez řádného vyvážení budou hráči moci obhospodařovat obsah PvE a poté přemoci ostatní v oblastech PvP.
  • Nevyvážený PvP by mohl vést k frustraci hráčů nebo úplnému vyhýbání se obsahu.
Diablo 4 bude obsahovat PvP zóny, ale většina hráčů se jim pravděpodobně vyhne. Blizzard nedávno odhalil spoustu nových podrobností o svém nadcházejícím akčním RPG, Diablo 4, včetně skutečnosti, že bude obsahovat zóny navržené s ohledem na obsah hráče proti hráči (PvP). I když by tento nápad mohl znít nejprve lákavě, bližší pohled na to, co o něm v současné době víme, by mohl vést k větší frustraci hráčů. „Diablo 3 od té doby minul značku pro mnoho hráčů Diablo 2 PvP byl takový základní aspekt. Bohužel PvP v Diablo 2 vedl k některým negativním zkušenostem pro některé, protože se jednalo o hodně truchlení, “řekl Bill Elafros, spoluzakladatel BEAT Invitational, pro Lifewire prostřednictvím e-mailu.„ Věřím Diablo 4 se zdá být prostředníkem mezi těmito dvěma s některými obsaženými PvP spíše než kdekoli a všude. “

Vždy online, vždy připojeni

Není to poprvé Diablo série má silně vybavený multiplayer – 2000 Diablo 2 měl také – ale tentokrát je to pozoruhodnější, protože hra bude obsahovat vždy online komponenty a bude uzamčena do konkrétních oblastí namísto speciálních zápasů. „Věřím, že Diablo 4 vypadá jako prostředník mezi těmito dvěma s některými obsaženými PvP, spíše než kdekoli a všude.“ Na rozdíl od minulosti Diablo hry, které měly instance pro jednoho hráče, které jste mohli otevřít ostatním, v celém rozsahu Diablo 4 ‚svět a příběh budou ve sdíleném světě. Uvidíte, jak se ostatní hráči potulují a plní úkoly, podobně jako je můžete vidět v masivních online hrách na hrdiny pro více hráčů (MMORPG), jako jsou Svět války. To také znamená, že budete moci kdykoli narazit na zóny PvP, aniž byste museli vstoupit do konkrétních herních režimů.

Výpůjčky od ostatních

v Diablo 4, hráči budou moci vstoupit do polí nenávisti, oblastí, kde může kterýkoli hráč zaútočit na jiného. Jděte do těchto oblastí s nedostatečným nebo nedostatečně připraveným prostorem a určitě zaplatíte. Je to systém, který je velmi podobný temným zónám v Ubisoftu Divize a Divize 2, a zdá se, že si také vypůjčuje některé z méně žádoucích vlastností systému – jako je sbírání Shards of Hatred, které můžete očistit rituálem, který vás označí za každého dalšího hráče v zóně.

Obrazovka inventáře postav Diablo IV

Zatímco Divize viděl nějakou polemiku ohledně hry, která nutí hráče do temné zóny postupovat, Diablo 4PvP nebude vůbec vázán na postup. Místo toho se Střepy nenávisti, které očistíte, použijí pouze k odemčení kosmetických předmětů. Jedná se o krok správným směrem, zejména pro ty, kteří si stále chtějí užít všechny aspekty hry proti hráči (PvE). Ale i přes to, že jsem úplně nesledoval DivizePo stopách stále existují určité obavy Diablo 4Režim PvP, zejména vyvážení rychlostních stupňů mezi setkáními PvE a PvP.

Hledání rovnováhy

Vzhledem k tomu, že PvP nebude spojeno s žádným konkrétním postupem nebo speciální výbavou, kterou by hráči mohli odemknout, PvE brnění a zbraně budou použity k podpoře různých setkání mezi hráči proti hráči, ke kterým dochází v polích nenávisti. To ponechává velký prostor pro vyvážení problémů, což Blizzard podle všeho nezajímá. Joseph Piepiora, vedoucí návrhář systémů Diablo 4, řekl Windows Central, že se tým chce zbavit myšlenky, že PvP by měl být spravedlivý, místo toho se zaměřit na myšlenku „vysoké riziko se rovná vysoké odměně“. Kdykoli během procházení Fields of Hatred můžete narazit na tým, který je mnohem silnější a lépe naladěný než vy, v podstatě vás nutí do boje, ve kterém nemáte šanci vyhrát.

To by pro hráče mohlo být frustrující, zvláště pokud někdo z nich náhodou vstoupí do oblastí PvP. Pokud nemáte zkušenosti s PvP ve hrách jako Diablo 4, pak je nepravděpodobné, že byste byli šťastní, že vás absolutně zničí mnohem silnější hráči. Ano, můžete namítnout, že je to riziko, které hráči podstupují, ale to neznamená, že se jim bude líbit, a mohlo by to vést k tomu, že někteří hráči to úplně opustí, pokud to vývojáři neřeší. „Největší výzvou, kterou vidím, je to, jak budou vyvažovat dovednosti PvP a PvE,“ řekl Elafros. „Možná to bude podobné WoW s různými soukolí.“