Skip to content

Proč Valheim vyhrává v časném přístupu

12 de Červenec de 2021
ss ad81cc7ced8585ad344ba50e9d0b4bf9c597e62e.1920x1080 d24038c809d044d5a4d5fa22d48145f7

Klíčové jídlo

  • Valheim pokračuje v překonávání rekordů, když se blíží konec prvního měsíce předčasného přístupu.
  • Odborníci tvrdí, že úspěch hry byl postaven na poskytnutí pevné základny, kterou si hráči mohou užít, aniž by slibovali něco převratného.
  • Nedostatek nákladného marketingu a silnější zaměření na reklamu typu word-of-mouth od streamerů pomohly dostat hru tam, kde je.

Se 4 miliony prodaných kopií za tři týdny a rychlým vzestupem, který se stal druhou nejhranější hrou Steam, Valheim zažil nebývalý úspěch, ale to není kvůli nákladnému marketingu nebo nadměrnému slibování, říkají odborníci. Je snadné odepsat něco v „předčasném přístupu“ jako nedokončený produkt, který nemá co nabídnout, a existuje mnoho her Steam, které toto očekávání splňují. S Valheim, nicméně, vývojář Iron Gate Studio vytvořil něco zvláštního; hra, která téměř vzdoruje všem očekáváním. To podle odborníků pomohlo pokračovat v překonávání rekordů, přestože byl venku méně než měsíc. „Nemohu dostatečně říci, že náhlý úspěch hry je založen na jejích vlastních zásluhách. Neviděl jsem žádné reklamy, zprávy ani jsem o této hře nepromluvil s žádnými přáteli, než vyšla,“ Jeff Brady, spisovatel Setu Ready Game, řekl Lifewire prostřednictvím e-mailu.

Přistupovat k věcem odlišně

Tam, kde mnoho her s předčasným přístupem má sklon k nadměrnému slibování, nabízí spoustu funkcí a snaží se dodat vizuální mistrovské dílo, Valheim usadil se do vlastního výklenku. Místo toho, aby se zaměřili na revoluční hry nebo grafiku, Iron Gate Studio spojilo různé funkce z jiných úspěšných přežití a dobrodružných her, jako je Minecraft a Rez. Inspirací z těchto zdrojů a integrací do vlastního nastavení vytvořila Iron Gate něco, co si mnozí zamilovali. „Nemohu dostatečně říct, že náhlý úspěch hry je založen na jejích vlastních zásluhách.“ „Jedna z nejlepších věcí, se kterou tým ve Iron Gate Studio udělal Valheim je dodávka skvělého produktu přímo z tašky, „řekl Brady.„ Nezískáte jen technologické demo. Mnoho herních systémů a základních mechanismů je zde již k hraní. Je to opravdu tak jednoduché jako skutečnost [that] Valheim, ve svém současném stavu, je již krásným základem hry. „Tato technologická demo fáze je něco, co už dlouho pronásleduje trh her s předčasným přístupem. Zatímco předčasný přístup nabízí skvělým způsobem, jak mohou indie vývojáři své hry dostat ven a začnou dostávat zpětnou vazbu od komunity, mnozí často vydávají své tituly v příliš rané fázi a nechávají zákazníky, aby se vypořádali s chybějícími základními funkcemi a sliby, které budou během cesty opraveny.

Bohužel ne všechny hry, které vstupují do předčasného přístupu, mají šťastný konec a některé tituly se jim líbí Města a Válka Z přehnaně nadhodnoceno a nedostatečně doručeno do té míry, že se lidé budou cítit podvedeni a zanechají v ústech uživatelů kyselou chuť. Vzhledem k tomu, že Valheim již nabízí tak skvělý základní zážitek, přiměl více lidí, aby se připojili a vyzkoušeli si hru, přestože ještě nebyla plně vydána.

Masová popularita

Základní hra samozřejmě nestačí k tomu, aby byla hra úspěšná, a přestože lidé rádi citují frázi „pokud ji postavíte, přijdou“, není tomu tak vždy. ValheimObrovský úspěch není jen proto, že vývojáři vytvořili skvělou hru. Je to také kvůli tomu, jak byla hra uvedena na trh.

Postava Valheima, která v noci naráží na nebezpečná stvoření

„I když si myslím, že hra je solidní, nemyslím si, že by měla úspěch bez pomoci streamerů a tvůrců obsahu,“ řekl Joshu Chambersovi, redaktorovi HowToGame, pro Lifewire prostřednictvím e-mailu. „Je to podobné Rez, který zaznamenal obrovský nárůst počtu poté, co se řada Twitch streamerů sešla hrát hru. “Není to poprvé, co jsme viděli popularitu hry podporovanou tvůrci obsahu, a v průběhu let vydavatelé dokonce spolupracovali ovlivňovatelé propagačních proudů Valheim„streamery se však do hry dostávají bez jakéhokoli peněžního příslibu od vývojářů, s velkými vlivnými lidmi, jako je Goldenboy tweeting o jak Valheim je „nejlepší hra o přežití vytvořená za nějakou dobu.“ „Je to opravdu tak jednoduché jako skutečnost Valheim, ve svém současném stavu, je již krásným základem hry. “„ Valheimův nevídaný úspěch [has more to do with] produkující kvalitní herní zážitek, „řekl Jamil Aziz, vedoucí týmu digitálního marketingu na PureVPN, pro Lifewire prostřednictvím e-mailu.“ Místo toho, aby to prodávali jako další velkou věc, „řekl Aziz,“ propagovali to a ukázali herní zážitek pro hráče na Twitch a YouTube s herními ovlivňovači. Podobné úspěchy jsme zaznamenali u Mezi námi, který byl propagován kvůli herním streamerům. “