Skip to content

Proč Xbox Series S stojí za váš čas (a peníze)

15 de Září de 2021
c9827ca6 83ee 457e b33b 1c1a350efb57 e0f423492b4b4d0e91ed9a9ce46e26dc

Klíčové informace

  • Xbox Series S je o něco méně výkonný, ale přesto docela skvělý.
  • Je to pouze digitální záležitost bez diskové jednotky.
  • Xbox All-Access z něj činí velmi cenově dostupný způsob upgradu.

Myšlenka rozpočtové herní konzole zní zneklidňující. Možná je to použitím slova rozpočet nebo pouze myšlenkou omezeného herního zážitku, ale hádám, že proto se někteří lidé obávali zpráv o Xbox Series S, která vychází v listopadu společně s Xbox Series X. Ve skutečnosti bude Xbox Series S fantastickým způsobem, jak si užít hraní příští generace za méně peněz. Cenově dostupná za 299 $ a součást Xbox All-Access, aby byla ještě lepší (k tomu se ještě dostaneme), Xbox Series S může být menší a skromnější verzí Xbox Series X, ale přesto by měla potěšit mnoho .

Jak je Xbox Series S šetrnější k rozpočtu?

Microsoft rozdělil nejnovější konzoli Xbox na dva modely: Xbox Series S a Xbox Series X. Udělal to dříve s předchozím Xbox One, který byl k dispozici v příchutích Xbox One S nebo X. Zde je rozdíl v tom, že se obě konzole spouští současně. Vzbudilo to trochu obavy. Zatímco se Xbox One X cítí jako prémiová verze Xbox One S, při současném spuštění Xbox Series S máte pocit, jako byste dostali verzi chudáka, že? Chápeme to, ale ne, vy ne. Místo toho získáte mnohem stylovější verzi řady Xbox, protože řada S je nejmenší konzolí Xbox vůbec. Super elegantně vypadající, nebudete se snažit zapadnout do vašeho obývacího pokoje, stejně jako u příliš objemného Xbox Series X. Menší forma stojí za cenu-Xbox Series S je méně výkonná-ale je poměrně malá cena.

Řada Xbox S

Abychom se dostali do složitých detailů, Xbox Series S nabízí třetinu počtu teraflopů (TFLOP), které Xbox Series X nabízí se svou grafickou kartou. Abychom to uvedli na pravou míru, je to o něco méně TFLOP než Xbox One X, ale téměř čtyřikrát tolik než původní Xbox One. Nabízí také méně paměti RAM, což by mohlo znamenat, že očekávaná funkce rychlého obnovení může fungovat o něco méně efektivně, ale zatím to není potvrzeno. Nakonec však významným faktorem, který pro vás může rozhodnout, je nedostatek diskové jednotky. Ano, Xbox Series S je záležitost pouze pro digitální účely. Pokud jste jako já a hodně nesnášíte výměnu disků, nebude to problém, ale pokud máte zájem hrát starší hry založené na discích, může to být problém. Zde můžete rozhodnout pouze vy. Přesto obvyklou možností ušetříte 200 $.

Proč byste tedy chtěli Xbox Series S?

Jednoduše řečeno, novou generaci konzole si užijete mnohem méně. Stále budete moci hrát nejnovější hry pro Xbox, užívat si výhod plynulého přepínání mezi více hrami pomocí funkce Quick Resume a pak je tu Xbox Game Pass. Služba předplatného znamená, že nebudete muset platit za nákup tolika her jako minulé generace, protože funguje jako Netflix a nabízí vám téměř nekonečnou nabídku titulů, ze kterých si můžete vybírat, a připomíná vám, že budoucnost pouze v digitální podobě je ve skutečnosti docela skvělá . Xbox Series S vypadá každopádně lépe než Xbox Series X, takže získáte také nejlépe vypadající systém.

Xbox Series S je ještě levnější, pokud chcete

Xbox Series S má rozumnou cenu 299 $, ale i tak jde o velký kus změny. Naštěstí se můžete připojit ke službě Xbox All-Access a získat konzoli plus 24 měsíců Xbox Game Pass Ultimate, to vše za 24,99 $ měsíčně. Xbox Game Pass Ultimate běžně stojí 14,99 $ měsíčně, takže za dalších 10 $ každý měsíc získáte zcela novou herní konzoli, kterou si budete užívat ještě mnoho let. Je to skvělý a chytrý způsob, jak zpřístupnit hraní her pro většinu z nás, kteří nemohou jen utratit stovky dolarů za nový kus technologie. Jedinou skutečnou nevýhodou, kterou můžeme vidět, je, že je výhodné mít diskovou jednotku, zvláště pokud opravdu chcete sledovat 4K Blu-ray a jejich vynechání znamená, že budete omezeni cenami v Microsoft Storu. Přesto, pokud hledáte levný způsob, jak se dostat do her příští generace, nebo pokud s hraním her teprve začínáte, Xbox Series S je rozhodně ta správná cesta.