Skip to content

Prohlížeč Opera pro iOS přináší rychlost a zabezpečení

7 de Červenec de 2021
IMG 1143 900db098525b4be09b48886047aa6b87

Klíčové jídlo

  • Opera spustila novou verzi svého prohlížeče pro iOS, která má ořezané rozhraní a vylepšené zabezpečení.
  • Zdálo se, že Opera vykresluje stránky rychleji než Chrome i Safari.
  • Pokud v prohlížeči Opera neprodáváte jako prohlížeč, existuje spousta dalších možností pro iOS.
Díky nově vylepšenému prohlížeči Opera pro iOS si uvědomuji, jak nafouklé a nemotorné se staly velké prohlížeče. Přepínám mezi Chrome a Safari, a zatímco tyto dva prohlížeče, a to jak ve svých mobilních, tak i ve verzích pro PC, dokážou dobře vykreslit téměř jakýkoli web, přicházejí také s příliš mnoha funkcemi, které je znemožňují a mohou rušit. Opera je jedním z mnoha alternativních prohlížečů, které vám umožní dělat více za méně.

Dělat více s méně

Opera přejmenovala prohlížeč Opera Touch na iOS pouze na Opera a odříznutý název odpovídá minimalistickému designu nejnovější verze. Prohlížeč také nabízí soukromí, rychlost a zážitek jednou rukou. Pokud vše, co chcete udělat, je přejít online a udělat nějaké procházení, z celého srdce doporučuji Opera. V době, kdy jsem testoval prohlížeč, se zdálo, že vykresluje stránky rychleji než Chrome i Safari. Ještě lepší je, že Opera nabízí klidnější procházení než přeplněná rozhraní některých jiných prohlížečů.

iPhone běží s prohlížečem Opera a odpočívá na desce

Nejnápadnější změnou Opery je její nové rozhraní. Byly zavedeny nové barvy, včetně změny loga domovské obrazovky z fialové na červenou. Celý prohlížeč má čistší a hladší design. Opera také představila nový způsob synchronizace vašeho prohlížeče. Spustíte Opera v počítači a kliknete na ikonu Flow na postranním panelu. Zobrazí se QR kód, který můžete naskenovat pomocí prohlížeče Opera v zařízení iOS. Flow propojí váš počítač a mobilní zařízení, takže můžete sdílet odkazy, poznámky, obrázky, soubory a další informace.

Vyberte si svůj prohlížeč

Pokud ještě nejste v prohlížeči Opera prodáni jako prohlížeč, existuje spousta dalších možností pro iOS. Například pro uživatele s počítačem s Windows 10 umožňuje Microsoft Edge iPhones a PC vyměňovat si webové stránky, záložky, nastavení Cortany a další. Může se také pochlubit funkcemi, jako je prevence sledování a blokování reklam, ale jeho skvělou novou funkcí je kolekce, místo, kam můžete webové stránky vložit do tematických složek. V praxi je to něco jako scrapbookingová aplikace Pinterest. „Opera je jedním z mnoha alternativních prohlížečů, které vám umožní dělat více za méně.“ Pokud vám nevadí platba za váš prohlížeč, můžete zvážit prohlížeč Cake. K dispozici je bezplatná verze, ale prémiové vydání (1,99 $ měsíčně) nabízí špičkové funkce VPN pro ochranu soukromí. Cake také sportuje neobvyklé rozhraní založené na gestech. Při vyhledávání můžete přejet prstem doleva nebo doprava a ve výsledcích se zobrazí propojené stránky. Uživatelé se smýšlením o ochraně osobních údajů mohou také chtít zvážit Mozilla Firefox pro iOS, jehož vývojář to účtuje jako bezpečnější možnost. Firefox má režim soukromého prohlížení, který tvrdí, že brání zaznamenávání vašich online aktivit, a když zavřete soukromé procházení, aplikace nukuje všechny vaše akce, takže zůstane zabezpečená. Rozšířená ochrana sledování v prohlížeči také blokuje širokou škálu sledovačů.

Pokud nenávidíte myšlenku online sledování, možná budete chtít zvážit bezplatný prohlížeč Ghostery. Celá myšlenka této aplikace spočívá v tom, že vám umožní procházet web anonymně. Společnost tvrdí, že prohlížeč nemá soubory cookie a nebude shromažďovat vaše data. Aplikace také blokuje sledovače reklam. Další možností pro duchy soukromí je ctihodný Duck Duck Go pro iPhone. Tato aplikace obsahuje spoustu nástrojů, které vám umožní procházet anonymně. Jednou vzrušující funkcí je, že po dokončení používání aplikace můžete klepnout na ikonu Požár na hlavní stránce, která poté zavře všechny karty a smaže data. Vyzkoušel jsem všechny tyto prohlížeče a Opera je můj oblíbený pro běžné procházení díky svému přímočarému designu. Na druhou stranu se nevzdávám prohlížeče Chrome ani Safari, ale pouze kvůli jejich široké kompatibilitě s většinou webů.