Skip to content

Recenze ASUS Strix Raid PRO

26 de Listopad de 2022
hero SQ 05LW833111 1 cfaac00902e24592be3779ac745420e7

ASUS Strix Raid PRO

Co máme rádi

 • Skvělý zvuk
 • Dobře navržený a odolný
 • Ergonomické, užitečné ovládací prvky pro vylepšení ve hře
 • Nativní podpora prostorového zvuku 7.1

Co se nám nelíbí

 • Zvuk mohl být ještě lepší
 • Spousta kabelů
 • Žádná podpora 6,3mm sluchátek

Zvuková karta ASUS Strix Raid PRO je produktem zaměřeným na hráče, který vyhoví na všech frontách. ASUS za zhruba 160 dolarů přináší hvězdný zvuk, nativní podporu 7.1 prostorového zvuku a ovládací knoflík, který hráčům umožňuje upravit zvuk okamžitě.

4.2

ASUS Strix Raid PRO

ASUS Strix Raid PRO

v tomto článku

Zakoupili jsme zvukovou kartu ASUS Strix Raid PRO, aby ji náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Zvuková karta ASUS Strix Raid PRO zní stejně dobře, jako vypadá. ASUS dodal kvalitní produkt se zaměřením na použitelnost. Toto pohodlí však stojí za cenu pro ty, kteří požadují bezchybný zvuk, protože karta vykazuje určité problémy se zvukovým zařízením nad hranicí 300 USD. Potýká se s hlubokými basy a postrádá působivou zvukovou scénu, ale jeho zvýraznění basů a virtuální prostorové efekty znějí skvěle na dobrých spotřebitelských sluchátkách, jako jsou Sennheiser GSP300 nebo Sony MDR-7506. Kromě toho má zvuk a funkce nezbytné pro špičkový herní výkon: vynikající výšky pro slyšení zvukových signálů, samostatný ovládací panel, který vám umožní změnit zvukový podpis a hlasitost stisknutím tlačítka, a komplexní softwarové řešení, které vše vyladí. podle vašeho vkusu.

ASUS Strix Raid PRO

Design: Krásný a funkční

Strix Raid PRO je nádherná karta s odolným, agresivním designem, který se krásně hodí do věžového PC. Černé pevné vnější pouzdro funguje jako štít proti elektromagnetickému rušení ze zbytku počítače. Na straně je zářící oranžové oko, které připomíná strix, mytologického ptáka, po kterém je karta pojmenována, a motiv je atraktivním způsobem, jak rozbít matnou čerň pouzdra. Uvnitř audio čipová sada podporuje maximální rozsah 192 kHz a 24bitový zvuk, s 116 dB SNR, frekvenčním přehráváním 10 Hz až 48 kHz, 8kanálovým DAC a 500 miliwattovým zesilovačem. Má připojení pro 3,5 mm linkový vstup, pět 3,5 mm linkových výstupů a jeden S/PDIF výstup a nativně podporuje 7.1 surround.

(Proč potřebujete zesilovač? Podívejte se na tuto příručku.)

Strix je také dodáván s ovládacím boxem, externím rozhraním, kam můžete zapojit mikrofon a sluchátka a můžete ručně ovládat výstupy karty. Má 3,5mm linkový vstup a linkový výstup a propojuje se se zvukovou kartou pomocí kabelu HDMI na RCA, který ASUS dodává v krabici. Ovládací skříňka je černo-oranžová šestiúhelníková stanice s obrovským knoflíkem na čelní straně. Knoflík ovládá digitálně hlasitost, výstup pro reproduktor/sluchátka a tlačítko pro režim Raid, které vám umožňuje přepínat vlastní předvolbu EQ. Je to chytrý, ergonomický design, který umožňuje uživatelům rychle měnit nastavení bez nutnosti otevírat software.

ASUS Strix Raid PRO

Instalace: Několik kamenů úrazu

Instalace Strix je bohužel náročná. Rychlý průvodce v krabici je příliš vágní na to, aby byl užitečný. K instalaci Strix budete potřebovat volný PCIe slot na vaší základní desce a volný 6pinový konektor z vaší hlavní napájecí jednotky. Poté budete muset nainstalovat ovladače Strix z přiloženého disku CD nebo ze stránky podpory společnosti ASUS. Tím se také nainstaluje ASUS Sonic Studio, které poskytuje základní nastavení EQ a několik zajímavých předvoleb. Když jsme to nastavili, museli jsme několikrát restartovat PC, než začala karta fungovat. Objevila se také chyba, kdy to přestalo fungovat, kdykoli jsme přepnuli výstup ze sluchátek do reproduktorů a zase zpět. Identifikace této chyby byla bolestná: přeinstalace karty ji neopravila a stávalo se to vždy, když jsme použili hudební přehrávač Tidal. Když jsme se podívali do nastavení Tidal, ukázalo se, že měl uzamčený vstup (vydával by pouze 44,1 kHz 24bitový zvuk), ale tato chyba zámku se nevyskytla u žádného jiného zvukového zařízení, které jsme testovali. Pro srovnání jsme testovali zesilovač OPPO HA-1, zvukovou kartu EVGA Nu, několik karet Sound Blaster a také integrovaný zvuk naší základní desky MSI Carbon Z370.

Zvuk: Jasné výšky, tenké basy

Zvuková karta Strix Raid PRO má u Sennheiser HD800s velmi dobrý zvukový podpis. (Co je to zvukový podpis? Zjistěte zde.) Zvuk je neuvěřitelně čistý a jeho virtuální prostorové efekty jsou uvěřitelné. Údajně pokrývá profil 10-48 000 Hz, ale měli jsme problém slyšet nižší frekvence. Basy se snažily vystupovat, takže basy zněly nehybně. Bez aktivovaného virtuálního prostorového zvuku má průměrnou zvukovou scénu a celkově nedostatek bohatosti.

Zvuková karta Strix Raid PRO má velmi dobrý zvukový profil. Zvuk je neuvěřitelně čistý a jeho virtuální prostorové efekty jsou věrohodné. Necítíme se dobře nazývat tuto kartu vhodnou pro hudbu nebo divadlo, ale pro hraní her je to solidní karta. Jasné výšky a středy nám umožňují zachytit všechny informační detaily zvuku ve hrách jako Overwatch, Assassin’s Creed: Odyssey a remake Resident Evil 2. Pro sledování filmů bylo zdůraznění výšek dobré pro rozlišení dialogů, ale omezené středy a basy způsobily, že soundtrack filmu byl nevýrazný. Přesto si myslíme, že to, co kartě chybí ve zvukovém výkonu, dohání její softwarový výkon.

ASUS Strix Raid PRO

Software: Působivá sada

Zvuková karta Strix Raid PRO je dodávána se softwarem ASUS Sonic Studio. V aplikaci Sonic Studio můžete ovládat hlavní hlasitost, hlasitost reproduktorů, hlasitost sluchátek, panorámování, výstup a povolit virtuální prostorový efekt, který emuluje přední reproduktory, zadní reproduktory a/nebo plný zvuk. Virtuální simulátor prostorového zvuku je obzvláště působivý, protože skutečně přiměl naše uši, aby si myslely, že zvuk přichází ze všech stran! Existují další předvolby, včetně jedné připojené k tlačítku Raid Mode na ovládacím panelu, a možností pro zesílení výšek, zesílení basů a čistotu hlasu. Zejména jeho kompresorový efekt je obzvláště silný a dává nový život špatným nahrávkám (ačkoli důrazně doporučujeme vyhnout se nekvalitním zvukovým formátům a používat soubory ve vysokém rozlišení).

Díky ovládacímu boxu je změna zvuku neuvěřitelně rychlá, takže se můžete soustředit na hru a ne na software EQ. Testovali jsme režim Raid na „Balanced“ v několika hrách a zvýšilo to výšky, ale neposkytlo nám významnou taktickou výhodu. Mnohem větší výhodu jsme získali z možností prostorového zvuku karty. To znamená, že režim Raid je dobrou volbou, jak navrhuje výrobce, pro přepínání mezi zvukem ve hře a zvukem chatu.

Cena: Solidní hodnota

Za tržní hodnotu asi 160 USD je ASUS Strix Raid PRO slušná zvuková karta. Nemyslíme si, že nabízí nejlepší možný zvuk v této cenové hladině, ale je to silná volba pro hraní her a poskytuje řadu užitečných funkcí prostřednictvím neuvěřitelného prostorového softwaru a všestranného ovládacího panelu.

Soutěž: Je to uchazeč

ASUS Strix Raid Pro možná neposkytuje nejlepší hardwarovou kvalitu zvuku na trhu, ale je to dobrá volba pro hraní her a jeho cena je velmi konkurenceschopná. Jeho skutečnou silnou stránkou je všestranný a výkonný software, který je s ním dodáván a který jde dlouhou cestou ke zmírnění (a skrytí) jeho chyb. ASUS Strix Raid PRO zní o chlup lépe než Sound Blaster ZxR, ale to, co ve skutečnosti staví Strix před ZxR, je jeho ovládací skříň: možnost aktivovat režim Raid stisknutím tlačítka je nesmírně užitečná při rychlém hraní. . Chcete-li povolit/zakázat užitečné změny zvuku u ZxR, musíte se ponořit do softwaru a pozastavit hru nebo riskovat tápání po klávesové zkratce. Přečtěte si naši recenzi zde. EVGA Nu svítí proti Strix na základě kvality zvuku, ale má velmi jednoduché softwarové rozhraní, díky čemuž je vhodné pro ty, kteří si nechtějí zahrávat s nastavením ekvalizéru, ale ne pro každého, kdo by si chtěl zcela přizpůsobit svůj zážitek. I když to nemusí být tak univerzální jako Strix pro hraní her, Nu je karta, kterou mohou získat ti, kteří oceňují kvalitu zvuku nade vše. Tato karta může stát asi 250 $, ale díky skvělému partnerství EVGA se společností Audio Note funguje na stejné úrovni jako vyhrazená nastavení zvuku v hodnotě 1 000 $ a více. Pak je tu Schiit Magni a Schiit Modi, externí DAC a zesilovač. Nemají žádný software a jsou dokonale neutrální, takže veškerý zvuk bude vycházet přesně tak, jak byl nahrán ve studiu. Jejich kvalita zvuku je bezvadná za cenu 200 USD a bude snazší upgradovat externí komponentu než interní (zejména s ohledem na některé softwarové problémy, se kterými jsme se setkali u Strix).


Konečný verdikt

Jedna z nejlepších zvukových karet pro hraní her.Pokud jste hráč a rádi si zvuk přizpůsobíte, ASUS Strix Raid PRO je vynikající volbou. Jeho zvuk není za svou cenu úplně nejlepší, ale je velmi dobrý a má veškerý výkon, který byste potřebovali spárovat se sluchátky nebo reproduktory pod 300 $. Díky ovládacímu boxu je změna zvuku neuvěřitelně rychlá, takže se můžete soustředit na hru a ne na software EQ.

Podobné produkty, které jsme recenzovali:

 • Sound Blaster Z
 • Sound Blaster ZxR
 • Sound Blaster Audigy RX

brejle

 • jméno výrobku

  Strix Raid PRO

 • Značka produktu

  ASUS

 • UPC

  ASIN B019H3BAAO

 • Cena

  160,00 $

 • Datum vydání

  prosince 2015

 • Audio rozhraní

  PCI Express

 • Frekvenční odezva

  10 Hz až 48 kHz

 • Poměr výstupního signálu k šumu

  116 dB

 • Hodnocení impedance

  600 ohmů

 • Čipová sada

  C-Media 6632AX

 • Digital-to-Analog Converter

  ESS SABRE9006A 8kanálový DAC

 • Sluchátkový zesilovač

  Texas Instruments TPA6120A2

 • Analogový výstup

  5 x 3,5 mm jack (1/8″) (výstup na sluchátka / přední výstup / boční výstup / středový výstup subwooferu / zadní výstup)

 • Analogový vstup

  1 x 3,5 mm jack (1/8″) (kombinace linkového/mikrofonního vstupu)

 • Digitální

  1 x S/PDIF výstup (kombinace s boční stranou)

 • Software

  Sonic Studio

 • Co je zahrnuto

  Ovládací skříň x 1, S/PDIF optické adaptéry x 1, CD s ovladači x 1, Stručný návod x 1, Box link kabel x 1