Skip to content

Recenze flexibilního stativu Patekfly 12

28 de Leden de 2023
1LW492937 4 HeroSquare d2f08bf5bb5f4e0e98b9affa3f937fc4

Ohebný stativ Patekfly 12

Co máme rádi

 • Skvělá kvalita sestavení
 • Zajímavé využití navíc
 • Pěkný balíček příslušenství

Co se nám nelíbí

 • Mírně nízká nosnost
 • Trochu těžký
 • Nelze nahradit standardní stativ

Pokud hledáte víceúčelové příslušenství, které bude fungovat jako stolní stativ i jako univerzální držák fotoaparátu, může to být pro vás ta správná volba.

4.2

Flexibilní stativ Patekfly

Ohebný stativ Patekfly 12

v tomto článku

Zakoupili jsme 12palcový flexibilní stativ Patekfly, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

12palcový flexibilní stativ od Patekfly je opravdu pěknou volbou pro ty, jejichž stativ potřebuje pokrýt mnoho různých aplikací. Ať už hledáte jednoduchý, všestranný stolní stativ, nástavec pro fotoaparát na kole nebo v autě, je to pěkná a odolná flexibilní volba. Strávili jsme několik dní a půl tuctu focení po NYC se stativem pomocí kombinace DSLR a bezzrcadlovek a také našeho smartphonu. Čtěte dále a uvidíte, jak rozebereme klady, zápory a funkce.

Ohebný stativ Patekfly 12

Design: Elegantní, funky a jednoduchý

Pokud udržíte tři nohy rovně, bude Patekfly 12 vypadat stejně jako jakýkoli jiný kapesní stativ. Zajímavé vlastnosti však spočívají ve flexibilitě a elegantním černém designu jednotky. Většina ostatních flexibilních stativů na trhu je buď obalená pěnou, nebo řadou vícebarevných kuliček navlečených dohromady. Tenhle vypadá trochu jako pogumované lano se zaoblenými gumovými kuličkami na konci každé nohy. Každá z těchto ohebných nohou je asi 12 palců dlouhá a asi palec tlustá. Každá noha pochází z malého 2palcového disku s logem Patekfly v jemné bílé. To je asi tak vše, co se týče vzhledu, protože je to docela jednoduchý produkt. Podívejte se na našeho průvodce používáním stativu.

Ohebný stativ Patekfly 12

Nastavení a výkon: Pevné a flexibilní pro mnoho použití

Takový jednoduchý produkt se může zdát, že nabízí pouze jednoduché použití, ale díky jeho robustnímu a flexibilnímu designu s ním můžete dělat opravdu hodně. Jako stativ je docela spolehlivý – Patekfly inzeruje maximální nosnost přibližně 1,8 libry, ale ve skutečnosti jsme zjistili, že je schopen pojmout mnohem více. Je to proto, že flexibilita stativu rozptýlí velkou část hmotnosti, což je podpořeno přilnavými gumovými nožičkami na nohách stativu. Domníváme se, že byste na tento stativ neměli dávat DSLR, pokud jej plánujete horizontálně houpat z okna, protože některé spojovací komponenty pravděpodobně nejsou pro tento případ použití testovány. Dalším skvělým prvkem tohoto stativu je 360stupňový kloubový kulový držák – překvapivé vidět při nízké ceně, ale velmi vítané pro všestrannost při výběru úhlu.

Patekfly inzeruje maximální nosnost přibližně 1,8 libry, ale ve skutečnosti jsme zjistili, že je schopen pojmout mnohem více. Kromě standardního použití stolního stativu jsme zjistili, že Patekfly 12 je užitečný pro spoustu dalších funkcí díky skutečnosti, že nohy jsou flexibilní. Ve skutečnosti můžete nohy ohnout do plně vázacích smyček, které se upnou na tyč nebo okraj. To znamená, že stativ můžete připevnit na řídítka kola pro cyklistickou vačku, zpětné zrcátko vašeho auta nebo dokonce nohu židle, pokud používáte malou kameru. Naším oblíbeným využitím je možnost stlačit tři nohy k sobě do rovné tyče a použít ji jako prodlouženou rukojeť pro fotoaparát. Opět je to nejlepší pro lehčí zařízení, jako jsou bezzrcadlovky nebo GoPro, ale mnohem jednodušší jsou akční záběry. Podívejte se na naše tipy na údržbu digitálních zrcadlovek.

Ohebný stativ Patekfly 12

Přenosnost: Lehký a dostatečně kompaktní na přenášení

Krása stativu, jako je tento, je samozřejmě přenositelnost. Při délce pouhých 12 palců byste jej měli snadno vejít do batohu nebo tašky. Pokud se rozhodnete jej upevnit mimo brašnu, s největší pravděpodobností nebude vůbec trčet. Amazon odhaduje váhu na 1,65 libry, ale naše váhy to uvádějí jen o něco těžší (blíže k 1,8 librám nebo 800 gramům). Je to mnohem těžší, než bychom doufali, vzhledem k tomu, že plnohodnotné levné hliníkové stativy mají tendenci váží pouze 3 až 4 libry. Hmotnost pomáhá z hlediska odolnosti (více o tom příště), ale znamená to, že bude vaše taška těžší. A konečně, protože se stativ ohýbá, měli byste být schopni jej sbalit do tašky, do které by se jinak 12palcová délka nevešla.

Kromě standardního použití stolního stativu jsme zjistili, že toto zařízení je zvláště užitečné pro všechny doplňkové funkce, které získáte díky skutečnosti, že nohy jsou flexibilní.

Ohebný stativ Patekfly 12

Odolnost a kvalita sestavení: Opravdu solidní s velmi malými obavami

Jednou z klíčových vlastností tohoto ohýbatelného stativu je výběr materiálu Patekfly pro ohýbatelné nohy. Jak jsme zmínili, mnoho dalších flexibilních stativů volí drát potažený pěnou nebo řadu kloubových plastových kuliček. Patekfly používá skutečně přilnavý, texturovaný silikon, který byl pevný a odolný, ale také poskytoval určitou stabilitu na površích. Protože je ohýbatelný drát uvnitř tak tuhý, často se může stát, že se vnější pěnový povlak roztrhne, když se snažíte nohy donutit do požadovaného tvaru. V tomto případě má křemík dostatečnou propustnost, takže jsme si jisti, že vydrží v mnoha ohybech. Byl dokonce dostatečně statný na to, aby se dal snadno uchopit řídítka naší motorky na dlouhou, hrbolatou jízdu ulicemi New Yorku, aniž bychom se museli obávat, že se uvolní.

Ohebný stativ Patekfly 12

Včetně příslušenství: Kompletní sada akčních nástavců

Pokud používáte tento stativ pro standardní šroubovací rozhraní 0,25 palce, bude fungovat skvěle hned po vybalení. A pokud doufáte, že tento stativ použijete se svým smartphonem nebo GoPro, Patekfly tam také přidal potřebné příslušenství – každé s 0,25palcovým nástavcem pro jejich připevnění ke stativu. Zjistili jsme, že pružinová svorka na telefon byla obzvláště robustní a nevzbuzovala nám žádné obavy, že by se náš telefon po upnutí uvolnil. Díky těmto nástavcům má tento balíček ještě větší hodnotu. Máte zájem přečíst si další recenze? Podívejte se na náš výběr toho nejlepšího příslušenství k fotoaparátu.

I když existují určitá omezení kvůli maximální hmotnosti a malému vzrůstu, za ty peníze nemůžete udělat chybu.

Cena: Přesně v souladu s tím, co byste očekávali

Na malý stativ, který je určen pro stolní použití – s bonusovými funkcemi, že se může omotat kolem podivných míst a získat zajímavé výhledy – Patekfly 12 sedí přesně za cenu, kterou bychom očekávali. Za přibližně 20 dolarů získáte z krabice vše, co potřebujete pro akční záběry, rychlé vlogování na ploše a další. Ve skutečnosti je to zhruba stejná cena, jakou byste zaplatili za jednorázový držák na kolo pro váš smartphone, a tuto možnost jsme zjistili jako robustnější než mnoho vyhrazených držáků v dané cenové kategorii. Podívejte se na našeho průvodce nákupem vybavení pro digitální video produkci.

Ohebný stativ Patekfly 12

Konkurence: Málo soupeřů

Ubeesize stativ S: Tato možnost je jen o pár babek levnější než Patekfly a se vroubkovaným pěnovým materiálem. Váháme nad jeho odolností ve srovnání s celosilikonovou konstrukcí.

Joby GorillaPod 3K: Tato možnost je pravděpodobně nejznámější a se skutečně tvrdým plastem a tuhou ohebností vám může poskytnout podstatnější stojan pro větší fotoaparáty. Ale stále preferujeme flexibilitu a přilnavost Patekfly. Máte zájem přečíst si další recenze? Podívejte se na náš výběr těch nejlepších stativů pro DSLR fotoaparáty.


Konečný verdikt

Flexibilní stativ pro akční.Naše testování nám dalo důvěru v odolnost, spolehlivost a flexibilitu Patekfly 12. Silikonová textura snadno přilnula k povrchům, zatímco pevné vnitřní ohybové dráty nám dodaly důvěru ve schopnost stativu zavěsit i na ty nejzvláštněji umístěné povrchy. I když existují určitá omezení kvůli maximální hmotnosti a malému vzrůstu, za ty peníze nemůžete udělat chybu.

brejle

 • jméno výrobku

  Flexibilní stativ

 • Značka produktu

  Patekfly

 • Cena

  20,00 $

 • Hmotnost

  1,65 libry.

 • rozměry produktu

  12 x 2,4 x 2,4 palce

 • Barva

  Černá

 • Délka

  12 palců

 • Maximální nosnost

  800 g

 • Záruka

  18 měsíců