Skip to content

Recenze GoPro HERO9 Black

12 de Červen de 2022
GoPro Hero9 HeroSquare 2d6ec4368a2b434b801c1723adb06731
Co máme rádi

 • 5K až 30 snímků za sekundu
 • Skvělá stabilizace
 • Voděodolné tělo
 • Přední plně barevný LCD

Co se nám nelíbí

 • Bez ochranného krytu
 • Výkon při slabém osvětlení
 • Střední výkon statických snímků

GoPro HERO9 Black je přední akční kamera ve své třídě s vynikajícím výkonem 5K videa a neuvěřitelně hladkou stabilizací, ale kombinace vysoké ceny nálepky a chybějícího ochranného krytu z ní dělá sporný upgrade oproti HERO8 Black.

4

GoPro HERO9 Black

GoPro HERO9 Black

v tomto článku

Zakoupili jsme GoPro HERO9, aby jej náš recenzent mohl otestovat. Pokračujte ve čtení pro celou recenzi produktu.

Před jednou generací, s představením akční kamery HERO8, se GoPro rozhodlo přijmout design bez klece, učinit samotné zařízení vodotěsným a zabudovat montážní hardware přímo do těla. GoPro HERO9 Black nyní posouvá věci o krok dále a tělo zařízení je poprvé po několika generacích větší. GoPro více než vynahrazuje menší nárůst velikosti řadou nových funkcí, včetně výměnných krytů objektivu. Vyplatí se upgradovat na tuto akční kameru? Věřím, že pro spoustu uživatelů bude, i když ne bez pěkně tučné prémie.

Design: Větší není vždy lepší

Pojďme oslovit slona v místnosti: s 2,8 x 2,2 x 1,3 (HWD) palců je HERO9 Black jistě větší než HERO8 Black (2,6 x 1,9 x 1,3 palce), ale stále je to velmi malá akční kamera, zejména pro nahrávací schopnosti. S tímto zvětšením velikosti nám GoPro poskytuje větší baterii (dobré pro 30 procent delší výdrž baterie), podporu odnímatelných čoček a velkorysou přední LCD obrazovku s živým náhledem. HERO9 Black si zachovává „Folding Fingers“ na spodní straně zařízení. Tyto jazýčky, které byly představeny u HERO8, se vyklápí ze spodní části těla, aby vám umožnily rychle nasadit kameru a začít natáčet.

GoPro HERO9 Black

Mnoho nedávných změn na GoPro bylo ve prospěch odstranění ochranného krytu, což byl předchozí požadavek na vodotěsnost u starších modelů, a místo toho se snažilo zapéct všechny výhody přímo do těla samotného zařízení. Na papíře se mi líbí duch tohoto designového směru, ale pravdou je, že GoPro bylo uvnitř ochranného krytu mnohem bezpečnější – zejména proti nárazům a poškrábání. Jak bych to mohl vědět, ptáte se? No, rozhodně to není proto, že jsem se snažil namontovat GoPro HERO9 Black na kolo a udělal jsem to tři stopy, než spadlo z řídítek a prasklo zadní sklo. Nebuď směšný, čtenáři. GoPro vám rád prodá staré ochranné pouzdro jako doplňkové příslušenství za 50 dolarů, ale tento druh se cítí jako urážka v zařízení, které stojí 449 dolarů a bývalo s ním zdarma.

Displej(y): Vítaný doplněk

Jedním z nejpozoruhodnějších nových vylepšení v HERO9 Black je zahrnutí přední LCD obrazovky. Bylo by snadné to odepsat jako trik vytvořený pro osoby posedlé selfie, ale v praxi je tento nový displej nesmírně užitečný. Za prvé, ano, díky novému displeji je HERO9 Black nekonečně užitečnější pro vloggery a selfie. GoPro ví, že jim vždy hrozí vytěsnění chytrými telefony. Jejich neúnavné vylepšování nových funkcí a funkcí fotoaparátu je nepochybně ochranným opatřením. Jistě, už mají své hlavní publikum uživatelů, kteří nadále vkládají „akci“ do akční kamery tím, že vyskakují z letadel a jezdí na horských kolech skrz zrádné rokle plné čerstvě nabroušených nožů. Ale co maminky bloggerky a dobrodružné gurmány? A co děti od 9 do 5, kteří chtějí zaznamenat svůj každoroční výlet na kajaku?

Tento nový displej usnadňuje použití GoPro HERO9 Black jako webové kamery pro vaše schůzky Zoom. Přední LCD obrazovka usnadňuje v reálném čase přesně to, co nahráváte, a umožňuje upravit kompozici záběrů. To je celý důvod, proč pořizujeme selfie místo otáčení fotoaparátu a časované expozice. Zadní fotoaparát má vždy lepší kvalitu obrazu, ale pohodlí překonává kvalitu téměř pokaždé. Tento nový displej usnadňuje použití GoPro HERO9 Black jako webové kamery pro vaše schůzky Zoom a primární kamery pro vaše streamování na Twitchi. Tyto dvě věci samy o sobě velmi usnadňují ospravedlnění HERO9 Black. Zadní dotykový displej je také o něco větší, takže navigace v nabídkách je o něco snazší, aniž by vás bolela hlava ze stisku nesprávných tlačítek.

Na konci dne je to to nejlepší, co GoPro může nabídnout za každou cenu.

Proces nastavení: Jednoduché a rychlé

GoPro HERO9 Black vyžaduje velmi málo úsilí, abyste mohli začít používat poprvé. Jediným zádrhelem při prvotním vyndání zařízení z krabice a prvním nastavování byla západka dvířek na boku zařízení, jejíž otevření vyžaduje překvapivě velkou sílu, takže pozor na nehty. Za těmito dvířky najdete baterii, slot na microSD kartu a nabíjecí/synchronizační port USB-C. Chcete-li zařízení spustit, máte několik možností: Tlačítko napájení na straně nebo tlačítko nahrávání nahoře. Po stisknutí tlačítko nahrávání zapne zařízení a okamžitě začne nahrávat – užitečné, když potřebujete skočit přímo do akce.

GoPro HERO9 Black

Nabití baterie z vybití trvá zhruba 3 hodiny, což lze provést pomocí dodaného kabelu USB-C na USB-A. Pokud však k nabíjení nepoužíváte počítač, budete si muset dodat vlastní napájecí kostku.

Kvalita videa: Malý náraz

Velkou novinkou, kterou umožňuje nový snímač v GoPro HERO9 Black, je schopnost natáčet až 5K video při 30 snímcích za sekundu. Pro srovnání, 5K je 5120 x 2880 pixelů, ve srovnání s 4K při 3840 x 2160. Mnozí řeknou, že se jedná o upgrade kvůli upgradu, ale stále existují některé drobné praktické výhody nahrávání v tomto novém rozlišení. Poskytuje vám například prostor pro oříznutí nebo přiblížení záběru při zachování rozlišení 4K – což je velmi užitečné, když se vám nedaří správně zarámovat záběr. Stejně jako jeho předchůdce dokáže HERO9 Black také nahrávat 4K při 60/30/24fps. Nejrozumnější námitkou proti novému režimu záznamu 5K je to, že maximální přenosová rychlost dosahuje až 100 Mb/s, ať už natáčíte 2,7 K, 4K nebo 5K, takže komprese je omezujícím faktorem více než rozlišení. Pro každého, kdo natáčí cokoli akčního, bych zvolil 4K/60 přes 5K/30 kterýkoli den v týdnu, protože mít dvakrát tolik snímků je mnohem užitečnější než mít o něco větší rozlišení.

GoPro HERO9 Black

GoPro HERO9 Black jistě zlepšil celkovou kvalitu videa, ale ani zde nečekejte žádné zázraky. Kvalita videa stále trpí poměrně velkým množstvím šumu za jakýchkoli slunečných podmínek a podléhá značné míře měkkosti, která je zřejmá při přehrávání záznamu na velké obrazovce.

Stabilizace: Vynikající funkce

Stabilizace je jednou z oblastí, kde GoPro skutečně vyčnívá z davu. A buďme upřímní – vzhledem k povaze toho, jak se akční kamery používají, se jim zde opravdu musí dařit. HERO8 udělala velký skok vpřed s HyperSmooth 2.0 a HERO9 udělala pravděpodobně ještě větší skok s HyperSmooth 3.0. Byl jsem velmi ohromen výsledky, které jsem byl schopen získat z HERO9 Black. Dokonce i při jízdě po dlážděné cestě tak hrbolaté, že mě z toho bolela hlava, záběry samotné vypadaly šokujícím způsobem hladce. Tohle je rozhodně jiná liga stabilizace, než na jakou jste možná zvyklí u starších akčních kamer nebo i novějších smartphonů, které se chlubí výkonem stabilizace.

Dokonce i při jízdě po dlážděné cestě tak hrbolaté, že mě z toho bolela hlava, záběry samotné vypadaly šokujícím způsobem hladce.

Kvalita fotografie: Znatelné zlepšení

Přechod z 12MP statických snímků na HERO8 Black na 20MP na HERO9 Black rozhodně registruje znatelný rozdíl. Osobně při použití GoPro moc nepořídím statické fotky, ale pro ty, kteří místo videa používají režim focení pro časosběry, je to velmi příjemný upgrade. Proces snímání časosběrů zůstává úžasně jednoduchý a navigace v nastavení je hračka.

Přechod z 12MP statických snímků na HERO8 Black na 20MP na HERO9 Black rozhodně registruje znatelný rozdíl.

Vlastnosti: Více na oslavu

Pokud existuje jediný důvod, proč vybrat GoPro HERO9 Black před konkurencí, musí to být TimeWarp 3.0 – funkce hyperlapse GoPro. Spojuje všechny silné stránky GoPro do jedné funkce, od snadného použití až po skálopevnou stabilizaci. HERO8 nám přinesl TimeWarp 2.0 a s ním řadu užitečných funkcí, jako je automatická volba rychlosti a možnost klepnutím zpomalit na normální rychlost. HERO9 posouvá věci ještě o krok dále tím, že vám umožňuje snížit rychlost na poloviční rychlost. Možnost vytvořit tak dynamické video, aniž byste museli cokoli upravovat, je pro tvůrce na cestách obrovským přínosem. Další skvělou funkcí je zpětný pohled. To vám umožní zachytit až 30 sekund záznamu, než si vzpomenete začít nahrávat. Všichni jsme byli v situacích, kdy jsme nestihli záběr, protože jsme nebyli dostatečně rychlí s tlačítkem spouště, a GoPro nám s touto funkcí dává druhou šanci.

Cena: Drahá, s výhradou

Maloobchodní cena za 449 dolarů, GoPro HERO9 Black rozhodně není levná akční kamera. Je to o něco více, než bychom doufali vzhledem k poněkud postupným vylepšením a skutečnosti, že kvůli změně velikosti těla přerušuje podporu příslušenství vyrobeného pro HERO8. V současné době však GoPro tlačí na přijetí jejich předplatitelského programu a nabízí HERO9 Black za 349 $ se zahrnutým 1letým předplatným. Aby bylo jasno, fotoaparát i předplatné stojí celkem 349 USD, což je sleva 100 USD oproti maloobchodu. Navíc přihazují extra baterii a 64GB microSD kartu.

GoPro HERO9 Black

proč to dělají? Předplatné GoPro je předplatné za 50 $/rok, které zahrnuje neomezené cloudové úložiště, 30–50% slevu v obchodě a výměnu kamery bez jakýchkoliv otázek – dobré pro dvě výměny za rok. V případě poškození fotoaparátu stále platíte poplatek. GoPro pravděpodobně sází na to, že po roce používání služby budete chtít nadále platit za předplatné. Zdá se mi, že sleva 100 USD není na škodu, ale je na vás, jestli se chcete zapojit do dalšího předplatného, ​​které možná budete muset v budoucnu zrušit.

GoPro HERO9 Black vs. GoPro HERO8 Black: Kroky vpřed, kroky vzad

Na papíře má HERO9 Black vše, co má HERO8 Black, ale jen o trochu lepší: 5K video, plynulejší HyperSmooth, lepší TimeWarp, 20MP fotografie. A přesto, pokud jste již vlastnili HERO8 Black, je opravdu těžké učinit rozhodnutí o upgradu. Kvalita videa je opravdu velmi podobná a všechny upgrady se zdají být nepatrné, když přijde čas vytáhnout peněženku. Věci jsou dále komplikovány skutečností, že Media Mod pro HERO8 není kompatibilní s HERO9 – spolu s jakýmkoli dalším příslušenstvím, které závisí na tvaru zařízení, které je stejné. Nicméně, pokud kupujete zcela novou GoPro, ať už jako první kupující, nebo jako někdo, kdo během několika cyklů neupgradoval, pořiďte si HERO9 Black. Alespoň dokud je GoPro bude prodávat za stejnou cenu jako HERO8 s předplatitelským balíčkem. Pokud jste však aktuálním uživatelem HERO8 Black, tento bych si odseděl.


Konečný verdikt

To nejlepší, co GoPro nabízí. Nakonec je GoPro HERO9 Black fantastická akční kamera, která zlepšuje téměř vše, co se nám na GoPro líbí. Mohli bychom namítnout, že za cenu toho není dost nebo že nejsou dostatečně štědří na příslušenství, ale nakonec je to to nejlepší, co GoPro za každou cenu nabízí.

Podobné produkty, které jsme recenzovali:

 • Akční kamera AKASO EK7000 Pro 4K
 • GoPro HERO7 Black
 • Fotoaparát Canon PowerShot SX740 HS

brejle

 • jméno výrobku

  HERO9 černá

 • Značka produktu

  Staň se profesionálem

 • UPC

  818279026252

 • Cena

  449,00 $

 • Datum vydání

  září 2020

 • Hmotnost

  5,57 unce

 • rozměry produktu

  2,8 x 2,2 x 1,3 palce

 • Barva

  Černá

 • Záruka

  1letá omezená záruka

 • Kompatibilita

  Windows, macOS

 • Maximální rozlišení fotografie

  20 MP

 • Rozlišení záznamu videa

  5120×2880 při 30fps, 3840×2160 při 60fps

 • Možnosti připojení

  USB, WiFi, Bluetooth