Skip to content

Recenze sady pro osvětlení velkého softboxu StudioFX 2400W

17 de Únor de 2023
hero SQ 03LW492936 1 0eaff29a4d244f06abbc50998e69fdad

Sada osvětlení StudioFX 2400W pro velké softboxy

Co máme rádi

 • Slušně robustní hardware
 • Jednotlivé vypínače pro každou žárovku
 • Kvalitní softbox materiál a prošívání
 • Dvě protizávaží pro stojan výložníku

Co se nám nelíbí

 • Stojan výložníku se obtížně nastavuje
 • Softbox stojanu výložníku má pouze jednu žárovku
 • Balení do dvou přenosných tašek místo jedné

StudioFX 2400W Large Softbox Lighting Kit je robustní a dobře vyrobený pro sadu s touto cenovkou a nabízí jasné a konzistentní osvětlení v každé situaci. Byl by to dobrý upgrade z jiných sad základní úrovně.

4.5

Sada osvětlení StudioFX 2400W pro velké softboxy

Sada osvětlení StudioFX 2400W pro velké softboxy

v tomto článku

Zakoupili jsme sadu StudioFX 2400W Large Softbox Lighting Kit, aby ji náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

StudioFX 2400W Large Softbox Lighting Kit je kvalitní sada osvětlení střední úrovně. S celkem jedenácti 45W CFL žárovkami je tato sada dostatečně jasná pro studiové fotografování nebo poloprofesionální video. Má také překvapivě dobrou konstrukci za tak dostupnou cenu. Přestože je tato sada přenosná, je vhodnější ji nechat stát, protože má tři stojany a tři softboxy, z nichž jeden je výložník. Testovali jsme StudioFX a hodnotili design, snadnost sestavování a rozkládání této sady a celkový výkon.

Sada osvětlení StudioFX 2400W pro velké softboxy

Design: Známý design s mírně lepší kvalitou

StudioFX 2400W Large Softbox Lighting Kit má dva rovné stojany a jeden stojan s výložníkem. Nejprve se podíváme na rovné stojany a jejich softboxy. Stojany jsou nastavitelné do sedmi stop a jsou vyrobeny z hliníku – pokud jste někdy měli sadu osvětlení před vámi, jsou to v podstatě stejné stojany, které byste našli v jakékoli jiné základní nebo střední sadě. Tyto stojany působí poněkud těžkopádně, ale stále nejsou tak silné nebo kvalitní, jak bychom chtěli. Oba jsou lehké a když se roztáhnou nad 70 palců, stanou se velmi vratkými. Softboxy je třeba umístit přes jednu z nohou, protože jsou tak těžké. Upevňovací body na vrchní straně stojanů jsou z měkčího materiálu a hned jsme si všimli, že utahovací knoflík z hlavice objímky žárovky jeden z nich žere. Hlavy také špatně seděly na upevňovacím bodu, s gumovou krytkou nebo bez ní, kterou na těchto stojanech vždy najdete. Šroub z knoflíku má plochý konec místo kulatého a nedosahuje pod zkosení na upevňovacím bodu. To způsobí, že se úplně neseřadí a trochu ohlodá kov. Hlavice objímek žárovek jsou dobře postavené, mají robustní rukojeť, volně přístupnou 5A pojistku, kontrolku napájení a samostatné vypínače pro každou z pěti žárovek. Ke každé hlavě je odnímatelný napájecí kabel. Nastavování úhlu bylo vlastně docela obtížné a na pohyb jsme museli použít dvě ruce a velkou sílu i po povolení nastavovacího knoflíku.

Tato sada StudioFX má překvapivě dobrou kvalitu sestavení za tak dostupnou cenu. Softboxy jsou uchyceny pomocí čtyř tyčí. Skládají se z vnitřního látkového difuzoru připevněného suchým zipem a vnějšího látkového difuzoru, který kryje přední část, se suchým zipem na úzkém konci, který jim pomáhá připevnit je kolem hlav zásuvky. Softboxy v této sadě se zdají být velmi odolné a jsou nejtlustší a nejkvalitnější, jaké jsme testovali. Součástí je také stojan s výložníkem, který se výrazně liší od ostatních stojanů. Ocenili jsme, že ačkoliv byl podobný v designu a konstrukci, byl výložník o něco odolnější a měl mnohem širší základnu nohou pro lepší stabilitu. Stojan lze nastavit na maximální hlavu 7 stop a má 31 až 71 palcové výsuvné rameno. Na konec ramene výložníku lze připevnit svorku s hákem pro protizávaží. Je také znatelně kvalitní, stejně jako dvě protizávaží tašky. Menší taška je určena k připevnění na konec výložníku, zatímco větší taška může být umístěna na jednu z dolních nohou stojanu. Ani jedna taška není dodávána s ničím, co by se dalo použít jako závaží. Spíše než naplnění pískem jsme se rozhodli použít nějaké malé závaží na zápěstí a kotníky, které jsme měli poblíž. Softbox výložníku je typu se skládacím kruhovým prstencem uprostřed a je připevněn k hlavě zásuvky, stejně jako napájecí kabel. Softbox má stejnou velikost 20 x 28 palců jako ostatní dva a obsahuje pouze vnější kryt difuzoru a žádný vnitřní difuzor. Místo pěti žárovek používá tento softbox jednu velkou CFL žárovku. Původně jsme tento stojan milovali, ale když jsme začali upravovat rameno výložníku, všimli jsme si velmi špatné chyby v designu. Montážní bod pro rameno výložníku má na obou stranách velký knoflík rukojeti. Jedna strana se připojuje ke spodnímu stojanu a druhá k ramenu výložníku a zároveň umožňuje nastavení úhlu. Problém je v tom, že kdykoli se uvolní jedna z rukojetí, povolí se i druhá strana. Pokud tedy provedete malou úpravu úhlu ramen výložníku a otočíte pouze tou rukojetí, celá sestava výložníku spadne na spodní stojan. Pokaždé, když potřebujete provést úpravu, musíte použít obě ruce a pevně držet softbox a rameno výložníku v požadované výšce, aby nespadl z místa. V závislosti na tom, jak plánujete tuto sadu používat, může být problém s nastavením výložníku problémem. Protože někdy fotíme mnoho různě velkých objektů ve stejný den, musíme provést spoustu úprav. Pravidelně jsme byli frustrovaní, když jsme drželi fotoaparát v jedné ruce a ve druhé jsme chtěli rychle upravit výložník. Na druhou stranu, pokud máte tendenci nechávat osvětlení na jednom místě, jakmile je nastaveno, pak to pro vás pravděpodobně nebude velký problém.

Sada osvětlení StudioFX 2400W pro velké softboxy

Proces nastavení: Rychlý kromě všech žárovek

Proces nastavení této sady osvětlení je snadný, zvláště pokud jste dříve používali jinou sadu osvětlení. Nejtěžší je vybalit a vložit všechny žárovky, protože je jich tolik. Jsou určeny k uložení do polystyrenu a krabic, ve kterých jsou dodávány, a je poněkud časově náročné je všechny vyndat a všechny zašroubovat. K sestavení dvou hlavic s pěti žárovkami a softboxů se používají čtyři kovové tyče. Jeden konec je o něco větší než druhý a pasuje do látkových držáků v rozích softboxu, zatímco druhý konec pasuje do štěrbin na hlavě zásuvky. Softboxy mají v blízkosti užší části suchý zip, aby bylo snazší je dostat kolem hlavice zásuvky a připevnit čtvrtou tyč. Uvnitř je bílý suchý zip, který slouží k uchycení vnitřního látkového difuzoru. Přáli jsme si, aby to bylo spojení ve stylu smyčky a háčku nebo klipu. Suchý zip se zdál pevný, ale povrch byl malý a strana připevněná k softboxu se nachází přímo pod pruty, takže je těžké se k nim dostat. Vnější kryt difuzoru se nasouvá přes softbox a je připevněn suchým zipem na každém okraji. Výložník se sestavuje posunutím nastavovacího bodu přes rameno výložníku a horní část rovného stojanu a poté utažením dvou knoflíků ve stylu rukojeti. Softbox je připevněn k hlavici objímky a rozpíná se zatlačením kruhového kusu do polohy kolem objímky žárovky. Tlakem se zablokuje a po zašroubování žárovky lze na každou hranu suchým zipem připevnit i kryt difuzoru. Napájecí kabel je napevno propojen s vypínačem a kabelem, který nám přišel příliš krátký – když byl stojan vysunut na maximální výšku, nedosahoval do žádné z našich zásuvek a museli jsme použít prodlužovací kabel. .

Sada osvětlení StudioFX 2400W pro velké softboxy

Přenosnost: Trochu na těžké straně

Tato souprava vážící 29,9 lb je trochu těžká na to, aby byla považována za přenosnou, což vysvětluje samostatné přepravní tašky pro stojan výložníku a další stojany. Vlastně bychom dali přednost jedné větší a kvalitnější tašce před dvěma tenkými nylonovými taškami, ale vše se mezi ně snadno skladovalo. Pokud používáte protizávaží, nezapomínejte na to, čím budou ještě těžší.

Tato sada vážící 29,9 lb je trochu těžká na to, aby byla považována za přenosnou. Časově nejnáročnější částí rozebrání této sady je přebalení CFL žárovek do jejich původního polystyrenu a krabic. Stojany a softboxy se rychle a snadno složí. Jedná se o poměrně velkou sadu a máme pocit, že by bylo mnohem vhodnější zůstat ve studiu. Je to trochu nepraktické přenášet, ale pokud potřebujete, určitě můžete.

Sada osvětlení StudioFX 2400W pro velké softboxy

Výkon: Jasný a všestranný

StudioFX 2400W Large Softbox Lighting Kit má deset 45W 5500k a jednu 85W 5500k kompaktní zářivku s denním světlem. Je velmi univerzální, s individuálními vypínači pro každou žárovku. Když jsou všechny zapnuté, produkuje dostatek světla pro jakékoli fotografování nebo natáčení videa. Žárovky se zahřívají (jak by se dalo očekávat), ale souprava může běžet nepřetržitě po dlouhou dobu. Testovali jsme tuto sadu po dobu dvou hodin nepřetržitého osvětlení, aniž bychom narazili na nějaké problémy, i když jsme si přáli, aby sada měla o něco jasnější žárovku.

Když jsou všechny žárovky rozsvícené, produkuje dostatek světla pro jakékoli fotografování nebo natáčení videa.

Sada osvětlení StudioFX 2400W pro velké softboxy

Cena: Skvělá kvalita za přijatelnou cenu

Cena této softboxové sady StudioFX je obvykle mezi 150 a 200 $. To je docela velký rozsah, takže doporučujeme nakupovat v okolí za nejlepší nabídku. Pokud ji seženete za cenu kolem 150 $, je tato sada za svou kvalitu skvělá. Zdá se, že je vyroben tak, aby vydržel déle než jiné sady, které jsme vyzkoušeli, a stojan s výložníkem má mnohem lepší stabilitu.

Soutěž: StudioFX 2400W Large Softbox Lighting Kit vs. Fovitec SPK10-37

Fovitec SPK10-37 je blízkým konkurentem sady osvětlení StudioFX a také pochází od známého výrobce. Měli jsme možnost otestovat tyto sady vedle sebe a byli jsme překvapeni, že sada StudioFX zvítězila, pokud jde o kvalitu sestavení. Má mnohem stabilnější a odolnější stojan výložníku, lepší uchycení protizávaží a lepší kvalitu softboxu. Pokud vás znepokojuje naše zmínka o problémech s nastavením výložníku StudioFX, Fovitec se snadněji nastavuje jednou rukou. Ale protože stojan je chatrný a vratký, zjistili jsme, že někdy používáme dvě ruce, abychom nastavili i tento výložník. Celkově si myslíme, že obě sady by byly dobrou koupí, pokud je najdete za podobnou cenu. Vybrali bychom Fovitec před StudioFX, ale jen s malou rezervou.


Konečný verdikt

Solidní sada osvětlení střední úrovně za dobrou cenu.Pokud jste začátečník nebo fanoušek fotograf, možná budete chtít místo toho zvážit menší a přenosnější sadu. Ale pokud hledáte upgrade nebo investujete do osvětlovací sady střední úrovně, StudioFX 2400W Large Softbox Lighting Kit je skvělá hodnota, zejména za cenu 150 $.

brejle

 • jméno výrobku

  2400W velká sada osvětlení softboxu

 • Značka produktu

  StudioFX

 • SKU

  ADIB00CYSOL06

 • Cena

  146,99 $

 • Hmotnost

  29,9 lbs.

 • rozměry produktu

  46,3 x 14,7 x 12 palců

 • Barva

  Černá

 • Teplota barvy světla

  5500 tis

 • Příkon

  2400 wattů

 • Stojany

  3

 • Softboxy

  3

 • Množství žárovek

  11