Skip to content

Recenze Mophie Powerstation AC

27 de Červenec de 2022
Mophie HeroSquare 55f597cb87944f97a0be829d0c26a52f
Co máme rádi

 • Atraktivní látková podšívka
 • Odolné provedení
 • Porty USB-C, USB-A a AC

Co se nám nelíbí

 • Neuvěřitelně drahé
 • Je to těžká cihla
 • USB-C nabíjení omezeno na 30W

Mophie Powerstation AC dělá spoustu věcí správně, ale je zastíněn srovnatelnou konkurencí, která stojí mnohem méně.

3.5

Mophie Powerstation AC

Mophie Powerstation AC

v tomto článku

Zakoupili jsme Mophie Powerstation AC, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Od té doby, co se Mophie dostala do popředí díky svým neuvěřitelně praktickým nabíjecím pouzdrům pro iPhone, se etablovala jako oblíbená značka pro elegantní, efektivní a bezpochyby prémiové příslušenství pro přenosná nabíjecí řešení. To obvykle znamená připlatit si ve srovnání s produkty některých konkurentů, ale opět je to obvykle spojeno s odpovídající úrovní kvality. Takovou nabídkou je přenosná baterie do notebooku Mophie Powerstation AC. Tato objemná powerbanka je určena pro notebooky a obsahuje dostatek energie pro dobití MacBooku nebo podobně prémiového notebooku, nemluvě o chytrých telefonech, tabletech, kapesních herních systémech a dalších přenosných zařízeních. Funguje to dobře a vypadá to hezky, ale kvůli značnému cenovému rozdílu mezi Powerstation AC a podobně vybavenými alternativami je obtížné ho doporučit. Testoval jsem Mophie Powerstation AC více než týden napříč notebooky a smartphony, měřil jsem rychlosti nabíjení a porovnával je s jinými napájecími kostkami.

Mophie Powerstation AC

Design: Je to cihla

Mophie’s Powerstation AC má elegantní půvab, z dálky vypadá téměř jako deník díky svému textilnímu zevnějšku – ale zvedněte ho a rozhodně se budete cítit jako elektrická cihla. S rozměry 7,48 x 4,49 x 1,1 palce (HWD) a statnými 1,67 libry se jedná o těžký napájecí článek. Mohlo by se vám to podařit zasunout do velmi velké kapsy, ale pokud ano, ujistěte se, že máte opasek.

Mophie’s Powerstation AC má elegantní půvab, z dálky vypadá téměř jako deník díky svému textilnímu zevnějšku – ale zvedněte ho a rozhodně se budete cítit jako elektrická cihla. Ve skutečnosti je však tato větší powerbanka ideální pro uchování v brašně, když cestujete nebo pracujete mimo domov nebo kancelář. Vnější povrch z měkké tkaniny je usazen na vydatném černém plastovém krytu tohoto hustého zařízení a Powerstation AC skutečně působí, jako by v průběhu let vydržel náročné používání. V pravé horní části rámu jsou porty USB-C a USB-A, které jsou poblíž čtyř malých kontrolek, které po stisknutí sousedního tlačítka indikují aktuální kapacitu baterie. Port střídavého napájení je chytře zakrytý a skrytý pod chlopní v horní části, která se automaticky zavře pomocí magnetického spojení, když se nepoužívá. Uvnitř dostanete jak kabely USB-C na USB-C, tak USB-A na USB-C, což vám poskytne trochu větší flexibilitu při nabíjení vašich zařízení.

Mophie Powerstation AC je sama o sobě přesvědčivá přenosná baterie.

Proces nastavení: Plug and play

Pomocí napájecího adaptéru pro notebook nebo chytrý telefon, který již máte, jednoduše zapojte jeden konec jednoho z přiložených kabelů do Mophie Powerstation AC a druhý do adaptéru a poté jej zapojte do elektrické zásuvky. Jakmile se čtyři kontrolky na powerbance plně rozsvítí, můžete použít Powerstation AC k nabíjení přenosných zařízení jejich zapojením do USB portů a/nebo AC vstupu.

Mophie Powerstation AC

Rychlost nabíjení a baterie: Velká kapacita, ale skromný výkon

Mophie Powerstation AC má uvnitř silný článek s kapacitou 24 000 mAh, který vám poskytuje spoustu dodatečné energie pro vaše přenosná zařízení. To znamená, že maximální 30W nabíjecí rychlost portu USB-C PD není tak vysoká jako u některých jiných nabíjecích cihel, jako je ZMI PowerPort 20000, který se svým portem USB-C PD dosahuje až 45 W. Rozdíl byl jasný při testování. Pomocí portu USB-C nabila Mophie Powerstation AC 2019 MacBook Pro (13palcový) z 0 procent na 100 procent za 2 hodiny, 12 minut (při 27,9 W nebo 19,5 V x 1,43 A). I když je to přiměřená rychlost pro úplné nabití výkonného notebooku, trvalo to o 19 minut déle než u sady ZMI. Mophie Powerstation AC poté ukázala jedno rozsvícené světlo, což naznačuje malé množství zbývající energie v buňce.

Mophie's Powerstation AC

Rychlejší nabíjení notebooku je možné, pokud zapojíte vlastní nabíječku vašeho notebooku do 100W/100V AC portu Mophie, i když je to méně pohodlné než pouhé zasunutí kabelu – zvláště pokud cestujete a na delší dobu jste mimo domov. Zapojil jsem vlastní nabíječku MacBooku Pro do AC portu a nabil notebook z 0 procent na plnou za 1 hodinu a 52 minut, téměř identicky s USB-C portem ZMI PowerPack. Powerstation AC však měl při nabíjení z portu AC slyšet hučení.

Mophie Powerstation AC má uvnitř silný článek s kapacitou 24 000 mAh, který vám poskytuje spoustu dodatečné energie pro vaše přenosná zařízení. V samostatném testu jsem spustil lokálně stažený film na celou obrazovku při 100 procentním jasu na MacBooku Pro, který začal na 100 procentech baterie. S Mophie Powerstation AC zapojeným přes USB-C se film přehrával 6 hodin, 22 minut, než došla šťáva napájecí kostce. Při stejném filmu a podmínkách vydržel ZMI PowerPack 20000 mnohem déle, 8 hodin a 4 minuty ve stejném testu. Pokud jste, řekněme, uvízli na mezinárodním letu, je to potenciálně celý další film, který můžete sledovat, nebo téměř několik hodin pracovní doby navíc. Smartphone Samsung Galaxy S10 se nabíjel rychleji pomocí Mophie Powerstation AC přes port USB-C, avšak z nuly na 100 procent za 1 hodinu a 37 minut – to je o 10 minut rychleji než s napájecí kostkou ZMI.

Mophie Powerstation AC

Cena: Je to příliš drahé

Za 200 USD je Mophie Powerstation AC o dobrých 70–80 USD dražší než srovnatelné alternativy, které jsou dobře hodnoceny zákazníky Amazonu. Design Mophie je silný a baterie funguje dobře, ale funkce převažuje nad formou, pokud jde o baterii, kterou vytáhnete jen občas, a je těžké ospravedlnit tento druh masivního cenového nárůstu. Klidně bych použil Mophie Powerstation AC k nabíjení svého notebooku, smartphonu a Nintendo Switch… ale za tu cenu bych si to nekoupil

Mophie's Powerstation AC

Mophie Powerstation AC vs. ZMI PowerPack 20000

Kromě výše uvedených rozdílů v rychlostech nabíjení a možnostech je největším funkčním rozdílem mezi těmito přenosnými bateriemi vhodnými pro notebooky chybějící port pro napájení střídavým proudem na ZMI PowerPack 20000 (viz na Amazonu). Na druhou stranu má asi poloviční velikost a hmotnost a stojí pouhých 70 dolarů. Je to ideální napájecí kostka pro nabíjení MacBooků, smartphonů a dalších zařízení USB-C a rozhodně mnohem atraktivnější výhodná nabídka.


Konečný verdikt

Skvělá baterie do přenosného notebooku za drsnou cenu. Mophie Powerstation AC je sama o sobě přesvědčivá přenosná baterie. Je robustní a dobře navržený, pojme spoustu energie a dobře nabíjí řadu přenosných zařízení. Existují však srovnatelná zařízení, která se nabíjejí rychlejším výkonem, a možná ještě naléhavější je, že cena 200 dolarů je zde výrazně dražší než mnoho jiných dnes dostupných napájecích bloků zaměřených na notebook.

brejle

 • jméno výrobku

  Powerstation AC

 • Značka produktu

  Mophie

 • SKU

  840472241675

 • Cena

  200,00 $

 • Hmotnost

  1,667 lbs.

 • rozměry produktu

  7,48 x 4,49 x 1,1 palce

 • Záruka

  2 roky

 • Porty

  1x USB-C, 1x USB-A, 1x AC

 • Voděodolný

  N/A