Skip to content

Seznamte se s Lolou Han, zakladatelkou a generální ředitelkou společnosti CultivatePeople

12 de Září de 2021
han ede3a766549143e8b4a9856b8128b17b
V technice stále převládají běloši. Podnikání Loly Han je na vzestupu, ale cesta k úspěchu nebyla nikdy snadná. Při rozšiřování svého podnikání Han řekla, že čelila mnoha výzvám, ale obvykle více souvisejí s jejím pohlavím než s etnickým původem. V roce 2017 založil Han Kultivujte lidi, poradenská firma, která pomáhá začínajícím a vznikajícím technologickým společnostem vyvinout lepší platební struktury. Hlavním posláním společnosti je zajistit, aby kompenzace byla pro firmy bezbolestná, a zároveň pomáhat řešit rozdíly v odměňování rychle rostoucích společností pomocí strojového učení, aby se práce zaměstnanců přizpůsobovala spolehlivým globálním tržním údajům. Software CultivatePeople byl veřejně spuštěn v červenci 2020, ale i přes veškerý úspěch se Han stále musí potýkat s lidmi, kteří o ní pochybují. „Asi před rokem jsem byl na šťastné hodině a jeden chlap se mě zeptal, čím se živím. Řekl jsem mu, že jsem generální ředitel a zakladatel technologického startupu, který pomáhá zajistit spravedlivé placení zaměstnanců,“ Han sdílené v e -mailovém rozhovoru. „Později té noci krouží zpět a říká mi:„ Víš, dřív, když jsi mi řekl, že jsi generální ředitel, myslel jsem si, že myslíš generálního ředitele kabelové společnosti nebo tak něco “. Podobné situace, které se staly více než jednou, motivovaly Han, aby dokázala, že se lidé mýlí v jejích schopnostech vést společnost. Pokud jde o škálování od zakladatele startupu po generálního ředitele, nejvíce si cení mentorských a vzdělávacích příležitostí.

Kde začala

Han je americkou občankou první generace narozenou korejským rodičům, kteří se do USA přistěhovali z Jižní Koreje v roce 1973. Přestože se narodila a vyrůstala v Rockville, Maryland, nemluvila anglicky, dokud nenastoupila do školky. Její rodiče tvrdě pracovali a ušetřili každý cent na otevření kavárny v centru Washingtonu, DC, kde Han pracoval během letních prázdnin na střední škole. Zatímco zážitek z kavárny byl přínosný, Han se neviděla, že by se živila latté a cappuccinem. Vždy si představovala vlastní podnikání. Do technologie se pustila poté, co v roce 2012 pracovala jako manažerka kompenzace Ellucian, poskytovatel řešení pro vzdělávací technologie, kde se nakonec vypracovala až na vrchní ředitelku provozu lidí. Právě v této roli se Han naučil běžná oddělení a funkce technologické společnosti. „Když jsem rostl a rozšiřoval netechnickou společnost, měl jsem pocit, že je třeba uvažovat a plánovat méně složitých věcí.“ „Věděla jsem, že jsem nakonec chtěla začít podnikat a pomáhat startupům, ale věděla jsem, že musím mít skutečné zkušenosti s prací při startu, abych byla důvěryhodná,“ řekla Lifewire. Han žije v oblasti DC prakticky celý svůj život, s výjimkou let 2015-2017, kdy se přestěhovala do San Franciska, aby získala skutečné zkušenosti se startováním. Během té doby pracovala ve společnostech Lookout a Zendesk, než se vrátila domů a zahájila vlastní podnik. Když Han ze své klientské základny viděla potřebu vytvořit inkluzivní kompenzační software, Han to udělal. „Mnoho mých klientů, kteří jsou většinou vedoucími lidí nebo HR, se mě stále ptali, zda mám doporučení pro nějaké kompenzační nástroje nebo software, které by jim pomohly kompenzovat méně bolestně,“ řekla. „Na trhu žádné nebyly, a tak jsem se rozhodl, že si jeden postavím sám – nástroj, který má spolehlivá data o kompenzacích na globálním trhu, ale také pomáhá automatizovat rutinní kompenzační procesy společností.“

Jak vede a plánuje růst

Han se i nadále oddává možnostem školení pro začínající podnikatele a naučila se hodnotu delegování úkolů na svůj šestičlenný tým, aby úkoly rovnoměrně rozdělila a vyhnula se vyhoření. „Jelikož najímám více vedoucích, moje práce je spíše o odstraňování překážek a poskytování mých zaměstnanců potřebným zdrojům,“ vysvětlil Han.

Před pandemií měla Han již své zaměstnance na dálku, přičemž většina z nich pobývala v oblasti DC. Díky zavedené virtuální kultuře pomohlo její společnosti přizpůsobit se zdravotní krizi mnohem rychleji než ostatní. „V posledních několika letech jsem pracovala z DC, Havaje, Kalifornie a dokonce ze Slovinska,“ řekla. „Jsme vášnivý tým a díky tomu, že právě teď rychle rosteme, oslavujeme každého nového klienta virtuálně spoustou vtipných GIFů a emodži.“ Han řekl, že růst poradenské firmy zaměřené na technologie má své výhody a výzvy. Řekla, že se nejvíce potýkala s hledáním technologických zaměstnanců (na rozdíl od netechnických odborníků) do svého týmu. I přes to je rychlost růstu v její společnosti vysoká, takže neustále hledá nové členy týmu. Technologické startupy musí zajistit, aby jejich produkty byly bezpečné a bezpečné pro spotřebitele, aby je mohli používat online, řekla, což přidává další silnou vrstvu priorit, na které se je třeba zaměřit.

Lola Han hovoří na první výstavě Vinetta Project v roce 2019

„Když jsem rostl a rozšiřoval netechnickou společnost, měl jsem pocit, že je třeba uvažovat a plánovat méně složitých věcí,“ řekl Han. „Mám pocit, že ano [a] intenzivnější rychlostí a s větší složitostí. „Jedním z hlavních důvodů, proč se Han před zahájením podnikání rozhodla přestěhovat zpět na východní pobřeží, je to, že se chtěla stavět blíže k domovu. Jak se snaží zvládat výzvy rostoucího technologického startupu, a prosazuje ty zkušenosti s lidmi, kteří ji rychle odepisují, opře se o sílu kořenů svého rodného města, aby ji protáhla.