Skip to content

Seznamte se s Obi Omile Jr., spoluzakladatelem a generálním ředitelem TheCut

14 de Září de 2021
obi headshot 14bd66cca0984a39a5b846803a02d1ae

To, co Obi Omile Jr. popisuje jako osobní potřebu spojit se s holiči, se stalo motivací jeho podnikání, které pracuje na modernizaci holičství.

Aby pomohl lidem, kteří prožívají stejný boj o nalezení dobrého holičství, spojil se Omile se svým nejlepším přítelem Kushem Patelem, aby spustili theCut, menšinovou softwarovou společnost poskytující technická řešení pro holičství. Čtyřletá společnost primárně spravuje mobilní tržiště spojující holiče s klienty po celé zemi. Největším bojem však bylo získání přístupu k rizikovému kapitálu a získávání finančních prostředků obecně. „Když někteří naši vrstevníci dokázali vychovávat jen s nápadem, bylo to pro nás těžší, protože investoři, se kterými hovoříme, nemají kontext, což jim ztěžuje vizi,“ řekl Omile. Lifewire přes e -mail. „Investoři také budou v naší podobné fázi očekávat větší trakci mezi naší společností a ostatními, protože nemají důvěru, která pochází z“ teplých „úvodů.“

Spojení obou stran rovnice

Omile se narodil a vyrůstal v Atlantě ve státě Georgia, ale jeho rodina se přestěhovala do Severní Virginie, když chodil na střední školu. Poté, co žil několik let v Alexandrii ve Virginii, se jeho rodina znovu přestěhovala do oblasti Woodbridge, kde nakonec absolvoval střední školu CD Hylton. „Woodbridge bylo skvělé místo k dospívání, velmi rozmanitá příměstská oblast,“ řekl Omile. „Měli jsme přátele ze všech oblastí života a ze všech koutů světa.“ Rozmanitost pozadí vede k velkým rozhovorům a rozšířené perspektivě slova. “ „Bylo to pro nás těžší, protože investoři, se kterými hovoříme, nemají kontext, což jim ztěžuje vizi.“ Omile byl poprvé představen technologickému průmyslu, když po škole internoval jako datový analytik pro startup v Los Angeles. Následující léto se naučil kódovat s pomocí svého budoucího spoluzakladatele a byl schopen získat práci jako softwarový inženýr ve Wells Fargo v Severní Karolíně. Omile řekl, že frustrace z neschopnosti spojit se s velkými holiči je to, co ho a Patela přimělo vyřešit své vlastní problémy. Ale pár netušil, že se společnost rozšíří na to, co je nyní. „Ve fázi objevu jsme se dozvěděli více o bodech bolesti, které holiči řídí jako profesionálové,“ řekl. „Potom jsme mohli vidět příležitost vybudovat řešení, které by mohlo spojit obě strany rovnice a vytvořit hodnotu pro průmysl.“ Omile v konečném důsledku pracuje na tom, aby holičům usnadnilo řízení jejich podnikání a zákazníkům umožnilo snadno dosáhnout skvělých účesů. „Naším úkolem je modernizovat holičský průmysl, budovat nástroje, které umožní Barbers být lepšími podnikateli a vytvářet životy, které chtějí žít,“ řekl.

Růst je vrchol mysli

Omile organicky roste The Cut všemi možnými způsoby. Od zahájení podnikání se svým nejlepším přítelem na střední škole až po nábor několika přátel pro práci ve společnosti, TheCut má kořeny v opravdovém odhodlání. Až do pandemie koronaviru sestával The Cut ze čtyřčlenného týmu, ale tým se od té doby rozrostl na 10. „Dynamika je skvělá. Jako kolektiv máme různé zájmy a jsme neuvěřitelně otevření a přijímáme jeden druhého, “řekl Omile. „Smějeme se a vtipkujeme a jsme zároveň super produktivní.“ Je to jako pracovat se svými přáteli, o kterých víte, že je získají [work] Hotovo.“

Střih na střihu přes Instagram

Navzdory růstu zaměstnanců společnosti Omile řekl, že získání kapitálu je nejvyšší překážkou, kterou musí překonat. Tento boj koreluje s tím, jak Omile odlišuje, že je zakladatelem, od pozice generálního ředitele. Jako zakladatel řekl, že vaším cílem je být co nejdrobnější a nejproduktivnější a zároveň hledat způsoby, jak se za každou cenu škálovat. To znamená nosit tolik klobouků, kolik je potřeba, abyste se ujistili, že je vaše společnost schopna plnit své cíle. Když nastavujete svou společnost pro růst, vaše role zakladatele se přesouvá z managementu do provozu. „Jedna rada, kterou jsem obdržel, je, že jako generální ředitel je vaší jedinou odpovědností zajistit, aby v bance byly peníze a lidé dostali zaplaceno,“ řekl. Omile se stále soustředí na přechod svého myšlení ze zakladatele na generálního ředitele, což je věc, které se hluboce oddal, když plánuje růst The Cut. A přestože je zavádějící, nepochybuje, že společnost zůstane v podnikání po mnoho dalších let.