Skip to content

Stav hry Sony se zaměřuje na hry, nikoli na hardware

5 de Srpen de 2021
ScreenShot2020 08 07at3.27.36PM 4c5b9b4e453e4055921375828f1f2cca

Klíčové informace

  • Událost Sony State of Play ukázala spoustu her, ale nic o PS5.
  • Bylo ukázáno mnoho pokračování, i když s více ženami a různými hratelnými postavami.
  • V herním průmyslu je stále spousta problémů, včetně pracovních postupů, jako je „krize“.
Vzhledem k tomu, že se nejnovější událost stavu hry Play zaměřila spíše na nové hry než na nadcházející PlayStation 5, vzbudila určitý zájem, ale ne skutečné vzrušení z nových vydání. Tlumené vzrušení se může projevit menším počtem nákupů za jeden den nebo tím, že si více lidí koupí konkurenční konzole, jako je Microsoft Xbox Series X. Sony se však tentokrát zaměřilo na rasově rozmanité postavy a hlavní hrdinky, a přestože toto úsilí nemusí vést k trhákovým prodejům v současné ekonomice je to nezbytné pro inkluzivnější herní komunitu.

Bezpečné pokračování, různorodé postavy

Mnoho nových her zmíněných během hry State of Play bylo spíše aktualizací známých klasik než nových zážitků, s mnoha očíslovanými verzemi, včetně Crash Bandicoot 4 a Spelunky 2.

Hráčka, která si přála být identifikována svým jménem Twitch, Rahne, považovala intenzivní zaměření na předělávky nebo pokračování za dobrý nápad: „Vdechnout těmto titulům nový život … je skvělá marketingová taktika, která těmto menším vývojářům získává větší uznání. a studia, která – nyní, více než kdy jindy – potřebují větší podporu! “

Kromě přebytku pokračování hry předváděly více rozmanitosti postav, což hráčům umožňovalo ovládat více vedlejších a etnicky různorodých postav. Tento trend odráží průmysl jako celek, který učinil kroky směrem k většímu zastoupení nebělých a ne mužských postav poslední doby.

Více ženských hrdinek

Mnoho uváděných her, jako Genshin Impact a Neschůdný, hvězdné ženské hrdinky, úsilí, které nebylo ignorováno. „Hrál jsem.“ Pokémon od dávných dob. Jakmile předělali Červené a Modrý hry a můžete hrát jako dívka, jsem nadšen, “vysvětlil Areol Ewing, který na AreolTheJinx živě streamuje Twitch. „Na hře to vůbec nic nezměnilo, ale skutečnost, že mohu být dívkou, pro mě tolik znamenala.“ Potom, když vyšli s [Nintendo] 3DS a já bych mohl být černou dívkou, téměř jsem plakal. Tuto hru hraji celý život a konečně mohu být sám sebou, “řekl Ewing.

Gamer Lauren Hamilton, který pracuje v Six Wing Studios na aplikaci gamifikovaného duševního zdraví, je přitahován hrami, které pomáhají hráčům rozšířit jejich vlastní chápání sebe a ostatních. „Jediný způsob, jak to udělat.“ [gaming] přívětivější je mít v místnosti větší rozmanitost lidí, “řekla. Hamilton připisuje větší inkluzivitu úspěchu her, jako je Epic Fortnite—Je zde stejný počet ženských a mužských postav a různých odstínů pleti, i když k jejich použití je nutné zakoupit. „Dívky si někdy myslí, že nejsou tak dobré ve videohrách, ale s novějšími hrami jako.“ Fortnite„Můžete získat pomoc od ostatních hráčů, mluvit si o věcech a budovat se navzájem – pokud si myslíte, že nejste tak dobří jako ostatní, je to v pořádku.“ Pokud byla tato hra vytvořena na úkor duševního, fyzického a finančního zdraví zaměstnanců, opravdu chci tuto hru podporovat?

Hráči opatrní vůči kultuře vývoje toxických her

Stále existuje způsob, jak jít, samozřejmě, zlepšit herní průmysl jako celek. Hráči jsou více naladěni na zprávy a průmyslové postupy a vývoj ovlivňuje jejich nákupní rozhodnutí. Vezměte si například „crunch“, což je obrovský tlak na dokončení hry před spuštěním, který zahrnuje dlouhé hodiny, mnoho (často protichůdných) požadavků společnosti a žádný spánek, což vede k vyhoření herního vývojáře a horšímu produktu. Vývojáři hry s funkcí State of Play Aeon musí zemřít údajně odešel kvůli krizi. Ewing uvedla, že krize ovlivňuje její nákupní rozhodnutí, a řekla: „Chci podporovat dobré pracovní podmínky. Pokud byla tato hra vytvořena na úkor duševního, fyzického a finančního zdraví zaměstnanců, opravdu chci tuto hru podporovat? “

Tajemný hardware

Společnost Sony mlčela o podrobnostech svého nadcházejícího hardwaru konzoly, který by měl být spuštěn později v tomto roce, přestože předvedl řadu verzí PS5. S některými to nesedí. Jedna hráčka, která požádala o identifikaci prostřednictvím své Twitch rukojeti PleasantlyTwstd, řekla: „[Currently]„PS5 bych nedostal, protože mnoho her, o které se zajímám, je na PC, PS4 nebo na obou, a mám slušnou špičkovou soupravu a PS4,“ řekla Lifewire e-mailem. „Možná na podzim … uslyšíme více o PS5, jeho ceně a o tom, čím se přesně odlišuje, a já možná změním názor.“

Jiní vyjádřili nadšení, jako například „Sony Pony“, který sám popsal, Anthony Flarida, který moderuje podcast videohry „Tátové, vousy, nerdi“. „PlayStation 5 bude muset být zakoupen během prvního měsíce od spuštění,“ řekl nám. „Se specifikacemi, jejichž cílem je více [usability]„Těším se, že budu moci hrát hry s kratší dobou načítání a více času stráveného hraním hry s příběhem a herní mechanikou.“ Bez ohledu na to, do kterého tábora spadáte, úzkost z čekání na novou konzoli je něco, co firmy používají k řízení zájem spotřebitelů. Pravděpodobně ještě uslyšíme, jak se přiblížíme datu zahájení této prázdninové sezóny.

Láska ke hraní

Vzhledem k tomu, že kvůli pandemii COVID-19 byly zrušeny velké osobní videohry, jako jsou E3 a Pax West, se Sony’s Play of State podařilo vybudovat intriky a nadšení. I když není jasné, co bude pro PlayStation dál, nemluvě o světě, hry se stále stávají inkluzivními, částečně kvůli reformám s cílem ukončit toxické postupy společnosti, jako je „krize“. I přes veškerou nejistotu se zážitek z videohry stále zlepšuje – pro tvůrce i hráče.