Skip to content

Typewise je téměř dokonalá klávesnice pro chytré telefony

4 de Červenec de 2021
wa920gI 022ec1381b9e46479311146793c32823

Klíčové jídlo

  • Jedinečné šestihranné rozložení Typewise usnadňuje a zrychluje psaní, i když si může trochu zvyknout.
  • Nejnovější verze přidává lepší automatickou opravu, automatickou detekci jazyka a další funkce.
  • Typewise nikdy neshromažďuje vaše data, což znamená, že si nemusíte dělat starosti s vystavením hesel nebo jiných důležitých informací.
Díky aktualizaci Typewise na verzi 3.0 se jedná o jednu z nejatraktivnějších klávesnic třetích stran dostupných pro iOS a Android. Klávesnice třetích stran pro smartphony jsou desetník. Navzdory nabídce nových motivů a možností přizpůsobení mnoho z nich nestojí za čas potřebný k jejich instalaci a nastavení. Mnoho klávesnic navíc vyžaduje přístup k věcem v telefonu, které prostě nepotřebují – jako jsou vaše soubory, informace o poloze a spousta dalších soukromých dat. Typewise o nic z toho nežádá. Místo toho Typewise nabízí kompletní zážitek na zařízení, včetně automatické korekce, která podle něj konkuruje GBoard a Swiftkey společnosti Google, dvěma nejvýznamnějším náhradám klávesnice smartphonů. Nebudete se muset starat o to, že se vaše data přenesou, když je napíšete, a nemusíte čekat na AI, abyste někde přijímali příkazy ze zlověstného cloudového systému. „Hlavní výzvou pro klávesnici je v první řadě to, že klávesy jsou na smartphonu malé,“

Dejte mi Hex

I když existuje mnoho rozdílů mezi Typewise a jinými klávesnicemi pro smartphony, nejvýznamnějším z nich je šestihranné rozložení, které klávesnice používá. Na šestihranné klávesnici jsou zbytky QWERTY a zvykání si může chvíli trvat. Funkce gest, které jsou obsaženy v aplikaci, vás však zbaví nutnosti stisknout další tlačítka pro velká písmena a dokonce umístí několik funkčních kláves pro interpunkci přímo na špičku vašich palců. Zpočátku je to podivný design, ale David Eberle, generální ředitel společnosti Typewise, říká, že jde především o to, aby psaní na smartphonech bylo rychlejší a plynulejší. „Hlavní výzvou pro klávesnici je v první řadě to, že klávesy jsou na smartphonu malé,“ řekl nám při hovoru.

Detailní záběr na Typwise v tmavém motivu zobrazeném na smartphonu.

„A proto se při psaní děje spousta věcí. Jsi pomalý, protože se musíš soustředit, a jsi nepřesný, protože klávesy jsou malé. Pak musíš opravit překlepy, což tě dále zpomaluje. Je to jen celý řetězec. “ Dokonce i během fáze úpravy – což bych řekl asi tři až čtyři hodiny poměrně konstantního psaní na telefonu – byly výhody používání Typewise zcela jasné. I když jsem občas narazil na nesprávná písmena, vestavěná automatická korekce byla obvykle schopna dekódovat to, co jsem se pokoušel psát, což znamenalo, že jsem o tom nemusel tolik přemýšlet. Nejsem si jistý, jestli to tak hodně změnilo moji rychlost psaní – už jsem na svém smartphonu docela rychlý typista – ale rozhodně vidím výhody plynoucí z použití hexagonálního rozložení. Pokud je toto rozložení příliš mnoho, můžete vždy přepnout na standardní rozložení klávesnice a stále si užívat další funkce, které Typewise přináší.

Jaká je moje funkce?

Skutečné zářící hvězdy Typewise jsou však další funkce. Na rozdíl od tradičních klávesnic, které zahrnují velká písmena a podobně, Typewise používá gesta k vložení velkých písmen a přidání různých interpunkčních znamének. To znamená, že přejetí prstem nahoru po písmenu vám umožní změnit jeho velká písmena, a to jen usnadňuje kontrolu nad tím, kde jsou velká písmena mnohem jednodušší, než když musíte k tomu stisknout konkrétní klávesu.

Osoba odesílající zprávu na smartphonu.

Existují také další skvělé funkce založené na gestech, jako je schopnost držet a klouzat prstem po klávesnici a mazat a rušit mazání slov. Pokud zjistíte, že si zprávy, které napíšete, přečtete před jejich odesláním, pomůže vám to rychle a snadno upravovat slova. Další novinkou ve verzi 3.0 je automatická detekce jazyka. Během instalace můžete nainstalovat různé jazykové sady a poté klávesnice vyzvedne, ve kterém jazyce píšete. Poté se přepne na konkrétní slovník, aby se ujistil, že nepokazíte slova v jiných jazycích. Během testování to fungovalo dobře a bez větších problémů jsem snadno přepínal mezi anglickými a španělskými frázemi. Jediným skutečným negativem pro Typewise je, že mnoho z nejlepších funkcí, jako je detekce jazyků, je uzamčeno za paywall. Bezplatná verze stále nabízí mnoho skvělých doplňků, ale pokud chcete nejlepší zážitek, budete muset vydělat trochu peněz.