Skip to content

Andy Cortez z Kinda Funny si vyřezává svůj vlastní komediální prostor na Twitchi

18 de Červenec de 2022
AndyCortez1 ec1d0b87c33844638081e49941515ecd

Štěstí bude chlapec jménem Andy Cortez. Frontman Kinda Funny si vyhloubil své místo v prostoru Twitche hraním videoher pro své příznivce a chce pokračovat ve své vzestupné trajektorii pomocí síly kousavého vtipu, zvednutého obočí a improvizovaných komediálních kousků, které by Sobotní noční život k hanbě.

„Komedie je pro mě forma útěku. Je to způsob, jak se zasmát bolesti a dostat se pryč od všeho, s čím se ve svém životě potýkáte. Spousta lidí pro mě byla taková. Nikdy bych to nečekal.“ být na místě, kde jsem teď pro lidi tou osobou,“ řekl během telefonického rozhovoru pro Lifewire.

Rychlá fakta

  • název: Andy Cortez
  • Stáří: 33
  • nachází se: San Francisco, Kalifornie
  • Náhodné potěšení: Profesní animátor Andy Cortez strávil svá profesní léta formativním vývojem her, vytvářel hry pro Portalarium, vývojářskou společnost založenou legendárním tvůrcem her. Ultima série, Richard Garriott.
  • Citát: „Pokud jste dostatečně talentovaní a tvrdě pracujete, pravděpodobně dostanete to, co chcete.“

Pharr z domova

Cortez se narodil a vyrůstal v malém pohraničním městě Pharr v Texasu v údolí Rio Grande. Je potomkem hrdé mexicko-americké rodiny a poznamenává, že jeho rodiče tvrdě pracovali, aby se o něj postarali, když vyrůstal, a zároveň živili jeho tvůrčí sny a zájmy. Něco, říká streamer, co nebylo v regionu běžné. „Vždy jsem měl velké štěstí, že jsem měl rodiče, kteří mě opravdu podporovali, a přesto byli realističtí. Nechtěli, abych byl v nebi příliš kýčovitý, ale uvědomili si, že jsem v sobě vždy měl tohoto kreativního brouka,“ řekl. „Vždy si všimli, že mám touhu chtít dělat víc, a extrémně mě podporovali, když jsem řekl, že chci jít na uměleckou školu a přijít na to.“ Komedie a umění byly v té době jeho hlavními zájmy.

Byl potěšen komediálními styly legendárních vtipálků Chrise Farleyho a Jima Carreyho a zároveň zdokonaloval své umělecké dovednosti zájmem o skicování. Co bylo nade vše? Videohry. „Videohry to všechno pro mě začaly. Jsou jakýmsi odrazovým můstkem pro mou kreativitu.“ Legenda o Zeldě ukázal mi, wow, to bylo skvělé. Od té doby jsem vždy vytvářel podvodné postavy a kousky lore. Vytvořil jsem si vlastní hru. Bylo to na hovno. Vždy se jednalo o faksimile originálního produktu s mým vlastním twistem,“ řekl.

Snímek obrazovky Andyho Corteze v živém přenosu.

Game Grumps a YouTube byly inspirací v jeho mladém dospívání, které iniciovaly jeho zájem o animaci a tvorbu obsahu. V kombinaci s jeho dětskou posedlostí budováním tradic a designem postav ho to všechno přivedlo do Art Institute of Austin. Pracoval jako herní vývojář, než se nakonec připojil k týmu v populární videoprodukční společnosti Rooster Teeth. Měl svou vysněnou práci, ale to nestačilo. Nadějný streamer chtěl rozšířit některé z osobitých dovedností, které si rozvinul, a přesunul se více do přední části vývoje her v Rooster Teeth.

Smích až na vrchol

Cortez, dlouholetý fanoušek Kinda Funny známého svými návrhy triček, odešel z Rooster Teeth hledat intimnější firemní prostředí a zelenější pastviny. V Kinda Funny přešel od vývoje her k produkci obsahu, kde v sobě mohl nechat vzkvétat bývalé divadelní dítě. Společnost Cortezovi a jeho vizi důvěřovala, dala mu volnost, aby mohl vést svůj streamovaný obsah s praktickým přístupem, a v únoru 2018 debutoval. Cortez měl okamžitý úspěch s vestavěnými věrnými Kinda Funny v závěsu. Stream Andyho Corteze, který slouží jako jeho vlastní show pro jednu osobu, s občasným výskytem spolupracovníků, je pro denní obsah Kinda Funny často bližší. Jsem velmi hrdý, že reprezentuji pozitivním způsobem.“ „Když streamuji, je to vždy výkon. Myslím, že hodně z toho pochází z médií a vyrůstání, když jsem sledoval spoustu komiků a snažil se narvat jejich styly. Nikdy jsem nechtěl dělat obsah, který by byl jen hraním hry. Chci lidi rozesmát. To je pravděpodobně důvod, proč jsem tak sakra, že hraju hry naživo,“ zasmál se.

Cortez, samozvaný „hledač pozornosti“ (ale zábavným způsobem), vyzařuje lehkovážnost, která je stejně zábavná jako okouzlující: šíří ten komediální únik jednou potřeboval. Ale jeho nejpyšnější okamžik, řekl, je, že může být majákem naděje pro malé latino chlapce, kteří se příliš často nevidí reprezentovat. „Kdykoli se někdo objeví v mém chatu a řekne ‚Jsem Latino‘ nebo ‚Hej brácho, jsem Mexičan. Je opravdu skvělé vidět někoho, jako jsem já, jak dělá to, co děláš ty’… to je velké. Vyrůstal jsem tam, kde jsem vyrůstal, nechodili jsme na uměleckou školu. Je tu takový mexický machismus, jako byste se nesnažili věnovat kreativním věcem,“ řekl. „Vždycky jsem si myslel, že to pro mě bude omezení. Jsem velmi hrdý, že reprezentuji pozitivním způsobem.“