Skip to content

Twitch’s Body Painting Trendsetter Djarii nastavuje rekord

1 de Srpen de 2022
ScreenShot2022 02 04at1.07.39PM 0fa4e7c8893a46ce9a25ba1fb91eac60

Jedna končetina po druhé, duhová světla jasně svítí na Djarii, když předvádí, jak se předělat pomocí transformativní síly dvou štětců: jeden make-up, druhý barva na tělo. Její pozadí v Londýně zdobí modrá světla, koberec s leopardím vzorem a řada nábytku v zemitých tónech. Jako veteránka na platformě zažila více než váš průměrný streamer a upevnila se jako inovátorka, čímž v roce 2018 formalizovala svůj vzestup na oficiální ambasadorku Twitche.

„Určitě jsem nic z toho neplánovala, když jsem začala se streamováním,“ smála se během telefonického rozhovoru s zivotdivny. „Jedinými myšlenkami tvůrců obsahu byli youtubeři, a i tehdy to bylo ještě v plenkách. Prostě jsme živě streamovali hraní her, protože jsme si mysleli, že to bude zábava. Nikdy, nikdy by mě nenapadlo, že to bude místo, kde [ended up] tenkrát.“

S jejím tělem jako médiem, jejím uměním a osobností kultivovaly publikum zcela uchvácené nakažlivou komunitou obklopující podnikavého streamera. Ať už se jedná o noční herní stream nebo sledování jejího pečlivého, hodinového umění malování těla na všech platformách, více než 500 000 sledujících čeká na další pokles Djarii. Žena za klikou ukazuje, jak to vypadá být nebojácný a neomluvitelný.

Rychlá fakta

název: SophiaStáří: 27nachází se: LondýnNáhodné potěšení: Mezi dvěma světy! Fantastické MMORPG Svět války byl její preferovaný způsob útěku. Jedna z největších her na světě, posloužila také jako inspirace pro její sny stát se profesionální umělkyní konceptů videoher, protože byla součástí komunity Deviant Art fandomu. Citát: „Žít a nechat žít.“

Umělé ambice

Sophia se narodila v jižní Anglii a vyrostla v Portsmouthu na rohu ostrovní země. Její raný život byl jedním z osobních zkoušek a těžké šikany ze strany spolužáků. Videohry se staly útěkem pro mladou Sophii; umožnili potenciální streamerce uniknout realitě, ale make-up jí umožnil se s tím vyrovnat. „Bylo to naprosto jako moje svatyně,“ řekla. „Použila jsem make-up tak, že se stal téměř mou součástí. Je to můj vlastní nástroj [creative] výraz, ale také je to jako vězení světa, ve kterém žijeme, kde musíte vypadat určitým způsobem a být určitým způsobem, abyste byli přijati.“ Make-up se stal výklenkem. Brzy streamer byl okouzlen svět umění a transformace.

Od uměleckého konceptu videohry po stylizovanou mangu, touha být umělkyní byla na prvním místě. To bylo do té doby, než se začalo streamování. S ovladačem v jedné ruce a štětcem na make-up ve druhé se ocitla obrátila se do světa živého vysílání poté, co byla kamarádka nadšená z vyhlídky na vysílání. Nasazení náhlavní soupravy a kliknutí na tlačítko „živě“ by jí změnilo život. To, co začalo jako bezmyšlenková zábava, by se změnilo v lukrativní, i když překvapivou kariéru.“ Celá moje streamovací kariéra byla zničená [with] tyhle malé okamžiky hrdosti,“ řekla. „Komunita [I’ve created] vždy mi dává pocit, že jsem výjimečná, a díky tomu se vždy cítím velmi milován, opečováván a opečováván. Každý den mi dávají pocit, že jsem toho hoden.“

Když se tělo stalo plátnem

Sophia, která se zpočátku zaměřovala na videohry, rychle diverzifikovala svůj obsah. Její milostný románek s make-upem a účast v soutěži alespoň pro ni utvrdily v tom, že její cesta k digitální kariéře by ji mohla vrátit zpět k její vášni pro umění. Po partnerství v roce 2014 nastal čas otřást světem živého vysílání. Vytvoření nového trendu může mít neúmyslné dopady, zejména u žen. Zatímco malování na tělo může být staletí trvající umělecká forma, pro odpůrce na Twitchi to bylo chápáno jako nic jiného než způsob, jak obejít podmínky služby platformy týkající se sexuálního obsahu. Obvinění, které Sophia říká, je lobbováno u žen bez obřadů.

Twitch streamer Djarii sedí na herní stanici

„Buď jsi hypersexualizovaná, nebo jsi postavena na piedestal za to, že jsi čistá a ne jako ostatní dívky. Ať tak či onak, má to kořeny v misogynii a sexismu,“ řekla. „Mnoho diváků bude prosazovat tento příběh, že ženy jsou neodmyslitelně sexuální a používají svá těla k získávání darů. Vzhledem k… povaze malování přímo na vaše tělo se objevilo mnoho odporu, že bych to neměl dělat.“ protože vnímají mé tělo jako předmět sexu.“ Přesto trvala na svém.

Sophia otevřela kategorie obsahu a rozšířila to, co bylo možné na herní platformě. Představení nové skupiny tvůrců a vytvoření prostoru pro umělce, aby proměnili své dovednosti pro živé publikum. Její cesta streamerky byla jednou z inovativních úspěchů. Sophia přesahuje transformaci za její osobu a tato transformační síla ji vedla k přetvoření celého odvětví. A i když si uvědomuje, že zbývá vidět mnoho změn, její malý kreativní koutek zůstává útočištěm pro malé hloupé umělce, kteří žijí v každém.