Skip to content

Locast nařízeno trvalé vypnutí

28 de Duben de 2023
GettyImages 1256220345 b5980a0eec344f519fa71229852b3eaa

Nezisková streamovací služba Locast dostala od federálního soudce příkaz k trvalému vypnutí. Locast na svých oficiálních stránkách uvedl, že služba s okamžitou platností končí svou činnost a zmiňuje se o tom, jak společnost s rozsudkem „uctivě nesouhlasí“. Společnost pozastavila svou službu po dalším soudním rozhodnutí na začátku září.

Locast byla nezisková streamovací služba, která streamovala místní televizní kanály uživatelům po celých Spojených státech. Využila svého neziskového statutu k obcházení zákona o autorských právech a opětovnému přenosu televizních signálů, což však vyvolalo hněv hlavních televizních sítí. Služba byla „zdarma“, i když se každých 15 minut objevila výzva, aby si uživatelé zakoupili členství nebo se nechali spustit zpět na hlavní obrazovku. V roce 2019 čtyři hlavní sítě – CBS, ABC, NBC a Fox – zažalovaly Locast a tvrdily, že služba porušuje autorský zákon a potřebuje licenci na retransmisi pro streamování jejich místních kanálů. Locast se bránil tím, že pouze streamoval signál, který už byl volný. Smrtící rána v soudním sporu přišla, když soudce okresního soudu Louis Stanton, který případu předsedal, rozhodl, že společnost využívá část svých členských poplatků k rozšíření služby, místo aby ji jednoduše „udržovala a provozovala“, protože zákon umožňuje.

Zblízka palička

Není divu, že vysílatelé jsou s rozhodnutím soudce spokojeni. Generální ředitel společnosti Fox Lachlan Murdoch řekl, že je s výsledkem spokojený, a nazval Locast „nečestným pirátským byznysem“. Uživatelé Locastu si nyní budou muset najít jiné služby, aby mohli sledovat místní televizi. Existuje několik metod, od YouTube TV po LocalBTV.