Skip to content

Twitch představuje nové nástroje pro boj proti zákazu úniků

2 de Květen de 2023
Twitch predstavuje nove nastroje pro boj proti zakazu uniku

Twitch spustil nové nástroje pro detekci podezřelých uživatelů, které využívají strojové učení k označení „pravděpodobných“ a „možných“ účtů, které se vyhýbají zákazům. Plány na odhalování obcházení zákazů byly oznámeny již v srpnua téměř o šest měsíců později Twitch zpřístupňuje detekci podezřelých uživatelů všem kanálům. Podle platformy by nové nástroje měly usnadnit streamerům a moderátorům zachycení a řešení nových účtů od dříve zakázaných uživatelů.

Twitch uznává, že někteří uživatelé si po zákazu kanálu vytvoří nový účet, aby se vrátili do chatu a pokračovali v urážkách. Detekce podezřelých uživatelů využívá strojové učení k vyhledání „signálů“, které pomohou identifikovat takové účty. Poté budou možné účty vyhýbající se banu označeny a ponecháno na streamerech a jejich modech, jak se s nimi vypořádají. V chatu se budou stále objevovat „možní“ ti, kteří se vyhýbají zákazu, ale vlajka bude viditelná pro streamera a mody, aby je mohli sledovat. „Pravděpodobní“ únikoví lidé budou také označeni, ale jejich zprávy se nezobrazí ve veřejném chatu – uvidí je pouze streamer a mody. Kanály mohou v případě potřeby také skrýt zprávy od „možných“ pachatelů.

„Pravděpodobné“ a „Možné“ zakazují vyhýbající se uživatelům

Detekce podezřelých uživatelů je nyní dostupná pro všechny kanály Twitch a je ve výchozím nastavení povolena. V případě potřeby mohou streameři nástroje vypnout nebo provést jiné úpravy. Je také možné ručně přidávat účty, které budete mít na očích, buď pomocí widgetu Podezřelí uživatelé, nebo přímo z karty uživatele uživatele.