Klíčové věci
- Články na Twitteru mohou být způsobem, jak publikovat dlouhé psaní pro vaše následovníky.
- Osobní blogy mohou zaznamenat velký návrat.
- Blogy umožňují lepší konverzaci a přidávají tolik potřebný kontext.
Twitter plánovaná nová funkce článků na Twitteru může znamenat znovuzrození osobního blogování. Limit 140 znaků na Twitteru byl pravděpodobně tím, co platformu pohánělo k jejímu celosvětovému úspěchu. I když se tento limit v roce 2017 zdvojnásobil na 280 znaků, se vzorcem se to nepletlo. Poté Twitter Evan Williams založil Medium, které slibovalo, že bude jakýmsi Twitterem pro delší články. To však nikdy nedosáhlo technologie Twitteru ani Williamova prvního publikačního úspěchu, Bloggeru. Články na Twitteru však možná dokážou to, co nikdo jiný od těch prvních dnů neudělal – znovu spustit osobní blogování jako věc. „Toto je změna hry pro dlouhé psaní. Nyní lze Twitter používat jako interaktivní platformu a má schopnost sdílet obsah v reálném čase se čtenáři, kteří tam mají také účty,“ král sociálních sítí Robert Stern řekl Lifewire e-mailem. „To otevře mnoho příležitostí, které byly dříve omezeny blogy/webovými stránkami, kde potřebujete odběratele nebo sledující, než bude váš příspěvek zveřejněn. Kdokoli nyní může publikovat své nápady/inovace/názory a najít podobně smýšlející a podobně zainteresované lidi.“
Úpadek osobního blogování
Pokud byste chtěli něco sdílet na internetu před převzetím Facebooku a Twitteru, museli byste si vytvořit webovou stránku. Pak jsme prošli pár ranými sociálními sítěmi, ale jeden trend vyčníval: blogování. Mohl to být LiveJournal, blog Blogger nebo dokonce web WordPress, ale myšlenka byla stejná. Psali byste o něčem – o čemkoli – a lidé by reagovali psaním na jejich blogy nebo komentářem na váš. „Každý nyní může publikovat své nápady/inovace/názory a najít podobně smýšlející a podobně zainteresované lidi.“ To vedlo k několika skvělým rozhovorům, a protože tyto rozhovory byly rozprostřeny a probíhaly pomaleji, měly něco, co ultra rychlé tempo Twitteru nikdy mít nemůže: kontext. Blogy byly součástí širšího, otevřeného ekosystému, který umožňoval rozvoj konverzací. Twitter je naproti tomu téměř bez kontextu a jeden jediný tweet může znamenat cokoliv. A blogové příspěvky zůstávají mnohem déle než tweet, který zmizí ze spodní části vašeho zdroje, než ho vůbec uvidíte. Medium bylo slušným bodem při vytváření místa, kde by kdokoli mohl psát delší články, a nyní dozrálo jako platforma pro zpravodaje a náhražky blogů. Ale nikdy se to nerozjelo jako Twitter.
Twitter články
Články na Twitteru, pokud se ukáže, že jde o způsob, jak publikovat dlouhé články svým následovníkům, by to mohlo pořádně zamíchat. Pokud máte několik tisíc sledujících, je to okamžité publikum pro váš blog. Můžete samozřejmě poslat odkaz na všechny články svého blogu na Twitter, ale pravděpodobně bude mít Twitter vše na jednom místě. A zabijáckou funkcí je, že čtenáři budou moci komentovat vaše články přímo na Twitteru. Vše záleží na tom, jak to funguje. Pokud jsou články na Twitteru navrženy tak, aby se držely, podobně jako příběhy Instagramu v horní části vašeho kanálu, pak by to mohlo být užitečné. Ale pokud to žije ve stejné pomíjivé časové ose jako tweety, pak by veškerá další námaha při psaní dlouhého příspěvku byla zbytečná.
„Časově citlivý příběh nebo zpráva založená na trendovém tématu přitáhne obrovské publikum, pokud bude zveřejněna na Twitteru, ale jakmile trend ztratí trakci, jakákoli funkce publikovaná na Twitteru prostě zmizí do pozadí,“ online marketér John DiBella řekl Lifewire e-mailem. „Pokud by však stejná funkce byla publikována na WordPressu, mohla by být připnuta nebo přilepena na domovskou stránku webu, což usnadní její nalezení.“ Pokud to bude hrát správně, Twitter by mohl být schopen vrátit osobní blogování a dokonce nahradit WordPress a Medium. Už má zašitou část komentáře a konverzace. Mělo by umožnit, aby tyto delší články žily na širším webu a ne pouze jako součást časové osy. Mohlo by to vytvořit vražednou kombinaci dosahu, kontextu a interakce, kterou by bylo těžké překonat.