Skip to content

Co je klíčový soubor?

5 de Říjen de 2021
key files 59c53de9396e5a001081474d

Co vědět?

  • Soubor KEY může být softwarová licence nebo soubor Keynote Presentation.
  • Ne všechny se otevírají stejným způsobem, ale vyzkoušet textový editor je dobrý začátek.
  • Některé lze pomocí Keynote převést na PPT.

Tento článek vysvětluje všechny různé formáty, které používají příponu souboru KEY a jak je každý z nich otevřít a převést, pokud je to možné.

Co je klíčový soubor?

Soubor s příponou .KEY může být prostý text nebo šifrovaný generický soubor licenčního klíče používaný k registraci softwarového programu. Různé aplikace používají různé soubory KEY k registraci příslušného softwaru a k prokázání, že uživatel je zákonným kupujícím. Podobný formát souboru používá příponu souboru KEY jako způsob ukládání obecných registračních informací. Je velmi pravděpodobné, že je vytvořen programem při použití kódu Product Key a může být přenosný do jiných počítačů, pokud uživatel potřebuje software přeinstalovat jinam.

Dalším typem souboru KEY je soubor Keynote Presentation vytvořený softwarem Apple Keynote. Toto je druh prezentace, která může obsahovat snímky obsahující obrázky, tvary, tabulky, text, poznámky, mediální soubory, data související s XML atd. Při ukládání na iCloud se místo toho používá „.KEY-TEF“. Soubory s definicí klávesnice se ukládají také s příponou souboru .KEY. Ukládají informace týkající se počítačových klávesnic, například klávesových zkratek nebo rozložení. Nesouvisející se souborem KEY je klíč registru v registru Windows. Některé licenční nebo registrační soubory mohou být místo toho nazývány a klíčový soubor a nepoužívejte konkrétní příponu souboru. Jiné mohou být ve formátu PEM, které ukládají veřejné/soukromé šifrovací klíče.

Jak otevřít klíčový soubor

Před rozhodnutím, jak jej otevřít, je důležité vědět, v jakém formátu je váš soubor KEY. Přestože všechny níže uvedené programy mohou otevírat soubory KEY, neznamená to, že mohou otevírat soubory KEY, které patří jiný programy.

Licenční nebo registrační soubory

Pokud váš antivirový program náhodou používá k registraci softwaru soubor KEY a prokáže, že jste jej koupili vy, musíte tento program použít k otevření souboru KEY. LightWave je jedním příkladem programu, který používá soubor KEY k registraci jako legální kopii. Pokud se ve skutečnosti jedná o soubor licenčního klíče, který máte, můžete si také přečíst licenční informace pomocí textového editoru, jako je Poznámkový blok. Je důležité znovu zdůraznit, že ne každý soubor KEY lze otevřít stejným programem, a to platí také v kontextu softwarových licenčních klíčů. Pokud například váš program pro zálohování souborů vyžaduje licenční soubor softwaru, nemůžete očekávat, že jej použijete k registraci antivirového programu (nebo dokonce jakéhokoli jiného záložního programu, který není ten, ke kterému soubor KEY patří). Registrační soubory jsou pravděpodobně šifrované a nelze je zobrazit a pravděpodobně ani nemusí být. Mohou být zkopírovány jinam, pokud nastane scénář, že program, který jej používá, je nainstalován jinde a starý deaktivován. Vzhledem k tomu, že jsou specifické pro každý program, který je používá, obraťte se na vývojáře softwaru, pokud nemůžete, aby váš fungoval tak, jak by měl. Budou mít více informací o tom, jak se má používat.

Keynote Presentation KEY Files

Soubory KEY můžete v systému MacOS otevřít pomocí Keynote nebo Preview. Uživatelé iOS mohou soubory KEY používat s aplikací Keynote.

Klíčové soubory s definicí klávesnice

Otevírání souborů KEY souvisejících s klávesnicí je užitečné pouze v programu, který podporuje vlastní klávesové zkratky. Pokud takovou aplikaci nemáte, můžete si její pokyny přečíst v textovém editoru.

Jak převést klíčové soubory

Z výše uvedených formátů souborů, které používají příponu souboru KEY, má smysl pouze převést soubor prezentace Keynote, což můžete provést pomocí programu Keynote pro macOS. S ním lze klíčové soubory exportovat do formátu PDF, MS PowerPoint jako PPT nebo PPTX, HTML, M4V a do formátů obrazových souborů jako PNG, JPG a TIFF. Verze aplikace Keynote pro iOS může exportovat soubor do formátu PPTX a PDF. Další metodou je použít online převaděč souborů KEY, jako je Zamzar, k uložení souboru do formátu KEY09, MOV nebo do jednoho z výše uvedených formátů, například PDF nebo PPTX.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor pomocí výše uvedeného softwaru neotevře, znovu zkontrolujte, zda přípona uvádí „.KEY“ a ne něco, co vypadá podobně. Je snadné zaměnit jeden pro soubor KEYCHAIN, KEYSTORE nebo KEYTAB. Pokud soubor KEY opravdu nemáte, je nejlepší prozkoumat skutečnou příponu souboru, kde najdete podrobnosti o tom, co se otevírá nebo převádí konkrétní typ souboru. FAQ

  • Co je to šifrovací klíč souboru (FEK)?

    FEK je symetrický klíč používaný k šifrování dat v souboru chráněném systémem Windows Encrypting File System (EFS). Windows dále šifruje FEK a ukládá jej do metadat souboru, aby k němu měli přístup pouze autorizovaní uživatelé.

  • Co se stane, když dojde ke ztrátě šifrovacího klíče v souboru ve Windows?

    Šifrování můžete pro přístup k souboru obrátit. Klikněte pravým tlačítkem na soubor, přejděte na Vlastnosti > Všeobecné > Pokročilý, a vymažte Šifrováním obsahu zajistíte data zaškrtávací políčko. Klikněte OK dvakrát aplikujte změny a zavřete okno.