Skip to content

Co je soubor HGT?

13 de Leden de 2023
hgt file vtbuilder 5a8c69720e23d90037ba2049

Co vědět

  • Soubor HGT je datový soubor mise raketoplánové topografie (SRTM).
  • Otevřete jeden pomocí VTBuilder nebo DG Terrain Viewer.
  • Převeďte na BT nebo PNG pomocí VTBuilder.

Tento článek vysvětluje, co je soubor HGT a jak se používá, a jak jej otevřít v počítači a jak jej převést do jiného formátu. HGT je také zkratka pro Honeywell Gas Technologies, ale to nemá nic společného s formátem souboru vysvětleným na této stránce.

Co je soubor HGT?

Soubor s příponou HGT je datový soubor Shuttle Radar Topography Mission (SRTM). Tyto soubory obsahují digitální výškové modely, což jsou 3D obrázky povrchu, obvykle planety, získané během mise Shuttle Radar Topography Mission (SRTM) NASA a National Geospatial-Intelligence Agency (NGA). Zde použité „HGT“ je pouze zkratka pro „výška“. Soubor je obvykle pojmenován zeměpisnou délkou a šířkou, ke které se obrázek vztahuje, v rámci jednoho stupně. Například soubor N33W177.hgt by znamenalo, že zahrnuje údaje pro zeměpisné šířky 33 až 34 severní šířky a zeměpisné délky 177 až 178 západní délky.

Soubor HGT ve VTBuilder.

Podívejte se na Shuttle Radar Topography Mission, pořádanou NASA Jet Propulsion Laboratory, kde najdete všechny základy o datech SRTM, která jsou k dispozici ve formátu HGT. Je zde také tento skvělý přehled SRTM a vytvořených dat.

Jak otevřít soubor HGT

Soubory HGT lze otevřít pomocí FME Desktopu VTBuilder, ArcGIS Pro a Safe Software. DG Terrain Viewer funguje také pro Windows i Linux. Můžete jej také importovat do Blenderu pomocí doplňku blender-osm. Pokud k otevření souboru HGT používáte VTBuilder, neprovádí se to v rámci běžného Otevřete projekt položka menu. Místo toho musíte importovat soubor do programu prostřednictvím Vrstva > Importovat data > Nadmořská výška Jídelní lístek. Pokud zjistíte, že se program ve vašem počítači pokouší otevřít soubor HGT, ale jedná se o nesprávnou aplikaci nebo byste raději nechali tyto soubory otevřít jiným nainstalovaným programem, zjistěte, jak tato nastavení změnit ve Windows.

Jak převést soubor HGT

VTBuilder může exportovat soubor HGT do souboru Binary Terrain (.BT). Chcete-li to provést, nejprve jej importujte přes Vrstva > Importovat data > Nadmořská výška a poté jej uložte pomocí Vrstva > Uložit vrstvu jako volba. VTBuilder také podporuje export do PNG, TIFF a řady dalších běžných, i když ne tak běžných formátů obrázků a dat. V ArcGIS Pro, se souborem již otevřeným v programu, byste měli být schopni přejít na ​Vývozní > Rastr do jiného formátu uložit v novém formátu. Ostatní výše uvedené programy pravděpodobně dokážou tento soubor také převést. To se obvykle provádí prostřednictvím Vývozní možnost nebo a Uložit jako Jídelní lístek.

Stále to nejde otevřít?

Pokud máte soubor HGT, o kterém víte, že není souborem SRTM Data, nebo nefunguje s žádným ze softwaru, o kterém jste četli výše, je možné, že váš konkrétní soubor je ve skutečnosti ve zcela jiném formátu. Pokud ano, otevřete jej pomocí textového editoru. Někdy, v souboru je identifikovatelný text, který vám může pomoci pochopit, jaký program byl použit k jeho vytvoření, což by vás mělo nasměrovat na další informace o formátu. Pokud ne, možná špatně čtete příponu souboru a zaměňujete soubor SRT za soubor HGT. HTG je další příklad, který se zdá související, ale ve skutečnosti jej používá HackTheGame pro soubory misí.