Skip to content

Co je soubor FACE?

22 de Říjen de 2022
mid adult man searching for files in filing cabinet 617853321 570d9e663df78c7d9e47d7a4

Soubor s příponou FACE nebo FAC je soubor Usenix FaceServer Graphic vytvořený v operačních systémech založených na Unixu. Zatímco formát byl nahrazen jinými, jako jsou JPG a GIF, původně se používal jako formát pro snímky pořízené z konferencí USENIX. Některé systémy rozpoznávání obličeje, zejména ty na některých chytrých telefonech, také používají tuto příponu souboru pro data, která ukládají informace o označování obličeje, a mají podobný grafický formát. FACE je také zkratka pro některé termíny, které nemají nic společného s formátem souboru, jako je Fiber Access Covering Everyone, Framed Access Communications Environment a Florida Association for Computers in Education, Inc.

Jak otevřít soubor FACE

Otevřete jeden pomocí bezplatného programu XnView. Jiné grafické nástroje, které pracují s rastrovými obrázky, mohou fungovat také. Můžete také být schopni otevřít soubor FACE v jiných prohlížečích obrázků pouhým přejmenováním přípony na JPG. Tento trik vyzve program, aby rozpoznal soubor jako JPG, který program pravděpodobně dokáže otevřít, a poté případně fotografii správně zobrazil, pokud aplikace skutečně dokáže rozpoznat vnitřní strukturu formátu. Je nepraktické otevírat soubory FACE z smartphone, protože mohou zabrat spoustu úložného prostoru, pokud je jich hodně. Operační systém Android (a možná podobná zařízení) využívají funkci tzv Označ kamaráda který vytváří soubory FACE a někdy i složky FACE. Pokud zjistíte, že se některá aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli nainstalovaný jiný program, prostudujte si naši příručku Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru, abyste provedli tuto změnu. ve Windows.

Jak převést soubor FACE

Konvertor je jedním z mála bezplatných převaděčů souborů, který by měl převést soubor FACE do jiného formátu. Můžete však být schopni změnit příponu na JPG a poté použít bezplatný převodník obrázků k převedení JPG na něco jiného, ​​například PNG. Ačkoli to není zdarma, Graphics Converter Pro od Newera Software podporuje tento a více než 500 dalších grafických formátů.

Jak přestat vytvářet soubory FACE

Protože jsou soubory FACE v telefonu vytvářeny automaticky pomocí funkce Tag Buddy, musíte funkci Tag Buddy vypnout, abyste zastavili automatické vytváření těchto souborů. Další informace naleznete v dokumentaci k systému Tag Buddy pro váš konkrétní telefon.

Stále to nejde otevřít?

Pokud se váš soubor neotevře pomocí výše uvedených nástrojů, je velká šance, že váš soubor ve skutečnosti není v tomto konkrétním formátu. Místo toho to může být úplně jiný formát s úplně jinou příponou souboru, což znamená, že se otevře s jiným programem. Například soubory FACE nejsou stejné jako soubory FACEFX, což jsou soubory 3D modelu FaceFX Actor vytvořené pomocí programu FaceFX společnosti OC3 Entertainment. Ačkoli tato dvě rozšíření vypadají v nominální hodnotě podobně, jejich formáty spolu ve skutečnosti vůbec nesouvisí. Dalším příkladem jsou FACES. Na konci má jen jedno písmeno navíc, takže je snadné je smíchat se souborem FACE, ale ve skutečnosti je používá JavaServer Faces.