Skip to content

Co je soubor SRF?

9 de Říjen de 2021
srf files 587801ff5f9b584db3aac5e1

Existuje několik formátů souborů, které používají příponu souboru SRF, ale nejběžnější je jako soubor Sony Raw Image. Jedná se o nekomprimované a nezměněné, nezpracované obrazové soubory, do kterých digitální fotoaparáty Sony ukládají fotografie, podobně jako soubory ARW a SR2. Animační software LightWave 3D používá soubory SRF nikoli pro fotografie, jako jsou fotoaparáty Sony, ale pro ukládání informací o tom, jak by měl vypadat 3D povrch, jako je barva, průhlednost a stínování. Nazývají se soubory LightWave Surface. Jiné použití u některých souborů s touto příponou je jako soubory odezvy serveru, známé také jako Šablony. Používají je aplikace .NET a mohou ukládat značky skriptů a obsah HTML. Ještě jeden formát, ve kterém může být váš soubor SRF, pokud není uvedeno výše, je soubor Surfer Project používaný v aplikaci Surfer společnosti Golden Software. Místo toho může být přidružen k chytrým televizorům Samsung, uložen jako soubor zdrojů Steinberg, nazývaný soubor úložiště Siebel, nebo může být použit k uložení kolekce obrázků vozidel používaných systémy Garmin GPS k vyjádření 3D perspektivy vozidla na zařízení.

Jak otevřít soubor SRF

Vzhledem k rozmanitosti aplikací, které používají soubory SRF, je důležité mít nějakou představu, v jakém formátu je, než jej otevřete. Jak je uvedeno výše, většina souborů SRF jsou soubory Sony Raw Image, takže pokud jste získali soubor z fotoaparátu Sony nebo pokud víte jistě, že se jedná o tento typ souboru obrázku, můžete jej otevřít pomocí Able RAWer, Adobe Photoshop, PhotoPhilia nebo ColorStrokes. Fungovat budou pravděpodobně i některé další populární nástroje pro práci s fotografiemi a grafikou.

LightWave 3D

Pokud je soubor SRF používán s LightWave 3D, pak je to program, který byste měli k otevření souboru. Možnosti, které tento formát ukládá, jsou ty, které najdete v okně Surface Editor LightWave 3D, takže to může být také způsob, jakým ho otevřete.

Microsoft Visual Studio

Otevřete soubor SRF pomocí softwaru Microsoft Visual Studio, pokud je ve formátu souboru Server Response. Mělo by být jasné, zda je to v tomto formátu, protože jsou to jen textové soubory, což znamená, že je můžete také otevřít ve volném textovém editoru, jako je Windows Notepad, nebo dokonce ve webovém prohlížeči (např. Firefox nebo Chrome).

Surfařský projekt

Je váš soubor SRF souborem Surfer Project? Program Golden Software Surfer jej může otevřít. Soubory vytvořené ve starší verzi softwaru lze otevřít v novějších verzích, ale ne naopak; jsou dopředu kompatibilní, ale nejsou zpětně kompatibilní.

Steinbergův zdroj

Soubory Steinberg Resource se používají s aplikací Steinberg Cubase ke změně vzhledu rozhraní a modulů plug-in. Zatímco samotný program Cubase slouží k práci se zvukovými soubory, formát souboru SRF je jen archivem obrázků.

GPS Garmin

Pokud máte podezření, že se jedná o obrázek vozidla používaný se systémy Garmin GPS, lze jej „nainstalovat“ do zařízení zkopírováním do něj. To lze provést přenesením do souboru /Garmin/Vozidlo/ složku na zařízení GPS. Pokud si nejste jisti, zda je soubor SRF v tomto formátu, otevřete jej pomocí programu Poznámkový blok ++ – první slovo by mělo říci GARMIN.

Ostatní

Nemáme žádné informace o používání souborů SRF z televizoru Samsung, kromě toho, že jde buď o šifrované video soubory, nebo o typ firmwaru. Pokračujte ve čtení v následující části níže, kde najdete možný způsob převodu souboru videa do jiného formátu. Toto rozšíření používají také soubory úložiště Siebel. Můžete si o nich přečíst více na webových stránkách společnosti Oracle. Vzhledem k tomu, jak některé z těchto programů fungují, musíte s největší pravděpodobností používat aplikace Soubor nabídku (nebo něco podobného) k otevření souboru SRF namísto pouhého poklepání na něj. Pokud zjistíte, že se soubor na vašem počítači pokouší otevřít soubor, ale je to špatná aplikace, nebo chcete, aby jej otevřel jiný nainstalovaný program, můžete změnit, který program soubor ve výchozím nastavení otevře.

Jak převést soubor SRF

Pouze zkušební verze je zdarma, ale Ivan Image Converter dokáže převádět soubory Sony Raw Image do formátů jako TGA, PNG, RAW, JPG a PSD.

Povrch LightWave

Je pochybné, že soubory LightWave Surface lze uložit do jakéhokoli jiného formátu, protože úzce souvisejí pouze se softwarem LightWave 3D, a proto by nemělo smysl existovat v žádném jiném formátu. Pokud ovšem umět převést jeden, je to s největší pravděpodobností možné pomocí Soubor nebo Vývozní nabídku v programu LightWave 3D.

Microsoft Visual Studio

Soubory odpovědí serveru Visual Studio jsou pouze prostý text, takže zatímco je můžete převést na jakýkoli jiný textový formát (např. TXT nebo HTML) u většiny textových editorů, přestane to fungovat s aplikací .NET.

GPS Garmin

Pokud chcete převést svůj soubor vozidla Garmin SRF na obrázek PNG, abyste viděli, jak vypadají obrázky vozidel, můžete použít tento online převodník z „nuvi utilities“. Stačí jej nahrát na tento web a poté vybrat Převeďte to! tlačítko pro převedení na PNG. Výsledkem je široký obraz 36 různých pohledů na vozidlo, které může zařízení GPS použít společně jako 360stupňový pohled na vozidlo.

Samsung TV

Soubory SRF mohou být formou šifrovaného video souboru, který byl uložen do televizoru Samsung. Pokud ano, může se vám hodit tento návod na IvoNet.nl pro jeho převod do video souboru MKV. Jakmile je v tomto formátu, můžete zvážit použití bezplatného převaděče videa, pokud chcete, aby byl soubor nakonec uložen jako video MP4 nebo AVI.

Ostatní

Stejně jako pro jakýkoli jiný formát, který používá příponu souboru SRF, platí stejný koncept jako pro soubory LightWave Surface – software, který jej otevírá, je více než pravděpodobné, že dokáže převést soubor, ale pokud ne, je pravděpodobné, že by soubory opravdu neměly nebude v žádném jiném formátu, než v jakém je aktuálně.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Li žádný z těchto programů pravděpodobně otevře váš soubor, zkontrolujte, zda špatně čtete příponu souboru. Soubory SRT, ERF, WRF a SWF mají například velmi podobnou příponu, ale s těmito formáty nemají nic společného, ​​takže je nelze otevřít pomocí stejného softwaru. FAQ

  • Co je goalsweb SRF?

    SRF v benchmarku a systému monitorování pokroku v goalsweb znamená plynulost tichého čtení. To pomáhá měřit tiché čtení studentů a určit, jak dobře rozumí tomu, co čtou.

  • Jak změníte soubory Garmin SRF?

    V aplikaci Garmin the Nuvi Utilities vyberte Vyberte soubor a přejděte na soubor SRF, který chcete upravit. Vybrat Otevřeno > Převeďte to > Stažení, upravte soubor podle potřeby a nahrajte zpět do Nuvi Utilities. Zkopírujte soubor SRF do svého zařízení Garmin GPS.