Skip to content

Co je soubor LIST?

22 de Listopad de 2022
list files 5a957795875db90036911472

Co vědět

  • Soubor LIST může být soubor seznamu APT.
  • Funguje přes správce balíčků Debian APT.
  • Konverze jsou možné pouze v případě, že máte textový soubor LIST.

Tento článek popisuje, které formáty souborů používají příponu LIST a jak soubor otevřít a převést.

Co je soubor LIST?

Soubor s příponou LIST může být soubor APT List používaný v operačním systému Debian. Soubor LIST obsahuje kolekci zdrojů stahování softwarových balíčků. Jsou vytvářeny přiloženým nástrojem Advanced Package Tool. Soubor JAR Index také používá příponu LIST. Tento soubor LIST je někdy uložen v souboru JAR a používá se k uložení informací o dalším souvisejícím obsahu, jako jsou další soubory JAR ke stažení. Některé webové prohlížeče také používají soubory LIST, rády vypisují slova, která by měla nebo neměla být použita ve vestavěném slovníku prohlížeče. Jiné prohlížeče mohou seznam používat k jiným účelům, například k popisu souborů DLL, na které program spoléhá, ​​aby správně fungoval. Jiné soubory používající toto rozšíření mohou být spojeny s Microsoft Entourage nebo použity s BlindWrite.

SEZNAM souborů.

Jak otevřít soubor LIST

Debian používá soubory LIST se svým systémem správy balíčků nazvaným Advanced Package Tool. Výukový program najdete v našem článku o instalaci balíčků pomocí APT. Soubory LIST, které jsou přidruženy k souborům JAR, se používají spolu se soubory JAR prostřednictvím prostředí Java Runtime Environment (JRE). Pokud však můžete otevřít soubor JAR, můžete použít textový editor, jako je Poznámkový blok, nebo některý z našich nejlepších bezplatných textových editorů, k otevření souboru LIST a čtení jeho textového obsahu. Pokud váš soubor obsahuje položky slovníku, závislosti knihoven, nekompatibilní programy nebo jiný seznam textového obsahu, můžete jej snadno otevřít pomocí libovolného textového editoru. Použijte výše uvedený seznam textových editorů, abyste našli ty nejlepší pro váš počítač, nebo použijte vestavěný editor vašeho OS, jako je Poznámkový blok (Windows) nebo TextEdit (Mac). Microsoft Entourage byl e-mailový klient společnosti Microsoft pro počítače Mac, který mohl otevírat soubory LIST. I když již není ve vývoji, pokud byl soubor LIST vytvořen pomocí programu, může být stále možné zobrazit v aplikaci Microsoft Outlook. LIST soubory, které jsou přidruženy ke zkopírované kopii disku, lze otevřít pomocí BlindWrite.

Spropitné

Jak vidíte, soubory používající toto rozšíření může používat řada programů. Pokud již několik z nich máte na svém počítači nainstalováno, možná zjistíte, že se soubor otevře v programu, se kterým jej raději nepoužíváte. Zjistěte, jak změnit, který program otevírá soubory LIST, pokud Windows potřebujete pomoc.

Jak převést soubor LIST

Existuje několik druhů souborů LIST, ale v každém z výše uvedených případů je nepravděpodobné, že je lze převést do jiného formátu souboru. Protože však některé jsou pouze textové soubory, je snadné jeden z nich převést do jiného textového formátu, jako je CSV nebo HTML. Přitom by vám umožnilo snazší otevření souboru v otvírácích textových souborů, změna přípony souboru z .LIST na .CSV atd. by znamenala, že program používající soubor by přestal rozumět, jak jej používat. Webový prohlížeč Firefox může například použít soubor LIST k vysvětlení všech souborů DLL, které vyžaduje. Odstranění přípony a její nahrazení kódem HTML by vám umožnilo otevřít soubor ve webovém prohlížeči nebo textovém editoru, ale také by se stalo nepoužitelným ve Firefoxu, protože program hledá soubor, který končí na LIST, nikoli na HTML. Pokud existuje nějaký program, který dokáže převést soubor LIST, je to s největší pravděpodobností stejný program, který jej umí otevřít. I když se to nezdá pravděpodobné, pokud je to možné, bylo by to dostupné někde v programu Soubor menu, možná nazvaný Uložit jako nebo Vývozní.

Stále to nejde otevřít?

LIST je krátká přípona souboru, která obsahuje běžná písmena, takže není překvapením, jak snadné je zamíchat další přípony pro tuto příponu. Když k tomu dojde, pravděpodobně se při pokusu o otevření souboru v některém z výše uvedených programů zobrazí chyby. Například LIS je opravdu podobná přípona, ale nemá nic společného se soubory LIST. Výstupní soubory SQR a soubory VAX Program Listing používají příponu LIS. LIT je něco jiného. Pokud se nepoužívá pro formát souboru elektronické knihy, je to buď soubor zdrojového kódu, nebo nějaký skript. Ať tak či onak, nemusí to fungovat tak, jak zamýšlíte, pokud se otevře pomocí některého z výše uvedených nástrojů.