Skip to content

Co je soubor GHO?

24 de Listopad de 2022
gho files 5a775e72d8fdd500370eea07

Soubor s příponou GHO je soubor Norton Ghost Backup. Je to úplná záloha celého zařízení, obvykle pevného disku, vytvořená pomocí programu Norton Ghost od společnosti Symantec, který je nyní ukončen. Po ukončení softwaru v roce 2013 bylo možné soubory GHO vytvářet pomocí Ghost Solution Suite. Někdy je tento soubor doprovázen soubory GHS, které jsou soubory součástí slouží k ukládání obrazů disků na menších úložných zařízeních.

Jak otevřít soubor GHO

Soubory GHO by mohlo být možné otevřít pomocí sady Ghost Solution Suite (tento odkaz vede na Broadcom.com, aktuální vlastníky softwaru), ale existuje velká šance, že program používá novější formát a soubory GHO již nepodporuje. Bezplatnou alternativou, která bude pravděpodobně fungovat, je Ghost Explorer. Je to přenosný program, který dokáže extrahovat konkrétní soubory a složky ze souboru Norton Ghost Backup a uložit je do vlastního umístění. Někteří uživatelé hlásili, že Symantec Ghost 11.5 (to je archiv verze 2008) funguje také. Je k dispozici jako soubor ISO, ze kterého musíte zavést systém.

Symantec Ghost 11.5 prohledává soubor GHO

Symantec Ghost 11.5 prohledává soubor GHO.

Pokud zjistíte, že se některá aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor, ale jde o nesprávnou aplikaci, nebo byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, můžete změnit, který program Windows používá k otevření souboru GHO.

Jak převést soubor GHO

Soubory GHO lze obnovit do počítače pomocí softwaru, který je vytvořil, jako je Ghost Solution Suite. Se souborem však nelze zacházet jako s instalačním diskem a použít jej k instalaci operačního systému. I když lze například obraz ISO vypálený na disk použít k instalaci systému Windows na pevný disk, nemůžete soubor GHO převést na ISO a použít jej k instalaci systému Windows (nebo macOS atd.). Jinými slovy, nemůžete soubor obnovit převedením na ISO a následným spuštěním jako při instalaci operačního systému. Můžete však převést GHO na VHD, pokud chcete, aby byl soubor ve formátu souboru Virtual PC Virtual Hard Disk. Chcete-li to provést, podívejte se na tutoriál Simona Rozmana.

Stále to nejde otevřít?

Je důležité se ujistit, že váš soubor končí příponou .GHO, protože některé soubory používají velmi podobnou příponu. Například soubory GHB jsou soubory Lego Ghost Path, které by na první pohled mohly vypadat, že nějakým způsobem souvisejí se soubory GHO. Pokud se však pokusíte otevřít soubor GHB jako soubor GHO, nebude to dělat to, co očekáváte, a totéž platí i naopak, protože videohra Lego Racers (která používá soubory GHB) nemá nic společného s Záložní soubory Norton Ghost. GLO je další, který používají soubory slovníku RoboHelp, takže otevření jednoho pomocí výše uvedených programů by nebylo užitečné. HGT a HOG (herní data pro Sestup 2) jsou podobní. Pokud ve skutečnosti nemáte soubor GHO, dvakrát zkontrolujte příponu na konci souboru a prozkoumejte tato písmena a/nebo čísla, abyste se dozvěděli více o programu, který potřebujete k zobrazení nebo převodu.