Skip to content

Co je soubor SZN?

19 de Leden de 2023
szn files 587901df5f9b584db3012ae8

Co vědět

  • Soubor SZN je soubor HiCAD 3D CAD.
  • Otevřete jej pomocí HiCAD nebo HiCAD Viewer od ISD Group.
  • Převeďte do jiného formátu pomocí stejných programů.

Tento článek vysvětluje, k čemu se používá soubor SZN a jak jej otevřít nebo převést do jiného formátu.

Co je soubor SZN?

Soubor s příponou SZN je soubor HiCAD 3D CAD. Používá jej počítačově podporovaný návrhářský software HiCAD k ukládání 2D nebo 3D výkresů.

Jak otevřít soubor SZN

Soubory SZN lze otevřít pomocí HiCAD společnosti ISD Group. Program není k použití zdarma, ale můžete si stáhnout demo, které by mělo také poskytovat stejnou podporu pro tyto soubory.

Toto již není formát používaný novými verzemi programu, které jako výchozí používají soubory SZA a SZX. Bezplatný prohlížeč HiCAD Viewer, rovněž od ISD Group, může také otevřít soubory SZN, ale pouze pokud obsahují stínované 3D modely. To znamená, že 2D modely nebo skleněné modely, které jsou uloženy ve formátu SZN, nelze otevřít pomocí prohlížeče.

Na stránce stahování HiCAD Viewer je několik verzí programu. Nejnovější verze funguje pouze s 64bitovými verzemi Windows, zatímco starší edice jsou nabízeny v 32bitové i 64bitové verzi. Váš výběr závisí na typu počítače, který máte. Nápovědu naleznete v části Jak zjistit, zda máte 64bitový nebo 32bitový systém Windows. Pokud také pracujete s některými dalšími typy souborů používanými s HiCAD, měli byste vědět, že tento bezplatný prohlížeč dokáže otevřít soubory 2D výkresů ve formátu ZTL, plus soubory SZA, SZX a RPA, stejně jako soubory dílů a sestav HiCAD. ve formátu KRP, KRA a FIG. Pokud máte podezření, že váš soubor nemá vůbec nic společného s HiCAD nebo CAD výkresy obecně, zkuste jej otevřít pomocí bezplatného textového editoru. Pokud je soubor plný pouze textu, pak je váš soubor SZN pouze textovým souborem, který lze normálně použít v libovolném textovém editoru. Pokud je většina textu nečitelná, zjistěte, zda z nepořádku nemůžete vybrat něco identifikovatelného, ​​co vám může pomoci prozkoumat program, který vytvořil váš soubor; obvykle je to také stejný program, který jej umí otevřít.

Jak převést soubor SZN

HiCAD Viewer může ukládat otevřené soubory do jiného formátu. Je pravděpodobné, že tento program můžete použít k převodu souboru SZN do jiného podobného formátu souvisejícího s CAD. Totéž platí pro kompletní software HiCAD. S největší pravděpodobností existuje možnost převodů v Soubor nebo Vývozní Jídelní lístek. Většinu běžných formátů souborů lze převést pomocí bezplatného převaděče souborů, ale pokud budete postupovat podle tohoto odkazu, zjistíte, že žádná z online služeb ani převaděčových programů tento konkrétní formát nepodporuje.

Stále to nejde otevřít?

Pokud se váš soubor neotevře, jak je popsáno výše, existuje dobrá možnost, že příponu souboru pouze špatně čtete a zaměňujete jiný soubor s příponou SZN. Toto rozšíření je například velmi podobné SZ používanému softwarem pro přehrávání hudby Winamp jako vlastní rozhraní neboli „skin“. Tyto dva formáty spolu nemají nic společného, ​​i když je snadné zaměnit jejich přípony souborů. Zde je několik dalších příkladů:

  • ISZ: Zazipovaný soubor obrazu disku ISO
  • SZS: Datový soubor videohry
  • SZ4: Soubor ve formátu knihovny E-triloquist Phrase Library

Pokud zjistíte, že váš soubor není v žádném z těchto formátů, prozkoumejte skutečnou příponu souboru a zjistěte, které programy lze použít k jeho otevření nebo konverzi.