Skip to content

Co je soubor ABR?

5 de Srpen de 2021
abr files 5a5e6dca98020700374c720a

Soubor s příponou ABR je soubor Photoshop Brush, který ukládá informace o tvaru a struktuře jednoho nebo více štětců. Používají se pomocí nástroje Photoshop Brush. Ve výchozím nastavení jsou tyto soubory uloženy v instalační složce aplikace Photoshop pod … Předvolby Kartáče .

Kartáče Photoshopu si můžete zdarma stáhnout online.

Jak otevřít soubor ABR

Soubory ABR lze otevřít a používat v Adobe Photoshopu z nástroje Brush:

 1. Vyberte nástroj Štětec z nabídky Nástroje. Za použití B klíč je další způsob, jak se na to zaměřit.

 2. Vyberte aktuální typ štětce z nabídky v horní části Photoshopu.

 3. Pomocí tlačítka malé nabídky vyberte Importujte štětce.

  Možnost importu štětců ve Photoshopu

 4. Najděte soubor ABR, který chcete použít, a poté vyberte Zatížení.

Pokud tato metoda nefunguje, můžete zkusit importovat vlastní štětce do Photoshopu prostřednictvím Upravit > Předvolby > Správce předvoleb. Vybrat Kartáče jako přednastavený typ a poté vyberte Zatížení najít soubor ABR. GIMP je další bezplatný editor obrázků, který může používat soubory ABR. Stačí zkopírovat soubor ABR do správné složky, aby ho GIMP viděl. Při naší instalaci GIMP (vaše se může mírně lišit) je složka zde:

C:Program FilesGIMP 2sharegimp2.0brushesBasic

Soubory ABR můžete také otevřít pomocí Tumasoft’s Argus nebo zdarma pomocí abrViewer, ale tyto programy vám umožňují zobrazit pouze náhled toho, jak štětec vypadá – ve skutečnosti vám jej nedovolí použít. Pokud zjistíte, že se soubor ve vašem počítači pokouší otevřít soubor, ale je to nesprávná aplikace, nebo si přejete, aby jej otevřel jiný nainstalovaný program, přečtěte si naši příručku Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru, kde provedete tuto změnu Okna.

Jak převést soubor ABR

I když to pravděpodobně není příliš nutné, abrMate je bezplatná aplikace, která dokáže převést ABR na PNG, pokud byl soubor štětce vytvořen ve Photoshopu CS5 nebo starším. Jakmile je ve formátu PNG, můžete použít bezplatný převaděč obrázků k převodu do formátu JPG nebo jiného formátu. Můžete také převést soubor GIMP Brush (GBR) na soubor Photoshop Brush, takže soubor štětce vytvořený pod GIMP lze použít s Photoshopem, ale není tak efektivní jako většina konverzí. Zde je návod, jak vytvořit soubor štětce Photoshopu ze souboru štětce GIMP:

 1. Otevřete soubor GBR GIMP v XnView.

 2. Uložte obrázek jako soubor PNG.

 3. Otevřete PNG ve Photoshopu.

 4. Vyberte oblast, kterou chcete použít jako štětec.

 5. Vytvořte štětec pomocí Upravit > Definujte předvolbu štětce.

Stále to nemůžete otevřít?

Je snadné zaměnit příponu souboru ABR s ABW, ABF (Adobe Binary Screen Font) nebo ABS (Absolute Database). Pokud nemůžete soubor otevřít pomocí výše uvedených programů, možná si pletete jiný formát souboru se souborem Photoshop Brush. FAQ

 • Jak mohu otevřít soubory ABR bez Photoshopu?

  Chcete -li otevřít a používat soubory ABR v jiných programech než Photoshop, musíte je převést do formátu PNG pomocí nástroje, jako je ABRviewer. Stáhněte si ABRviewer a vyberte Soubor > Otevřené sady kartáčů > Otevřeno > vyberte soubor> Vývozní > Miniatury. Můžete mít také štěstí při otevírání souborů ABR přímo v GIMPu, aniž byste je museli převádět na PNG.

 • Jak přidám soubor ABR do Illustratoru?

  Do aplikace Illustrator nelze přidávat soubory štětců ABR. Soubory štětců Illustratoru však můžete vytvářet a přidávat s příponou souboru AI. Chcete -li importovat soubory štětce Illustratoru, přejděte na Okno > Kartáčové knihovny > Jiná knihovna a najděte soubor. Pak přejděte na Knihovna štětců panel> vyberte štětec pro import> Přidat do štětců.