Skip to content

Co je soubor ACB?

9 de Září de 2021
acb files 5a6a5c1f642dca00364a9633

Soubor s příponou ACB je soubor Adobe Photoshop Color Book. Používají se k zajištění snadného způsobu dodržování konkrétních standardů barev, například pokud tisknete obraz a používáte jej pro účely na obrazovce. Nezapomeňte vyměnit soubor.acb název souboru se správným názvem pro váš soubor ACB. Soubor XML můžete pojmenovat libovolně. Soubory AutoCAD Color Book také používají příponu ACB. Soubory tohoto typu ukládají kolekce barev, které může počítačový software pro návrh aplikace AutoCAD použít k vyplnění ploch a čar. Jsou užitečné pro vytváření šablon barev, které společnost může použít ve všech svých návrzích. ACB je také přípona používaná pro formát archivního souboru používaný AOL pro instalace softwaru. ACB v tomto případě znamená Spouštěč kabiny AOL.

Jak otevřít soubor ACB

Soubory Adobe Photoshop Color Book ACB se používají s Adobe Photoshopem, stejně jako se softwarovými programy Adobe InDesign a Illustrator. Photoshop ukládá několik souborů ACB do výchozího instalačního adresáře ve složce Předvolby Barevné knihy . Některé z barevných katalogů dodávaných s Photoshopem jsou FOCOLTONE, HKS, TRUMATCH, TOYO a PANTONE. Chcete -li použít jeden z těchto souborů ACB nebo jakýkoli jiný ve výše uvedené složce, otevřete Photoshop Výběr barvy nástroj (ze vzorníku barev popředí nebo pozadí na Nástroje panel; je to nástroj se dvěma překrývajícími se barvami). Vyberte tlačítko s názvem Barevné knihovny a poté vyberte soubor ACB z Rezervovat: rozevírací nabídka. Autodesk AutoCAD otevírá soubory AutoCAD Color Book ACB používané tímto programem. Pomocí AutoCAD Color Book Editor můžete pro AutoCAD vytvořit vlastní soubor ACB. Stačí umístit soubory ACB do souboru Podpora Barva složku instalačního adresáře AutoCADu. Soubory AutoCAD Color Book jsou uloženy ve formátu XML, což znamená, že k zobrazení hodnot RGB pro každou barvu můžete použít libovolný textový editor. Pokud jde o soubory AOL Cab Launcher, je pravděpodobné, že je to pouze archivní formát, jako je ZIP nebo RAR, který software AOL využívá během fáze instalace programu. Pokud si myslíte, že váš soubor ACB slouží k tomuto účelu, můžete se pokusit jej otevřít pomocí nástroje pro extrakci souborů, jako je 7-Zip. Vzhledem k tomu, že existuje několik relativně běžných formátů, které používají příponu ACB, můžete zjistit, že program, který je Windows nakonfigurován tak, aby se otevřel při poklepání nebo poklepání na tyto typy souborů není ten, který bys chtěl. V takovém případě je možné změnit přidružení souborů v systému Windows a změnit jej na požadovaný program.

Jak převést soubor ACB

Bezplatný nástroj příkazového řádku ACB2XML pro Windows může generovat soubor XML ze souboru Color Book aplikace Adobe Photoshop, takže můžete vidět hodnoty světlosti a barevnosti každé barevné knihy. Chcete -li to provést, proveďte po stažení a extrahování ACB2XML do jeho vlastní složky tento příkaz ze stejné složky:

acb2xml.exe file.acb > file.xml

Nezapomeňte vyměnit soubor.acb název souboru se správným názvem pro váš soubor ACB. Soubor XML můžete pojmenovat libovolně.