Soubor s příponou DIRECTORY je soubor parametrů složky KDE nebo někdy nazývaný složka KDI Zobrazit vlastnosti soubor. Každá složka v operačním systému Linux, která používá soubory .DIRECTORY, bude mít svůj vlastní soubor .DIRECTORY, který určuje možnosti pro konkrétní složku, včetně názvu, ikony a dalších podrobností. Složka (jako ta, která obsahuje vaši hudební sbírku, obrázky atd.) Se také označuje jako „adresář“, ale není stejný jako tento formát souboru.
Jak otevřít soubor ADRESÁŘ
Operační systém, který používá tento typ souboru, jej použije tak, jak je – pro jeho otevření není nutné instalovat žádné programy třetích stran. V Linuxu se to, co se otevírá, nazývá KDE, což je zkratka pro K Desktop Environment.
Jak převést soubor ADRESÁŘ
Neměl by existovat žádný důvod převádět soubor .DIRECTORY do jiného formátu, protože by soubor byl nepoužitelný. Pokud chcete převést adresář (složku) plnou souborů, a nikoli soubor .DIRECTORY, existuje celá řada bezplatných převaděčů souborů. Můžete je použít k převodu obrázků, zvukových souborů, videí a dalších. Něco trochu jiného, po čem byste mohli být, je převod seznamu adresářů na textový soubor, takže můžete mít seznam všech souborů, které jsou v této složce. To lze provést ve Windows pomocí příkazu dir. Mnoho programů může převést adresář souborů do formátu ISO: WinCDEmu, MagicISO a IsoCreator jsou jen některé příklady. Podobné jsou nástroje pro kompresi souborů, jako jsou 7-Zip a PeaZip, které mohou převádět složky do formátu ZIP, RAR, 7Z a dalších podobných formátů.
Stále to nemůžete otevřít?
Pokud se váš soubor neotevře pomocí výše uvedených návrhů, zkontrolujte příponu souboru a ujistěte se, že se skutečně čte jako „.DIRECTORY“ a nikoli něco podobného jako „.DIR“. Soubory s příponou .DIR jsou soubory aplikace Adobe Director Movie, které se otevírají s nyní ukončeným softwarem Adobe Director, a vůbec nesouvisí se soubory DIRECTORY. Dalším příkladem je formát souboru Rich Text Format Directory, který používá příponu souboru RTFD. Jedná se o textové soubory používané v systému macOS, které mohou obsahovat obrázky, písma a další soubory, jako jsou soubory PDF, ale také nesouvisí se soubory DIRECTORY a místo toho se otevírají programem Apple TextEdit, Bean nebo theLibrarian.