Skip to content

Co je soubor ANB?

8 de Srpen de 2021
anb files 5a6a5b05875db9003796593f

Soubor s příponou ANB je soubor Analytical Chart Analyst’s Notebook. Tyto soubory jsou vytvořeny z programu IBM i2 Analyst’s Notebook a obsahují vizuální znázornění toho, jak jsou různé informace, jako jsou e -maily, obrázky, zprávy atd., Navzájem spojeny. Další informace o těchto typech souborů ANB si můžete přečíst ve středisku znalostí IBM.

Ostatní soubory ANB, které najdete, nemají vůbec nic společného se softwarem IBM a jsou pravděpodobně součástí videohry, přičemž jedním z příkladů je Shovel Knight. Tento typ souboru ANB se obvykle nachází uložený v archivním souboru s příponou .PAK nebo .ZIP.

Jak otevřít soubor ANB

Soubory ANB jsou vytvářeny pomocí IBM i2 Analyst’s Notebook, ale lze je bezplatně otevřít pomocí programu IBM i2 Chart Reader. Existuje několik otázek a odkazů, na které musíte kliknout, než najdete skutečný odkaz ke stažení nejnovější verze aplikace i2 Chart Reader, ale všechny jsou vysvětlující. Budete si také muset zaregistrovat bezplatné ID uživatele IBM, pokud ho ještě nemáte. Měli byste být schopni otevřít soubory ANB používané ve videohře pomocí programu pro extrahování souborů, jako je bezplatný nástroj 7-Zip, protože soubor je obsažen v archivu. Myslím si však, že ve skutečnosti nemůžete použití tyto soubory ve hře, pokud nejsou umístěny ve správných složkách, kde je hra může dosáhnout. Jinými slovy, pravděpodobně neexistuje způsob, jak tyto typy souborů ve hře ručně otevřít. Pokud se soubor ANB neotevře v žádném z těchto programů, pravděpodobně to znamená, že je to úplně jiný formát. Jedna věc, kterou můžete udělat, je otevřít soubor ANB ve volném textovém editoru a zjistit, zda můžete vybrat nějaký čitelný text, který vás může nasměrovat směrem k programu, který váš soubor vytvořil. Pokud soubor ANB stále nemůžete otevřít ani po vyzkoušení těchto návrhů, ujistěte se, že si jej nezaměňujete se souborem s podobným názvem, jako je soubor MNB nebo XNB. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor SRF, ale je to špatná aplikace, nebo pokud byste raději otevřeli jiný nainstalovaný program soubory SRF, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru.

Jak převést soubor ANB

Pokud jakýkoli program dokáže převést nebo exportovat soubor ANB do jiného formátu, máme podezření, že se jedná o vlastní software IBM i2 Analyst’s Notebook, ale to jsme neověřili. Nejsme si vědomi žádných převaděčů souborů, které by mohly uložit soubor ANB používaný ve videohrách do jiného formátu. U tohoto formátu konkrétně předpokládáme, že neexistuje žádný důvod, aby existoval v jakémkoli jiném formátu.