Skip to content

Co je soubor ARJ?

15 de Září de 2021
arj file 2619674 final 66e0a4ecd6044065928cb85bb7ea60fc

Soubor s příponou ARJ je komprimovaný soubor ARJ. Jako většina typů archivních souborů slouží k ukládání a kompresi více souborů a složek do jednoho snadno spravovatelného souboru.

Soubory ARJ jsou užitečné, pokud zálohujete spoustu souborů nebo sdílíte s někým několik položek. Místo toho, abyste ztratili přehled o všech souborech a složkách nebo museli každý soubor konkrétně sdílet, můžete je všechny zabalit do jednoho souboru ARJ, aby se s celou kolekcí zacházelo, jako by šlo o jeden soubor.

Soubory ARJ ve Windows 10, které se otevírají pomocí PeaZip

Jak otevřít soubor ARJ

Soubory ARJ lze otevřít libovolným populárním programem pro kompresi/dekompresi. Mám rád 7-Zip a PeaZip, ale na výběr je několik bezplatných nástrojů zip/unzip, včetně oficiálního programu ARJ. Pokud používáte Mac, vyzkoušejte The Unarchiver nebo Incredible Bee’s Archiver. Bez ohledu na zvolený program kterýkoli z těchto typů programů dekomprimuje (extrahuje) obsah souboru ARJ a některé mohou mít také schopnost vytvářet komprimované soubory ARJ. Aplikace RAR od RARLAB je možnost otevírání souborů ARJ na zařízení Android. K otevření souboru ARJ můžete také použít Poznámkový blok nebo jiný textový editor. Mnoho souborů je pouze textových souborů, což znamená, že bez ohledu na příponu souboru může textový editor správně zobrazit obsah souboru. To neplatí pro komprimované soubory ARJ, ale váš soubor ARJ může být ve skutečnosti v úplně jiném, nejasném formátu, který je ve skutečnosti jen textovým dokumentem. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor ARJ, ale je to špatná aplikace, nebo chcete, aby soubory ARJ otevíral jiný nainstalovaný program, přečtěte si naši příručku Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru. změna ve Windows.

Jak převést soubor ARJ

Pokud chcete převést soubor ARJ do jiného formátu archivu, nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, by bylo pokračovat a extrahovat veškerý obsah uložený v souboru ARJ a poté je zkomprimovat do nového formátu pomocí kompresoru souborů z výše zmíněný seznam. Jinými slovy, místo hledání převaděče ARJ na ZIP nebo RAR (nebo jakéhokoli formátu, do kterého chcete převést soubor ARJ) by bylo snazší a pravděpodobně rychlejší otevřít archiv a odpojit všechna jeho data. Poté stačí znovu vytvořit archiv, ale zvolit požadovaný formát, například ZIP, RAR, 7Z atd. Existují však online převaděče souborů ARJ, ale protože vás nutí nejprve nahrát archiv online, nejsou příliš užitečné, pokud je váš archiv opravdu velký. Pokud máte malý, můžete zkusit FileZigZag. Nahrajte soubor ARJ na tuto webovou stránku a budete mít možnost jej převést na řadu dalších formátů, jako jsou 7Z, BZ2, GZ/TGZ, TAR, ZIP atd. Online převodník ARJ můžete vyzkoušet na Convertio, pokud FileZigZag nedělá to, co chceš.

Stále nemůžete otevřít svůj soubor?

Soubory, které se neotevírají pomocí otvíračů ARJ výše, pravděpodobně nejsou soubory ARJ. Důvod, proč si pletete soubor s archivem ARJ, může být ten, že přípona souboru vypadá jako „.ARJ“, ale ve skutečnosti je jen o jedno nebo dvě písmena mimo. Například soubory ARF a ARD sdílejí stejná první dvě písmena přípony souborů, stejně jako soubory ARJ, ale žádný z těchto formátů spolu nesouvisí, a proto se neotevřou se stejnými programy.