Skip to content

Co je soubor ASE?

4 de Říjen de 2021
ase files 58ee45c13df78cd3fc20b5c5

Soubor s příponou souboru ASE je soubor Adobe Swatch Exchange používaný k ukládání kolekce barev, ke kterým se přistupuje prostřednictvím Vzorníky paleta některých produktů Adobe, jako je Photoshop. Formát usnadňuje sdílení barev mezi programy.

Software Autodesk může exportovat soubory s touto příponou do formátu Autodesk ASCII Scene Export. Používají se jako prosté textové soubory, které ukládají informace o 2D a 3D scénách. Jsou podobné formátu ASC společnosti Autodesk, ale mohou obsahovat více informací o věcech, jako jsou tvary a body. Dalšími soubory ASE mohou být zvukové soubory Velvet Studio Sample používané pro ukládání zvuků nástrojů nebo grafické soubory Aseprite Sprite. ASE je také zkratka pro některé nesouvisející technologické termíny, jako je Prvek aplikační služby, prostředí aplikačních služeb, a Automatizované softwarové inženýrství.

Jak otevřít soubor ASE

Soubory ASE lze otevřít pomocí softwaru Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign a InCopy, stejně jako ukončeného programu Fireworks. To se provádí prostřednictvím Vzorníky paletu, kterou můžete otevřít pomocí Okno > Vzorníky Jídelní lístek. Vyberte malé tlačítko nabídky v pravém horním rohu palety a poté klikněte Načíst vzorníky (jmenuje se to Otevřete knihovnu Swatch v Illustratoru a Přidejte vzorky v Fireworks). Pokud soubor nemůžete najít, zkontrolujte, zda je možnost „Soubory typu:“ nastavena na Swatch Exchange (*.ASE), v opačném případě můžete omylem filtrovat výsledky pro jiné soubory, například soubory ACO nebo ACT. Soubory ASE můžete také otevřít online pomocí ASE Color Decoder. Soubory Autodesk ASCII Scene Export (ASE) a soubory Autodesk ASCII Export (ASC) lze otevřít pomocí AutoCADu a 3ds Max. Protože se jedná o textové soubory, lze ke čtení souboru použít jakýkoli textový editor. Velvet Studio se používá k otevírání souborů, které jsou ukázkovými soubory Velvet Studio. Pokud máte soubor Aseprite Sprite, můžete jej otevřít pomocí programu se stejným názvem.

Jak převést soubor ASE

Jak vidíte výše, pro soubory ASE existuje několik různých použití. Nemyslíme si však, že existují jiné převaděče souborů nebo programy než ty, které jsou uvedeny výše, které by tyto typy souborů mohly používat. Pokud hledáte způsob, jak převést soubor Adobe Swatch Exchange do textového formátu, abyste viděli barvy, které obsahuje, může být užitečný tento příspěvek z komunity Adobe. Možná budete moci použít výše uvedený software Autodesk k uložení souboru Autodesk ASCII Scene Export do jiného formátu, ale sami jsme to nezkoušeli, abychom měli více podrobností. Hledejte a Soubor > Uložit jako menu nebo nějaký druh Vývozní možnost — soubor ASE můžete tímto způsobem převést.

Další informace o souborech ASE

Chcete -li vytvářet soubory ASE v programu Adobe, stačí najít stejnou nabídku v Vzorníky paletu, která slouží k otevření souboru, ale místo toho zvolte možnost uložení. Ve Photoshopu se tomu říká Uložte vzorníky na burzy ( Uložte vzorky možnost uloží do ACO). Ve výchozím nastavení jsou předinstalované soubory ASE uloženy v programu Adobe Předvolby Vzorníky složku. V aplikaci Adobe Color můžete vytvářet soubory Adobe Swatch Exchange, které si poté můžete stáhnout jako soubor ASE.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Některá rozšíření souborů sdílejí některá stejná písmena jako ostatní, ale to nutně neznamená, že tyto formáty souvisejí nebo že je lze otevřít pomocí stejných programů. Dva příklady jsou soubory AST a ASL. Pro prohlížení a úpravu těch, které nemusí nutně fungovat se soubory ASE, jsou vyžadovány různé programy a/nebo směry.