Skip to content

Co je soubor ASF?

3 de Srpen de 2021
asf files 5978f8f1519de20011b332dd

Soubor s příponou ASF je soubor Advanced Systems Format vyvinutý společností Microsoft, který se běžně používá pro streamování audio a video dat. Soubor ASF může obsahovat metadata, jako je název, autorská data, hodnocení a popis. Struktura zvukových nebo obrazových dat je chápána souborem ASF, ale neurčuje metodu kódování. WMA a WMV jsou však dva nejběžnější druhy dat, která jsou uložena v kontejneru ASF, takže soubory ASF jsou nejčastěji vidět s jednou z těchto přípon souborů. Formát souboru ASF podporuje kapitoly a titulky a také upřednostňuje streamování a kompresi, díky čemuž je ideální pro streamování.

ASF je také zkratka pro Atmel Software Framework a zkratka pro textové zprávy, která znamená „atd.“, Ale ani jedno nemá nic společného s formátem souboru.

Otevírání a převod souborů ASF

Přehrávejte soubory ASF pomocí Windows Media Player, VLC, PotPlayer, Winamp, GOM Player, MediaPlayerLite a pravděpodobně několika dalších bezplatných multimediálních přehrávačů. Existuje mnoho aplikací, které mohou převést soubor ASF, včetně bezplatných programů pro převod videa a bezplatných aplikací, které mohou převádět zvukové soubory. Stačí otevřít soubor ASF v jedné z těchto aplikací a zvolit převod souboru do nového formátu. Pokud například potřebujete, aby váš soubor ASF byl soubor MP4, WMV, MOV nebo AVI, zvažte použití Any Video Converter nebo Avidemux. Zamzar je jedním ze způsobů, jak převést ASF na MP4 na počítači Mac nebo jiném operačním systému. Jednoduše nahrajte svůj soubor ASF na tento web a zvolte jej převést na MP4 nebo jakýkoli jiný podporovaný formát, například 3G2, 3GP, AAC, AC3, AVI, FLAC, FLV, MOV, MP3, MPG, OGG, WAV, WMV atd.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Přípona souboru je první věcí, kterou je třeba zkontrolovat, pokud ji nemůžete otevřít pomocí výše uvedených programů. Ujistěte se, že skutečně čte .ASF a ne něco podobného. Například AFS je přípona souboru pro soubory projektu STAAD Foundation Project, které jsou vytvořeny softwarem CAD. Přestože jsou použita stejná písmena přípony souborů, nemají nic společného s formátem souboru ASF společnosti Microsoft. Totéž platí pro ostatní, jako je Street Atlas USA Map, Secure Audio, SafeText a McAfee Fortress. Všechny tyto formáty používají příponu souboru SAF a patří (většinou) k ukončenému softwaru. Soubory šablon Ability Spreadsheet Template (AST) používají dva ze tří souborů ASF s příponou, ale také nesouvisí. Jedinou výjimkou jsou soubory ASX, což jsou seznamy skladeb používané k poslechu souborů ASF (nebo jiného mediálního souboru). Pravděpodobně jej můžete otevřít jako soubor ASF, protože některé multimediální přehrávače podporují formát seznamu skladeb, ale nemůžete považovat soubor ASX za soubor ASF; je to jen zkratka ke zvukovým datům.

Další informace o souborech ASF

ASF byl dříve známý jako Aktivní streamovací formát a Pokročilý formát streamování.

Do souboru ASF může být zahrnuto více nezávislých nebo závislých audio/video streamů, včetně streamů s více bitovými rychlostmi, což je užitečné pro sítě s různou šířkou pásma. Formát souboru může také ukládat webové stránky, skripty a textové streamy. Soubor ASF obsahuje tři sekce nebo objekty:

  • Záhlaví: Informace o velikosti souboru, počet streamů, které má, podrobnosti o opravě chyb, kodeky, metadata a další objekty a obecné informace jsou uloženy v záhlaví souboru.
  • Data: Sekce obsahuje skutečný obsah, který má být streamován.
  • Jednoduchý rejstřík: Časové razítko, číslo rámečku nebo čas prezentace jsou uloženy v objektu Simple Index, aby program pro přehrávání ASF mohl soubor vyhledávat.

Když je soubor ASF streamován přes internet, nemusí být před zobrazením zcela stažen. Jakmile byl stažen určitý počet bajtů (alespoň záhlaví a jeden datový objekt), soubor lze streamovat, zatímco ostatní se stahují na pozadí. Pokud je například soubor AVI převeden na ASF, soubor se může začít přehrávat krátce poté, místo aby musel čekat na stažení celého souboru, jako je to nutné pro formát AVI.