Skip to content

Co je soubor ASMX?

8 de Září de 2021
asmx files 5a688cfe3de423001a57c2d8

Zkratka pro Soubor metod aktivního serveru, soubor s příponou ASMX je zdrojový soubor webové služby ASP.NET. Na rozdíl od webových stránek ASP.NET, které používají příponu souboru .ASPX, fungují soubory ASMX jako služba, která nemá grafické uživatelské rozhraní a místo toho se používá k přesunu dat a provádění dalších akcí v zákulisí.

Dávejte pozor, abyste nezaměnili soubory ASMX a ASCX. I když se mohou zdát podobné, používají se z různých důvodů.

Jak otevřít soubor ASMX

Soubory ASMX jsou soubory používané s programováním ASP.NET a lze je otevřít pomocí libovolného programu, který kóduje v ASP.NET, jako je Microsoft Visual Studio. Můžete také použít Poznámkový blok pro Windows nebo jiný bezplatný textový editor k otevření souboru ASMX pro úpravy jako textový soubor. Soubory ASMX nejsou určeny k prohlížení nebo otevírání v prohlížeči. Pokud jste si stáhli soubor ASMX a očekávali jste, že bude obsahovat informace (například dokument nebo jiná uložená data), je pravděpodobné, že na webu není něco v pořádku a místo generování použitelných informací místo toho poskytl tento soubor na straně serveru. Zkuste soubor přejmenovat na správnou příponu jako krátkodobou opravu. Pokud například při pokusu o stažení dokumentu ve formátu PDF získáte místo toho příponu .ASMX, stačí odstranit čtyři písmena po tečce a nahradit je .PDF. Pokud zjistíte, že se aplikace na vašem počítači pokouší otevřít soubor ASMX, ale je to špatná aplikace, nebo byste raději nechali otevřít jiný soubor ASMX jiným nainstalovaným programem, přečtěte si téma Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru pro provedení této změny. ve Windows.

Jak převést soubor ASMX

K převodu souboru ASMX do jiného formátu můžete použít výše uvedený program společnosti Microsoft. Zde jsou některé informace o migraci webových služeb ASP.NET na platformu Windows Communication Foundation (WCF). To je užitečné, pokud potřebujete používat služby .NET 2.0 pod .NET 3.0.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor neotevře s výše uvedenými návrhy, pravděpodobně máte do činění s úplně jiným formátem. To se může stát, pokud jste nesprávně přečetli příponu souboru. Některé soubory používají podobnou příponu, i když jsou formáty zcela odlišné. Soubory ASM například ve srovnání se soubory ASMX postrádají „x“, ale ve skutečnosti jde o návrhové soubory používané programy jako Autodesk Fusion 360 a Siemens Solid Edge. Soubor ASM nelze otevřít pomocí programu ASMX nebo naopak. SMX je na tom podobně. Rezervováno pro soubory XML SmartMusic, k jejich otevření potřebujete program SmartMusic ve vašem počítači.