Skip to content

Co je soubor AST?

1 de Srpen de 2021
ast files 5a6a550f8e1b6e0037fb42d6

Soubor s příponou AST je s největší pravděpodobností soubor šablony Ability Spreadsheet Template používaný v softwaru Ability Office k vytváření více podobně formátovaných souborů Ability Spreadsheet (.AWS). Software textového procesoru WordPerfect používá soubory AST jako soubory šablon, ale tento program je běžněji spojován se soubory šablon WordPerfect (.WPT). Jiné použití pro soubory AST může být pro soubory tabulky barev Adobe Separations Table používané několika produkty Adobe pro export dat do formátu PDF nebo do jiného programu. Vypadá to, že je to zastaralý formát, ale trochu více informací si o něm můžete přečíst ve specifikaci formátů souborů Adobe Photoshop.

AST také znamená Audio Stream a může být použit na herních konzolích Nintendo GameCube a Wii. Soubory AstroGrav Simulation Data, soubory ClarisWorks Assistant a klávesnice Technics Sx KN 6000 Všechny soubory vlastní paměti mají ke svým souborům připojenou také příponu .AST.

Jak otevřít soubor AST

Ability Spreadsheet, tabulkový procesor, který se instaluje jako součást sady Ability Office, je program používaný k otevírání souborů šablon ve formátu AST. Tento formát je něco jako soubor ZIP, který obsahuje obsah souboru, takže k otevření souboru AST můžete také použít rozbalovač souborů, jako je bezplatný nástroj 7-Zip, ale tím se vám zobrazí různé součásti souboru a ve skutečnosti jej nepoužívejte s tabulkou schopností. Corel WordPerfect Office Suite se používá k otevírání souborů šablon vytvořených pro tento software. Soubory AST používané s produkty Adobe lze otevřít v aplikacích Adobe Photoshop, Adobe Illustrator a Adobe Acrobat. Nevím, jaký software, pokud existuje, může otevřít soubory AST, které jsou soubory Audio Stream používané s konzolami videoher. Něco, co můžete zkusit, je otevřít soubor ve VLC, což je přehrávač médií, který podporuje mnoho zvukových a obrazových formátů. Další možnost, že mohl práce je použít ast_multi, ale nemám žádné informace o tom, jak tento nástroj příkazového řádku funguje. Software pro simulaci sluneční soustavy AstroGrav otevírá soubory AST, které jsou soubory dat simulace. Soubory ClarisWorks Assistant jsou něco jako soubory šablon, které software kancelářského balíku AppleWorks (původně pojmenovaný ClarisWorks) používá k vytváření věcí, jako jsou kalendáře, prezentace a vizitky. Tyto soubory AST můžete otevřít pomocí softwaru AppleWorks společnosti Apple, ale od roku 2007 byl ukončen a ve vaší verzi Mac nemusí fungovat. Je možné, že software Apple Productivity Apps (iWork) může otevřít tyto druhy souborů AST, ale nejsem pozitivní. Klávesnice Technics Sx KN 6000 Všechny soubory vlastní paměti mají něco společného s klavírní klávesnicí Sx KN 6000. Klávesnici vyvinula společnost Technics, ale nyní ji vlastní společnost Panasonic. Vzhledem k počtu programů, které podporují formáty využívající příponu AST, můžete zjistit, že vámi nainstalovaný program, který otevírá soubory AST, není ten, který byste chtěli použít. V takových případech naleznete nápovědu, jak postupovat v části Jak změnit přidružení souborů ve Windows.

Jak převést soubor AST

Ability Spreadsheet může uložit otevřený soubor AST do řady formátů, jako je vlastní formát AWS Ability Spreadsheet, formáty XLSX, XLS a XLSM aplikace Microsoft Excel a další, jako jsou WK, DOC, TXT, PDF a CSV. WordPerfect může určitě převést také soubory AST, pravděpodobně prostřednictvím nabídky jako Soubor > Uložit jako volba. Myslím, že neexistuje žádný způsob, jak převést soubory tabulky tabulky barev Adobe na jakýkoli jiný formát. Ačkoli je používán v několika produktech Adobe, nevidím, že je funkční v jakémkoli jiném formátu, než ve kterém je. Software AstroGrav může vytvořit film simulace a uložit jej jako video soubor AVI nebo MOV. To je možné prostřednictvím Nástroje > Vytvořit film Jídelní lístek. Pokud jde o soubory Audio Stream a soubory ClarisWorks Assistant, doporučuji použít výše uvedené informace k otevření souborů (pokud můžete) a zjistit, zda existuje Vývozní nebo Uložit jako menu kdekoli k nalezení. Obecně je možné říci, že tento typ softwaru převádí soubory do jiných formátů. Jsem si jist, že soubory AST používané s klávesnicí Sx KN 6000 musí zůstat v tomto formátu souboru, a proto by neměly být převáděny. Běžnější přípony souborů lze obvykle převést mnohem snáze pomocí bezplatného převaděče souborů, ale nemyslím si, že tyto typy převaděčů souborů podporují soubory AST v kterémkoli z těchto formátů.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Dva další formáty souborů používané Photoshopem zahrnují ASE a ASL a MST a ASF jsou dva jiné formáty než Photoshop, které vypadají velmi podobně jako AST, ale žádný z těchto typů souborů nelze otevřít stejným způsobem jako kterýkoli z výše uvedených souborů AST. Pokud nemůžete soubor AST otevřít pomocí těchto návrhů, ujistěte se, že nesprávně čtete příponu souboru.