Skip to content

Co je soubor ATF?

10 de Srpen de 2021
atf file icons 5824ff823df78c6f6a857d76

Soubor s příponou ATF je s největší pravděpodobností souborem Adobe Photoshop Transfer Function. Tyto typy souborů ukládají nastavení, která umožňují tisk obrázků přenesených na film ve správné barvě. Některé soubory ATF, které nesouvisí s Photoshopem, mohou být soubory Adobe Texture Format, kontejnerový formát používaný k ukládání obrazových dat pro určité hry vytvořené pomocí Stage3D. Protože jde o formát kontejneru, jeden soubor ATF může dodávat textury na více platforem, jako jsou iOS, Android a Windows. Rozšíření ATF používá software pro analýzu GenePix také jako soubory Axon Text, formát prostého textu. Soubory Alternativa Texture používají také formát ATF jako formát pro ukládání textur 3D modelu.

Soubory ATF.

Jak otevřít soubor ATF

Soubory ATF, které jsou soubory funkcí přenosu Adobe Photoshop, lze otevřít v Adobe Photoshopu. Soubory ATF, které jsou soubory formátu Adobe Texture Format, byste měli být schopni otevřít v jakémkoli herním enginu, který podporuje Stage3D, například Starling. V opačném případě můžete použít program převaděče k uložení souboru ATF do běžnějšího formátu podporovaného jakýmkoli prohlížečem obrázků (viz postup níže). Další možností otevření tohoto formátu je použít ATFViewer (součást nástrojů ATF). Soubory Axon Text jsou textové soubory podobné databázovým nebo tabulkovým souborům. To znamená, že Microsoft Excel, stejně jako většina bezplatných tabulkových softwarových programů, jsou pro ně pravděpodobně nejlepší sázkou. Jelikož se jedná o textové soubory, úlohu zvládne také jakýkoli textový editor, například Notepad ++. Soubory ATF tohoto formátu používá také software Molecular Devices GenePix. Přestože textové soubory Axon lze s největší pravděpodobností správně zobrazit pomocí tabulkového procesoru, jako je Excel, je důležité pochopit, že aplikace Excel (a pravděpodobně většina ostatních tabulkových nástrojů) nerozpoznává soubory končící na .ATX. To znamená, že místo dvojitého kliknutí na soubor jej musíte nejprve otevřít a poté použít Otevřeno v nabídce najděte soubor ATX. Jediný způsob, jak vím, že mohu otevřít soubory ATX, které jsou soubory Alternativa Texture, je software AlternativaPlatform. Existuje však velká šance, že váš soubor ATF patří do jednoho z dalších formátů, které jsem již zmínil. Vzhledem k počtu různých formátů, které používají rozšíření ATF, můžete zjistit, že program, který otevírá ten, ke kterému potřebujete přístup, není ten, který formát podporuje. Pokud si myslíte, že by to tak mohlo být, a znáte program, který by měl otevřete jej, nápovědu najdete v našem článku o tom, jak změnit přidružení souborů ve Windows. Pokud se váš soubor neotevírá pomocí programů, které jsem již zmínil, znovu zkontrolujte, zda čtete příponu souboru správně. Některé soubory, například soubory AFT (Ancestry.com Family Tree Database), sdílejí stejná písmena jako soubory ATF, ale ve skutečnosti nemají s formátem vůbec nic společného.

Jak převést soubor ATF

Soubory formátu Adobe Texture lze převést na obrázky PNG pomocí bezplatného nástroje ATF2PNG. Jakmile je soubor ATF ve formátu PNG, můžete použít téměř jakýkoli bezplatný převaděč obrázků k uložení formátu PNG do formátu JPG, GIF, BMP a dalších obrázků. V příručce Starling také naleznete pomoc s převodem souboru ATF pomocí příkazů příkazového řádku. Jakýkoli textový editor může převést textový soubor Axon do jiného textového formátu. Software GenePix můžete také použít k uložení souboru ATF do jiného formátu. Nevidíme žádný důvod pro převod souborů funkcí Adobe Photoshop Transfer Function. Také vzhledem k tomu, že nevíme o žádném způsobu otevřeno Alternativní texturové soubory, víme také o žádném převaděči, který lze v tomto formátu použít.