Skip to content

Co je soubor AVI?

12 de Červenec de 2021
avi file icons 5823aefa5f9b58d5b1522035

Co je třeba vědět

  • Soubor AVI je soubor Audio Video Interleave.
  • Otevřete jeden pomocí VLC nebo ALLPlayer.
  • Převeďte na MP4, MOV, GIF atd. Pomocí FileZigZag.

Tento článek vysvětluje, co je soubor AVI, jak jej otevřít na libovolném zařízení a jak jej převést do formátu MP4, MP3, GIF a dalších, aby se mohl otevřít s vašimi programy.

Co je soubor AVI?

Stojí za Audio video prokládání„Soubor s příponou AVI je běžně používaný formát souborů vyvinutý společností Microsoft pro ukládání obrazových i zvukových dat do jednoho souboru. Formát AVI je založen na formátu RIFF (Resource Interchange File Format), což je formát kontejneru používaný k ukládání multimediálních dat. Tento formát je obvykle méně komprimované než jiné, populárnější, jako jsou MOV a MPEG, což znamená, že video bude větší než stejný soubor v jednom z těchto více komprimovaných formátů.

Jak otevřít soubor AVI

Při otevírání souborů AVI můžete mít potíže, protože je lze kódovat pomocí různých video a zvukových kodeků. Jeden soubor AVI se může dobře přehrávat, ale jiný nemusí, protože je lze přehrávat pouze v případě, že jsou nainstalovány správné kodeky. Windows Media Player je součástí většiny verzí systému Windows a ve výchozím nastavení by měl být schopen přehrávat většinu souborů AVI. Pokud se soubor AVI nepřehraje v programu Windows Media Player, můžete zkusit nainstalovat balíček K-Lite Codec zdarma. VLC, ALLPlayer, Kodi a DivX Player jsou další bezplatné přehrávače AVI, které si můžete vyzkoušet, pokud pro vás nefunguje WMP. Pokud používáte telefon nebo tablet, vyzkoušejte mobilní aplikaci VLC. Většina webových úložných služeb přehraje tento formát, i když je tam uložena. Disk Google je jedním z mnoha příkladů. Nějaké jednoduché video redaktoři mezi které v tomto formátu patří Avidemux, VirtualDub, Movie Maker a Wax.

Jak převést soubor AVI

Někdy můžete soubor převést pouhým otevřením v prohlížeči (jako jeden z výše uvedených programů) a následným uložením do jiného formátu, ale u většiny přehrávačů AVI to pravděpodobně neplatí. Nejjednodušší a nejúčinnější způsob převodu tohoto typu souboru je místo toho použití bezplatného převaděče video souborů. Jeden z našich oblíbených, Any Video Converter, ukládá AVI do MP4, FLV, WMV a řady dalších formátů. Další možností, pokud je soubor docela malý, je použít online převodník jako Zamzar, FileZigZag, OnlineVideoConverter nebo Online-Convert.com. Po nahrání souboru jej můžete převést do různých formátů, jako jsou 3GP, WEBM, MOV nebo MKV, včetně zvukových formátů (MP3, AAC, M4A, WAV atd.).

FileZigZag online převod AVI

Pokud existuje konkrétní typ souboru, na který potřebujete převést soubor AVI na ten, který v našich příkladech není uveden výše, klikněte na tyto webové stránky online převaděče a vyhledejte seznam formátů, do kterých můžete soubor převést. Pokud například používáte FileZigZag, navštivte jejich stránku Typy konverzí a zobrazte úplný seznam podporovaných formátů.

Stále to nemůžete otevřít?

Pokud se váš soubor neotevírá s výše uvedenými programy, možná jste nesprávně přečetli příponu souboru, což znamená, že se technicky pokoušíte otevřít úplně něco jiného. Například, zatímco přípona souboru může dívej se jako „.AVI“, může to být opravdu soubor AV, AVS (Předvolby projektu Avid), AVB (Avid Bin) nebo AVE.

Často kladené otázky

  • Jak přehráváte soubory AVI na počítačích Mac? Můžete si stáhnout a nainstalovat přehrávač médií, který umožňuje přehrávání souborů AVI. Například VLC Media Player je bezplatný přehrávač s otevřeným zdrojovým kódem kompatibilní s Mac OS X 10.7.5 nebo novějším.
  • Jak mohu přehrávat soubory AVI na telefonu Android? Protože systémový multimediální přehrávač v systému Android nepodporuje soubory ve formátu AVI, budete si muset stáhnout a nainstalovat videopřehrávač jiného výrobce. Mezi příklady patří VLC pro Android a Video Player All Format – XPlayer.