Skip to content

Co je soubor BRL?

7 de Červenec de 2021
brl files 5878f2f93df78c17b67b63f0

Soubor s příponou BRL může být buď soubor MicroBraille, nebo soubor CAD Ballistic Research Laboratory, ale existuje velká šance, že se jedná o první. Soubory MicroBraille ukládají tečky, které mohou být použity v programech Braille-to-Speech a v Braillově písmu. Podobně jako soubory formátu Braille Ready Format (BRF) se často používají k ukládání digitálních publikací pro lidi se zrakovým postižením.

Nemáme žádné informace o tom, k čemu se používají soubory CAD Ballistic Research Laboratory, ale software, který je vytváří, BRL-CAD, je program 3D modelování těles, takže samotné soubory pravděpodobně ukládají 3D data nějakého druhu.

Jak otevřít soubor BRL

Soubory MicroBraille s příponou BRL lze otevírat pomocí CASC Braille 2000 prostřednictvím Otevřeno > Braillovo písmo Jídelní lístek. Tento program podporuje i další soubory v Braillově písmu, například soubory ve formátech BML, ABT, ACN, BFM, BRF a DXB. Soubor BRL můžete otevřít také pomocí Duxbury Braille Translator (DBT). Oba právě zmíněné programy jsou k dispozici jako ukázky, takže když můžete otevřít a číst soubory BRL s kterýmkoli z nich, nelze použít všechny funkce těchto programů. Soubory BRL, které jsou soubory CAD laboratoře Ballistic Research Laboratory, lze vytvářet pomocí a pravděpodobně také otevřít pomocí modelovacího programu s názvem BRL-CAD. Pokud se zdá, že váš soubor BRL není v žádném z těchto formátů, otevřete soubor BRL pomocí programu Poznámkový blok, TextEdit nebo jiného textového editoru. Ačkoli to vůbec neplatí pro výše uvedený formát, mnoho typů souborů je pouze textové, což znamená, že bez ohledu na formát může textový editor správně zobrazit obsah souboru. Dalším důvodem, proč použít textový editor k otevření souboru BRL, je zjistit, zda v samotném souboru existují popisné informace, které vám mohou sdělit, jaký program byl použit k jeho vytvoření, a tedy jaký program jej může otevřít. Tyto informace jsou často v první části souboru při prohlížení pomocí textového nebo HEX editoru. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor BRL, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory BRL, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru ta změna ve Windows.

Jak převést soubor BRL

Samotný program Braille 2000 nemůže převést soubor BRL do jiného formátu, takže je možné, že Ne existuje software, který jej dokáže převést. Pokud vám BRL-CAD ve skutečnosti umožní otevřít soubory CAD laboratoře Ballistic Research Laboratory, můžete jej také převést do nového formátu. Možnost exportovat 3D model je obvykle běžným prvkem v těchto typech aplikací, takže BRL-CAD může také obsahovat podporu. Protože jsme to ale nevyzkoušeli, nemůžeme si být stoprocentně jisti.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud nemůžete otevřít soubor BRL, nezapomeňte na něco jiného, ​​abyste se ujistili, že to není opravdu jiný typ souboru, který má podobnou příponu souboru. Chcete-li to zkontrolovat, podívejte se na znaky přímo za názvem souboru a ujistěte se, že čte „.BRL“, a ne něco podobného. Například zatímco soubory BRD sdílejí většinu písmen přípon souborů jako soubory BRL, nemají ve skutečnosti nic společného. Soubory BRD jsou soubory EAGLE Circuit Board, soubory Cadence Allegro PCB Design nebo KiCad PCB Design. Žádný z těchto formátů však nesouvisí s výše uvedenými formáty, které používají příponu souboru BRL, a proto je nelze otevřít otvíračem souborů BRL. Soubory BR5, FBR, ABR a GBR jsou jen několika dalšími příklady, které lze snadno zaměnit se soubory BRL. Pokud zjistíte, že váš soubor ve skutečnosti není soubor BRL, prozkoumejte příponu souboru, kterou vidíte, a dozvíte se více o formátu souboru, který tuto příponu používá. To vám pomůže určit, jaký program může daný typ souboru otevřít nebo převést.