Skip to content

Co je soubor CBU?

1 de Srpen de 2021
cbu files 5b3f5ab0c9e77c00377cf530

Soubor s příponou CBU je soubor Comodo Backup, který byl vytvořen pomocí bezplatného zálohovacího programu Comodo Backup. Když je v Comodo Backup vytvořena záloha, jednou z možností je uložit informace do souboru CBU, aby je bylo možné v budoucnu znovu otevřít a obnovit tyto soubory. Soubor CBU může obsahovat soubory, složky, data registru, e -mailové informace, konverzace pomocí rychlých zpráv, data webového prohlížeče nebo dokonce celé pevné disky nebo oddíly.

Některé soubory CBU mohou místo toho být soubory informací o aktualizaci Conlab, ale nemáme žádné informace o tom, k čemu slouží, nebo jaký program je potřeba k jejich otevření.

Jak otevřít soubor CBU

Soubory CBU je třeba otevřít pomocí Comodo Backup. Program také umožňuje vytvářet zálohy ve formátech ZIP nebo ISO, ale pokud jsou tyto formáty použity, můžete obsah extrahovat pomocí nástroje pro rozbalení souboru. Otevření souboru CBU v Comodo Backup by mělo být stejně snadné jako poklepání na soubor. Pokud to však nefunguje, měli byste nejprve otevřít program a poté přejít do souboru Obnovit sekce. Odtud můžete procházet soubor CBU z Můj počítač, síť, nebo FTP server tab.

Screenshot z procházení Comodo Backup pro soubor CBU

Pokud jste nedávno zálohovali soubory do formátu CBU, měli byste jej vidět v seznamu Nedávné zálohy část Obnovit tab. Tímto způsobem nemusíte soubor procházet ručně. Jakmile otevřete soubor CBU v Comodo Backup, budete dotázáni co chcete obnovit ze zálohy a kde chcete jej obnovit. Chcete -li vše obnovit, ujistěte se, že je zaškrtnuto první zaškrtávací políčko, aby bylo vše v něm obnoveno. V opačném případě rozbalte složku kliknutím na malé znaménko plus a poté vyberte jednotlivé podsložky a soubory, které chcete obnovit, a zrušte zaškrtnutí těch, které nechcete obnovit.

Snímek obrazovky s obsahem souboru CBU v Comodo Backup

Jakmile bude vše, co chcete obnovit, zaškrtnuto, můžete si vybrat vlastní složku, do které chcete soubory obnovit, nebo můžete nechat Comodo Backup obnovit vše do výchozí složky, která se zobrazí ve spodní části obrazovky, pokud Obnovit výchozí umístění je zaškrtnuto. Stačí trefit Obnovit nyní dokončení obnovy. Můžete také připojit soubor CBU jako virtuální pevný disk v systému Windows, aby se zobrazoval v Průzkumníku Windows společně s jednotkou C a dalšími pevnými disky, které jsou připojeny k vašemu počítači. Obnovení souborů tímto způsobem může být snazší, protože je to trochu známější než používání Comodo Backup. To lze provést prostřednictvím Spravovat > Namontované pohony Jídelní lístek. Pokud zjistíte, že se aplikace na vašem počítači pokouší otevřít soubor CBU, ale je to špatná aplikace, nebo pokud byste raději nechali otevřít jiný soubor CBU jiným nainstalovaným programem, přečtěte si naši příručku Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru. ta změna ve Windows.

Jak převést soubor CBU

Comodo Backup je program potřebný pro otevírání souborů CBU, ale není možné jej převést do jiného formátu. Soubor CBU musí stejně zůstat ve formátu, ve kterém je, nebo Comodo Backup nebude vědět, jak soubor otevřít, což znamená, že byste mohli potenciálně přijít o soubory, které jste zálohovali, pokud se jej pokusíte převést pomocí převodu souboru. nářadí. Soubor CBU však můžete svým způsobem „převést“ na jiný typ zálohy v Comodo Backup tak, že soubory extrahujete ze souboru CBU a poté tyto soubory vložíte do jiného formátu, například do archivu ISO nebo ZIP. Toto není ve skutečnosti převod, ale poskytuje způsob, jak vložit stejný obsah ze souboru CBU do jiného formátu souboru, což je v podstatě ruční forma toho, co nástroj pro převod provádí automaticky.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Soubor CBU, který se neotevírá pomocí Comodo Backup, pravděpodobně ve skutečnosti není souborem CBU. Jinými slovy, pravděpodobně špatně čtete příponu souboru a zaměňujete další příponu za příponu „.CBU“. To je běžné, když přípony souborů vypadají podobně. Například CBR, CBZ, CBT, CB7 a CBA vypadají velmi podobně, jako se říká CBU, ale žádná z těchto přípon souborů se v Comodo Backup nepoužívá, takže pokus o otevření v tomto záložním programu nebude fungovat a pravděpodobně se zobrazí chybová zpráva. Místo toho jsou tyto formáty souborů konkrétně, ačkoli jsou hláskovány jako CBU, ve skutečnosti soubory CDisplay Archived Comic Book, a proto se otevírají odlišně.