Skip to content

Co je soubor CMBL?

7 de Červenec de 2021
cmbl files 5a688356c5542e001ac44247

Soubor s příponou CMBL je datový soubor Logger Pro, který může obsahovat videa, tabulky a další analytické informace. Soubory CMBL studenti obvykle používají k ukládání dat shromážděných vědeckými a matematickými experimenty.

Jak otevřít soubor CMBL

Soubory CMBL jsou založeny na XML, což znamená, že k jejich zobrazení lze použít libovolný bezplatný textový editor, jako je Windows Notepad nebo program z našeho seznamu nejlepších editorů volného textu. Některé webové prohlížeče se mohou pokusit otevřít soubory CMBL jako textový soubor a zobrazit jej v prohlížeči. Pokud textový editor nebo webový prohlížeč zobrazí soubor CMBL v podivném nebo nečitelném formátu, lze místo toho použít Logger Pro (k dispozici je bezplatná ukázka). Bezplatná aplikace Vernier Graphical Analysis pro iOS, Android, Windows a macOS může také otevírat soubory CMBL, ale nemusí být schopna přečíst všechny informace obsažené v souboru. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor CMBL, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali jiný nainstalovaný program otevírat soubory CMBL, můžete změnit výchozí program, který otevírá soubory CMBL.

Jak převést soubor CMBL

Pokud je soubor CMBL čitelný i mimo Logger Pro, můžete jej otevřít v textovém editoru nebo dokonce v aplikaci Microsoft Excel a poté jej uložit do nového formátu. Excel lze také použít k vykreslení informací ze souboru CMBL do grafu bez použití Logger Pro. Toto video Převést CMBL do souboru Excel YouTube je užitečné, pokud to chcete udělat. Jinak doporučujeme nainstalovat zkušební verzi Logger Pro, abyste tam mohli otevřít soubor CMBL a uložit jej / exportovat do jiného typu souboru, případně dokonce do souboru dokumentu Logger Lite (.GMBL). Pokud vám Logger Pro nedovolí exportovat CMBL do GMBL, můžete soubor importovat do bezplatného programu Logger Lite a poté jej uložit jako soubor GMBL. U zkušební verze Logger Pro můžete s největší pravděpodobností také „vytisknout“ soubor CMBL do souboru PDF, pokud máte nainstalovanou tiskárnu PDF. Pokud chcete převést CMBL do CSV, použijte online nástroj pro převod cmbl2csv.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor neotevře ani po vyzkoušení výše uvedených návrhů, zkontrolujte příponu souboru. Chcete se ujistit, že váš soubor ve skutečnosti končí příponou souboru .CMBL, protože některé soubory používají podobnou příponu, i když jsou ve zcela jiném formátu. Například soubor CML může vypadat jako soubor CMBL, ale ve skutečnosti je to soubor Chemical Markup Language, CrytoMailer Encrypted nebo Crazy Machine Lab. Žádný z těchto formátů není stejný jako soubory Logger Pro Data, což znamená, že je nelze otevřít stejným způsobem jako soubory CMBL. CBL je dalším příkladem, kde se přípona souboru používá pro soubory zdrojového kódu COBOL. Nemají vztah k souborům CMBL, a proto jsou otevřeny jiným programem.